Giro d'Italia 2015: etap 11

Rosjanin Ilnur Zakarin (Katusha) wygrał na torze samochodowym w Imola jedenasty, deszczowy  etap Giro d'Italia.

Kolarz rosyjskiej ekipy po całodniowej ucieczce i ataku w końcówce na metę dotarł 53 sekundy przed towarzyszami ucieczki - Kolumbijczykiem Carlosem Betancurem (Ag2r La Mondiale) i Włochem Franco Pelizotti (Androni Giocattoli-Sidermec).

8. miejsce wywalczył Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice).

W czołówce klasyfikacji generalnej bez zmian, prowadzi Alberto Contador (Tinkoff-Saxo).

Ucieczkę na mocno pagórkowaty odcinku sformowali Ryder Hesjedal (Cannondale Garmin), Steven Kruijswijk (Team LottoNL - Jumbo), Diego Rosa (Astana), Matteo Montaguti i Carlos Betancur (Ag2r La Mondiale), Benat Intxausti, Ruben Fernandez (Movistar Team), Ilnur Zakarin (Katusha), Franco Pellizotti (Androni Giocattoli-Sidermec) oraz Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi Polkowice).

Grupka w rytm padającego deszczu na Passo del Trebbio (kat. 3; 24 km; 6,3 km; 6,3%) odjechała od peletonu i zakończyła tym samym serie ataków. Kolejne punkty do klasyfikacji górskiej dopisał do swojego nazwiska Intxausti, a dziesiątce w połowie odcinka udało się uzyskać 3:45 nad główną grupą.

Na Valico del Prugno (kat. 3; 70,8 km; 5,6 km; 6,2%) punktował Betancur, a prowadzony przez BMC peleton powoli rozkręcał tempo i próbując utrzymać wyścig pod kontrolą.

W drugiej część odcinka kolarze czterokrotnie mierzyli się z podjazdem Tre Monti (kat. 4; 4,4 km; 4,1%, maks. 10%). Pierwsza wspinaczka mocno przerzedziła peleton, a tempo wciąż nakręcali kolarze BMC, w deszczu próbując okroić do minimum liczbę przeciwników.

Pierwszy przejazd przez linię mety na torze wyścigowym, 54 kilometry przed metą, czerwone koszulki minęły niecałą minutę za grupą Rutkiewicza. Na drugim kółku Intxausti zabrał ze sobą Zakarina, Betancura, Hesjedala oraz Pellizotti i podjął ostatni wysiłek, powiększając dystans do półtorej minuty.

34 kilometry przed metą z peletonu wyskoczył Stefan Küng (BMC), ale nie zdołał dołączyć do prowadzących. Sztuka ta nie udała się też goniącym czołówkę Montagutiemu i Rutkiewiczowi. Peleton prowadzony przez Orica-GreenEdge dopadł całą trójkę na 24 kilometry przed metą i ruszył w zdecydowany pościg.

Przedostatni podjazd pod Tre Monti był już kategoryzowany, co do ataku wykorzystał Zakarin. Rosjanin zebrał punkty i samotnie pomknął w kierunku mety, na mokrym zjeździe wyraźnie dystansując towarzyszy ucieczki.

Kolarz Katushy mocno pedałował i na ostatnie kółko wpadł 42 sekundy przed grupą goniącą i półtorej minuty przed peletonem. Pościg nie układał się żadnej z grup - uciekinierom brakowało sił, Intxausti zadowolił się zdobyciem koszulki najlepszego górala, a w peletonie nikt nie kwapił się do pomocy ekipie Orica.

14 kilometrów przed metą na torze wyłożył się Rigoberto Uran (Etixx-Quick Step), ale tempo w peletonie nie było na tyle mocne by Kolumbijczyk nie mógł do grupy powrócić.

Zakarin pędził tymczasem do mety, a na 7 kilometrów przed metą z peletonu zaatakował Alberto Contador (Tinkoff-Saxo). Lider wyścigu naciągnął grupkę, z której na ostatnich kilometrach odskoczyć próbował Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice).

Prowadzący Zakarin bez przeszkód odniósł największe zwycięstwo w swojej karierze, prawie minutę przed goniącymi zawodnikami. Grupkę prowadzoną przez Carlosa Betancura złapali prawie Paterski i Philippe Gilbert, a Polak zmagania zakończył na 8. miejscu.

fot. ANSA / DAL ZENNARO - ZENNARO - PERI

Wyniki 11. etapu Giro d'Italia 2015 (GT), Forli – Imola (153 km):
  1 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                           3:55:08
  2 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                       00:53
  3 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli0-Sdermec
  4 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
  5 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
  6 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
  7 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
  8 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  00:58
  9 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 10 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                         01:02
 11 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 12 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling
 13 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 14 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 15 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
 16 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
 17 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 18 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 19 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 20 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
 21 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 22 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 23 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 24 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team
 25 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 26 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 27 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 28 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 29 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 30 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 31 Richie Porte (Aus) Team Sky
 32 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin
 33 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 34 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 35 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 36 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 37 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 38 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 39 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 40 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 41 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 42 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 43 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 44 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 45 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 46 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 47 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 48 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 49 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 50 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 51 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                             01:09
 52 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
 53 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 54 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       01:19
 55 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        02:52
 56 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      03:06
 57 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            04:26
 58 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                06:14
 59 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 60 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           06:49
 61 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
 62 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 63 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
 64 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
 65 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           06:55
 66 Igor Anton (Spa) Movistar Team
 67 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
 68 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 69 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 70 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      07:28
 71 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
 72 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           10:12
 73 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 74 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       13:19
 75 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         18:05
 76 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 77 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 78 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   18:08
 79 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                             19:05
 80 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 81 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 82 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 83 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
 84 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
 85 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 86 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin
 87 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
 88 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling
 89 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin
 90 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 91 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 92 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 93 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
 94 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli-Sidermec
 95 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 96 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 97 Cédric Pineau (Fra) FDJ
 98 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
 99 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
100 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
101 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
102 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
103 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
104 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
105 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
106 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
107 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
108 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
109 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
110 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
111 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
112 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
113 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
114 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
115 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
116 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
117 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
118 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
119 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling
120 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
121 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
122 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
123 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
124 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
125 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
126 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
127 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
128 Kévin Reza (Fra) FDJ
129 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
130 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
131 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin
132 Elia Viviani (Ita) Team Sky
133 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
134 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
135 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin
136 Sebastian Henao (Col) Team Sky
137 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
138 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
139 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
140 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
141 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
142 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
143 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
144 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
145 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
146 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
147 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
148 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
149 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
150 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
151 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
152 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin
153 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
154 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
155 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
156 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
157 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
158 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
159 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ
160 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
161 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
162 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
163 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
164 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
165 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
166 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
167 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
168 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
169 Francis Mourey (Fra) FDJ
170 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling
171 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
172 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling
173 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
174 Anthony Roux (Fra) FDJ
175 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
176 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
177 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
178 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
179 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
180 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling
181 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
182 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
183 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
184 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
185 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
186 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
187 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
Punkty:
  1 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                25 pkt
  2 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                          18
  3 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                                16
  4 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec             12
  5 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                       10
  6 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                              9
  7 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       7
  8 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          6
  9 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                      6
 10 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                           4
 11 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                      3
 12 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     3
 13 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                   3
 14 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                           2
 15 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                                  2
 16 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                             1
 17 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini                  1
Premie górskie

Passo del Trebbio - km. 24:

  1 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                              7 pkt
  2 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       4
  3 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                 2
  4 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                                 1

Valico del Prugno - km. 70

  1 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                           7 pkt
  2 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                              4
  3 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       2
  4 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec              1

Tre Monti - km. 130

  1 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                                 3 pkt
  2 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                              2
  3 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                           1
Lotne premie:

Sprint 1 - Castrocaro Terme e Terra del Sole - km. 7

  1 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                                10 pkt
  2 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                      6
  3 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                   3
  4 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                                  2
  5 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini                  1

Sprint 2 - Borgo Tossignano - km. 81

  1 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                                10 pkt
  2 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                          6
  3 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     3
  4 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       2
  5 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                              1
Drużynowo:
  1 Team Katusha                                              11:47:28
  2 Movistar Team                                                00:53
  3 Astana Pro Team
  4 Cannondale-Garmin
  5 CCC Sprandi Polkowice                                        00:58
  6 BMC Racing Team
  7 Team Sky                                                     01:02
  8 Tinkoff-Saxo
  9 Nippo - Vini Fantini                                         06:14
 10 Team LottoNL-Jumbo                                           06:46
 11 Orica GreenEdge                                              06:55
 12 Etixx - Quick-Step                                           07:28
 13 Androni Giocattoli-Sidermec                                  19:03
 14 Lotto Soudal                                                 19:05
 15 AG2R La Mondiale                                             21:00
 16 Bardiani CSF                                                 28:15
 17 Lampre-Merida                                                37:08
 18 Southeast Pro Cycling
 19 Team Giant-Alpecin
 20 IAM Cycling
 21 FDJ
 22 Trek Factory Racing                                          55:11
Klasyfikacja generalna po 11. etapie:
  1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                       46:54:19
  2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              00:03
  3 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                      00:46
  4 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          01:16
  5 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                           01:46
  6 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      02:10
  7 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        02:12
  8 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         02:20
  9 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                            02:24
 10 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 02:30
 11 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       03:01
 12 Richie Porte (Aus) Team Sky                                  03:09
 13 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    03:10
 14 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 15 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             03:18
 16 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     03:33
 17 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            04:00
 18 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          04:19
 19 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   04:41
 20 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             11:41
 21 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       31:41
 22 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   07:49
 23 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   10:30
 24 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                             13:25
 25 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        13:36
 26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          13:38
 27 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                       20:32
 28 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               21:17
 29 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                        22:12
 30 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                            25:22
 31 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           27:20
 32 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         27:30
 33 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       29:28
 34 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                          29:47
 35 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      32:49
 36 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                      33:57
 37 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           34:15
 38 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling                36:55
 39 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               38:31
 40 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       41:00
 41 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             41:20
 42 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      43:25
 43 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling                44:17
 44 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       45:03
 45 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           45:11
 46 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          47:13
 47 Igor Anton (Spa) Movistar Team                               47:34
 48 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      48:30
 49 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    49:24
 50 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               51:46
 51 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           51:53
 52 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           52:40
 53 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling                    54:11
 54 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                55:57
 55 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                             56:04
 56 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  56:25
 57 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            57:21
 58 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                          58:52
 59 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                      59:00
 60 Francis Mourey (Fra) FDJ                                  01:02:33
 61 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                     01:02:36
 62 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         01:03:02
 63 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                    01:03:47
 64 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                         01:04:09
 65 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                    01:04:32
 66 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini             01:04:58
 67 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                      01:28:41
 68 Sebastian Henao (Col) Team Sky                            01:54:41
 69 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                      01:06:58
 70 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                          01:07:21
 71 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                        01:07:23
 72 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                 01:07:49
 73 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                 01:08:46
 74 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                         01:12:25
 75 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                    01:14:30
 76 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                        01:14:56
 77 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                          01:15:26
 78 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                           01:15:57
 79 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                           01:15:59
 80 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                  01:16:07
 81 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                          01:16:16
 82 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            01:18:49
 83 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                   01:19:10
 84 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice               01:19:39
 85 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                        01:19:50
 86 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      01:21:37
 87 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                       01:22:52
 88 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing              01:23:02
 89 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                       01:23:21
 90 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                        01:26:02
 91 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                    01:27:06
 92 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                      01:27:14
 93 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                           01:28:34
 94 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                        01:29:40
 95 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                    01:29:44
 96 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                            01:29:59
 97 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                    01:32:46
 98 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                    01:33:37
 99 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                      01:34:02
100 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling                  01:34:20
101 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          01:34:29
102 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice              01:35:04
103 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                01:35:14
104 Anthony Roux (Fra) FDJ                                    01:35:27
105 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         01:35:51
106 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                         01:37:02
107 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                   01:37:45
108 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                    01:38:43
109 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo                        01:38:47
110 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                           01:39:32
111 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                        01:39:39
112 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                  01:42:44
113 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                 01:44:03
114 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                      01:44:10
115 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       01:45:47
116 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling           01:46:27
117 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:48:49
118 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                         01:50:07
119 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                       01:50:15
120 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       01:50:42
121 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling               01:50:56
122 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                   01:51:01
123 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                      01:51:29
124 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                      01:53:10
125 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                 01:53:41
126 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                               01:53:53
127 Kévin Reza (Fra) FDJ                                      01:53:54
128 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini            01:53:56
129 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                        01:54:00
130 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                       01:55:14
131 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo               01:56:29
132 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                        01:57:48
133 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 01:57:53
134 Elia Viviani (Ita) Team Sky                               01:58:36
135 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                          01:58:51
136 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                          01:58:57
137 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          01:59:38
138 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                   02:00:44
139 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                           02:01:56
140 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                          02:02:09
141 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo               02:02:36
142 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                      02:02:42
143 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                       02:03:10
144 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                     02:03:29
145 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factpry Racing                 02:03:48
146 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                  02:05:01
147 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice               02:05:10
148 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                    02:06:46
149 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                             02:07:20
150 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                     02:08:16
151 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                 02:08:32
152 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                               02:09:00
153 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                      02:10:22
154 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   02:11:16
155 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                         02:11:46
156 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                       02:12:55
157 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                02:14:19
158 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice           02:14:28
159 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                             02:15:41
160 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                 02:15:44
161 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          02:16:02
162 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                           02:17:19
163 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice              02:17:36
164 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli-Sidermec         02:17:46
165 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                      02:18:00
166 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     02:20:46
167 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       02:21:23
168 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                  02:23:27
169 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                         02:26:01
170 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                   02:28:07
171 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                         02:28:18
172 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           02:29:46
173 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ                                 02:32:46
174 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini            02:33:32
175 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  02:34:13
176 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           02:34:19
177 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                            02:34:21
178 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec             02:34:57
179 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                   02:35:12
180 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          02:35:41
181 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                           02:36:24
182 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                  02:38:51
183 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                             02:43:03
184 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                     02:43:06
185 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                         02:44:43
186 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                     02:51:07
187 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                   02:53:02
Klasyfikacja punktowa:
  1 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                                 101 pkt
  2 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                85
  3 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                     84
  4 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                       71
  5 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                60
  6 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                50
  7 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                       47
  8 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini                  47
  9 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                            41
 10 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                                41
 11 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec               40
 12 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                   40
 13 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         40
 14 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                           37
 15 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini                 37
 16 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling                     37
 17 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                  34
 18 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                          34
 19 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                            34
 20 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      33
Klasyfikacja górska:
  1 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                             52 pkt
  2 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                          50
  3 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      43
  4 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                          41
  5 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                           23
  6 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                         19
  7 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                              15
  8 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                  15
  9 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                       15
 10 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                 15
 11 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                          14
 12 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                              14
 13 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec             13
 14 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                          12
 15 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                         12
 16 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                                12
 17 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                             10
 18 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                               10
 19 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                              10
 20 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               7
Klasyfikacja młodzieżowa:
  1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                           46:54:22
  2 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       02:58
  3 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                         27:27
  4 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               38:28
  5 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                       40:57
  6 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    49:21
  7 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                      58:57
  8 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                    01:03:44
  9 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                         01:04:06
 10 Sebastian Henao (Col) Team Sky                            01:54:38
 11 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                      01:06:55
 12 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                          01:07:18
 13 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                         01:12:22
 14 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                        01:14:53
 15 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                   01:19:07
 16 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                        01:19:47
 17 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      01:21:34
 18 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                       01:22:49
 19 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                      01:27:11
 20 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                        01:29:37
 21 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          01:34:26
 22 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                01:35:11
 23 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                           01:39:29
 24 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                01:48:46
 25 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                         01:50:04
 26 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                       01:50:39
 27 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                      01:51:26
 28 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo               01:56:26
 29 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                        01:57:45
 30 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 01:57:50
 31 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                      02:02:39
 32 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                 02:03:45
 33 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   02:11:13
 34 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                 02:15:41
 35 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          02:15:59
 36 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     02:20:43
 37 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                         02:25:58
 38 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                   02:28:04
 39 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                         02:28:15
 40 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini           02:29:43
 41 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini           02:34:16
 42 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                           02:36:21
 43 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                  02:38:48
 44 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                     02:43:03
Klasyfikacja drużynowa:
  1 Astana Pro Team                                          140:04:02
  2 BMC Racing Team                                              06:17
  3 Team Sky                                                     06:31
  4 Movistar Team                                                07:11
  5 Cannondale-Garmin                                            23:28
  6 Tinkoff-Saxo                                                 25:16
  7 Team Katusha                                                 52:56
  8 Lotto Soudal                                                 59:12
  9 Bardiani CSF                                              01:27:41
 10 Lampre-Merida                                             01:33:03
 11 FDJ                                                       01:33:28
 12 Orica GreenEdge                                           01:36:14
 13 Etixx - Quick-Step                                        01:43:58
 14 AG2R La Mondiale                                          01:44:25
 15 IAM Cycling                                               01:51:20
 16 Southeast Pro Cycling                                     02:05:22
 17 Team LottoNL-Jumbo                                        02:13:56
 18 CCC Sprandi Polkowice                                     02:15:44
 19 Androni Giocattoli                                        02:29:11
 20 Nippo - Vini Fantini                                      02:44:24
 21 Team Giant-Alpecin                                        03:54:08
 22 Trek Factory Racing                                       03:57:58

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: