Giro d'Italia 2015: etap 13 - przekroje/mapki

22 maja: Montecchio Maggiore - Lido di Jesolo, 147 km *

Wbrew pozorom trzynasty dzień ścigania po włoskich szosach może uszczęśliwić wielu kolarzy. Peleton pokona 147 kilometrów po trasie płaskiej jak stół, co może okazać się zbawienne przed sobotnią jazdą indywidualną na czas.

Miejsce startu to Montecchio Magiorre, mieścina znana jako lokalizacja dwóch zamków rywalizujących ze sobą rodów, których lokalna historia stała się inspiracją dla elżbietańskiego dramatu Williama Szekspira - "Romeo i Julia". Finisz usytuowano natomiast w pięknym położonym adriatyckim Jesolo. W tym miejscu wyścig gościł peleton cztery razy, w 1988 roku triumfował Di Basco.

Na takiej trasie scenariusz jest zasadniczo jeden - finisz z peletonu. Ekipy sprinterskie nie powinny wypuścić takiej okazji z rąk mimo kilku ostrych zakrętów na ostatnich kilometrach. Do walki staną zawodnicy, którzy już triumfowali w tegorocznej edycji Corsa Rosa - Elia Viviani (Team Sky), Andre Greipel (Lotto Soudal) i Michael Matthews (Orica GreenEDGE). Swoje trzy grosze postarają się wtrącić Giacomo Nizzolo (Trek Factory Racing), Sacha Modolo (Lampre-Merida), Luka Mezgec (Giant-Alpecin) i Moreno Hofland (Team LottoNL - Jumbo).
gdi2015-mapka13

Lotne premie: 58,4 km i 77,3 km

gdi2015-profil13

Start do etapu o godz. 14:00, planowany finisz: 17:07-17:25.

gdi2015-finisz-13
Początek transmisji w stacji Eurosport: 14:15

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: