Giro d'Italia 2015: etap 6

Niemiec Andre Greipel (Lotto Soudal) wygrał po finiszu z peletonu szósty odcinek włoskiego touru.

Drugim miejscem zadowolił się Matteo Pelucchi (IAM Cycling), a trzecim Sacha Modolo (Lampre-Merida). 16. miejsce wywalczył Jarosław Marycz (CCC Sprandi Polkowice).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Alberto Contador (Tinkoff-Saxo).

Ucieczkę dnie tuz po stracie zainicjowali Marek Rutkiewicz (CCC Sprandi) i Eduard Grosu (Nippo-Vini Fantini), a następnie do akcji dołączyli Marco Bandiera (Androni), Alessandro Malaguti (Nippo) i Alan Marangoni (Cannondale).

Straceńcy, bo inaczej nie można było ich nazwać mając na względzie płaski profil etapu, wypracowali niewiele ponad 5 minut przewagi. Na lotnej premii (149 km) pozostało z tego 2:50, a cała "afera" dobiegła końca 14 kilometrów przed metą.

Pod koniec trochę powiało, ale nie miało to wpływu na wydarzenia. Z ostatniego zakrętu na czele całej grupy wyjechały zespoły Lampre-Merida i Lotto-Soudal. Na długiej, szerokiej prostej niestety doszło do kraksy (spowodowanej przez kibica) z udziałem Contadora, ale to działo się już za finiszującym po zwycięstwo Greipelem.

Wyniki 6. etapu Giro d'Italia 2015 (GT), Montecatini Terme - Castiglione della Pescaia (183 km):

1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                         4:19:42
2 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
3 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
4 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling
5 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
6 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling
7 Elia Viviani (Ita) Team Sky
8 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
9 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
10 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
11 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
12 Kévin Reza (Fra) FDJ
13 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
14 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
15 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
16 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
17 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge
18 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
19 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
20 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
21 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
22 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
23 Richie Porte (Aus) Team Sky
24 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
25 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
26 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
27 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
28 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
29 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
30 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
31 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
32 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
33 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin
34 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
35 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
36 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
37 Anthony Roux (Fra) FDJ
38 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
39 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
40 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
41 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
42 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
43 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
44 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
45 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
46 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
47 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
48 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team
49 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
50 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
51 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
52 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
53 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
54 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
55 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
56 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
57 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
58 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
59 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
60 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
61 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
62 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
63 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
64 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
65 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
66 Cédric Pineau (Fra) FDJ
67 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
68 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
69 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
70 Igor Anton (Spa) Movistar Team
71 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
72 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
73 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
74 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
75 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
76 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
77 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
78 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
79 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
80 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
81 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
82 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
83 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
84 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
85 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
86 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
87 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
88 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
89 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
90 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
91 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
92 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
93 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
94 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin
95 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
96 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
97 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
98 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
99 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
100 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
101 Sebastian Henao (Col) Team Sky
102 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
103 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling
104 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
105 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
106 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
107 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
108 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
109 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
110 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
111 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
112 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
113 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
114 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
115 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
116 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
117 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
118 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
119 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
120 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
121 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
122 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
123 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling
124 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
125 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
126 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
127 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
128 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
129 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                       01:14
130 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
131 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
132 Fabio Silvestre (Por) TrekRacing
133 Francis Mourey (Fra) FDJ
134 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
135 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
136 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
137 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
138 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
139 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
140 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                    01:18
141 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
142 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
143 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
144 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
145 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
146 Leopold Konig (Cze) Team Sky
147 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
148 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ
149 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
150 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                  01:35
151 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
152 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin               01:47
153 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                   02:36
154 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                 02:38
155 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
156 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                       02:59
157 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                         03:12
158 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
159 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
160 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
161 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
162 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling                04:10
163 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
164 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
165 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                04:13
166 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
167 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin
168 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
169 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin
170 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
171 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli-Sidermec
172 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
173 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                   04:18
174 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
175 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
176 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
177 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
178 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
179 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
180 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo               04:22
181 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
182 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                            04:24
183 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin
184 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
185 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini              05:36
186 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                  06:57
187 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
188 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                        07:00
189 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
DNF Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini

Punkty:

1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                              50 pkt
2 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                             35
3 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                              25
4 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  24
5 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini               24
6 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                     23
7 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                   20
8 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec              20
9 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling                   18
10 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling              12
11 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                          8
12 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini                8
13 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                             7
14 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec           6
15 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                        6
16 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       5
17 Kévin Reza (Fra) FDJ                                          4
18 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                      4
19 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                           3
20 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                      3
21 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                 3
22 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                          2
23 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                        1
24 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                       1

Górskie premie:

Pomarance - km 90:

1 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini                 3 pkt
2 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec               2
3 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                         1

Lotne premie:

Sprint 1 Altopascio - km 14:

1 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini               10 pkt
2 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   6
3 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                    3
4 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                      2
5 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                       1
6 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
7 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
8 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing

Sprint 2 Ribolla - km 148:

1 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                       10 pkt
2 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   6
3 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini                 3
4 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                         2
5 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini                1
6 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
7 Elia Viviani (Ita) Team Sky
8 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky

Drużyny:

1 Southeast Pro Cycling                                   12:59:06
2 Lotto Soudal
3 Team Sky
4 Team Katusha
5 IAM Cycling
6 Astana Pro Team
7 Team LottoNL-Jumbo
8 Trek Factory Racing
9 CCC Sprandi Polkowice
10 Movistar Team
11 Etixx - Quick-Step
12 BMC Racing Team
13 Lampre-Merida
14 Orica GreenEdge
15 FDJ
16 AG2R La Mondiale
17 Cannondale-Garmin
18 Team Giant-Alpecin
19 Bardiani CSF
20 Androni Giocattoli-Sidermec
21 Nippo - Vini Fantini
22 Tinkoff-Saxo

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

1 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                     20:25:36
2 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                            00:02
3 Richie Porte (Aus) Team Sky                                00:20
4 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                         00:22
5 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                        00:28
6 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                       00:37
7 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                      00:56
8 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team                    01:01
9 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                     01:15
10 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                         01:18
11 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                      01:22
12 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
13 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                          01:24
14 Leopold Konig (Cze) Team Sky
15 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                       01:46
16 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team              01:49
17 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                 02:12
18 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                        02:21
19 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                  02:27
20 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                02:33
21 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                         02:36
22 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                        02:42
23 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling             03:02
24 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                          03:31
25 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo                         04:44
26 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                     04:46
27 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                          04:49
28 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                    05:10
29 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                06:01
30 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                    06:11
31 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                09:54
32 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                       09:57
33 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                        12:30
34 Igor Anton (Spa) Movistar Team                            14:52
35 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                   15:04
36 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                    15:06
37 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                        15:29
38 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                    15:45
39 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin                     16:01
40 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                            17:18
41 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                            18:18
42 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                          18:24
43 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                   19:00
44 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                   20:03
45 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                   21:04
46 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                          21:43
47 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                       22:28
48 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                         22:33
49 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                22:45
50 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                     22:54
51 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                    23:30
52 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                 23:53
53 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                        24:09
54 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling             24:18
55 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                             24:22
56 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         25:11
57 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                         25:23
58 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                          25:26
59 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                      25:47
60 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling                 26:36
61 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                        27:20
62 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice               27:30
63 Francis Mourey (Fra) FDJ                                  28:02
64 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                       28:23
65 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                 28:37
66 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice            29:44
67 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                       31:01
68 Sebastian Henao (Col) Team Sky                            31:03
69 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                    31:27
70 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   31:30
71 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                       31:39
72 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            32:58
73 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                      33:32
74 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                        33:41
75 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                           35:43
76 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      36:04
77 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                          36:31
78 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice               36:36
79 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                      36:48
80 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                           37:01
81 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                        37:11
82 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                 37:23
83 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                    37:24
84 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                    38:19
85 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                   38:54
86 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                  40:14
87 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                          40:38
88 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                        40:50
89 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                           41:56
90 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling                  42:11
91 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                   42:17
92 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                             43:01
93 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
94 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing              44:48
95 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                      45:35
96 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                    45:57
97 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                  46:00
98 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          46:12
99 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                         46:18
100 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                       47:05
101 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini            47:11
102 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                       47:53
103 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                           48:06
104 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                   48:15
105 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling              48:16
106 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                        48:35
107 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                       50:43
108 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling          50:50
109 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini           50:55
110 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                 51:19
111 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin               51:28
112 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                      51:43
113 Elia Viviani (Ita) Team Sky                              51:57
114 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                              52:56
115 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                          53:14
116 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                53:25
117 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      53:59
118 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini               54:00
119 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                   54:02
120 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                         54:31
121 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                   54:41
122 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                      55:11
123 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  55:22
124 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                        55:29
125 Anthony Roux (Fra) FDJ                                   55:44
126 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                55:47
127 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice             56:01
128 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                         56:22
129 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo              57:01
130 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo              57:02
131 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                         57:07
132 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                  57:09
133 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                     57:14
134 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                    57:38
135 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                57:44
136 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                          57:55
137 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                     58:00
138 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                  58:01
139 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli-Sidermec        58:32
140 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                    58:33
141 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice             58:44
142 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        59:04
143 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo               59:10
144 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                59:30
145 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                      59:37
146 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                    1:00:13
147 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                 1:00:19
148 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice            1:00:46
149 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                   1:01:01
150 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                     1:01:06
151 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                 1:01:17
152 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                      1:01:36
153 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                      1:01:38
154 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice        1:01:46
155 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                   1:01:50
156 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                        1:01:51
157 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing              1:01:57
158 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                    1:02:09
159 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing               1:02:16
160 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                  1:02:29
161 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
162 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                            1:02:33
163 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                       1:02:35
164 Kévin Reza (Fra) FDJ                                   1:03:13
165 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                       1:04:43
166 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    1:05:05
167 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini        1:05:13
168 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                      1:05:16
169 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                   1:06:29
170 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli-Sidermaec         1:06:37
171 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin               1:06:46
172 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                        1:06:50
173 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                1:06:54
174 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                1:07:20
175 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo              1:07:32
176 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                   1:07:47
177 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       1:08:38
178 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini         1:09:30
179 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                      1:09:33
180 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling               1:10:48
181 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini        1:12:46
182 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ                              1:12:47
183 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                         1:12:58
184 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                  1:14:58
185 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                          1:15:38
186 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                  1:25:03
187 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                1:25:37
188 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                      1:27:17
189 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini            1:30:23

Klasyfikacja punktowa:

1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                              75 pkt
2 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                   73
3 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec             40
4 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                     40
5 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       40
6 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                             35
7 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                34
8 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                        26
9 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                        26
10 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           26
11 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling              26
12 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         26
13 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                       25
14 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             25
15 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              24
16 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 24
17 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                           23
18 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              21
19 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli-Sidermec            20
20 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec             20

Klasyfikacja górska:

1 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                15 pkt
2 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                            15
3 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                        14
4 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                            14
5 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida                              12
6 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                            10
7 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                             7
8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                                6
9 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                           6
10 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                         6

Klasyfikacja młodzieżowa:

1 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                         20:25:38
2 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge                       00:35
3 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                     01:13
4 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                     15:43
5 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                             17:16
6 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                           18:22
7 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                    20:01
8 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                          22:31
9 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                  23:51
10 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                      25:45

Klasyfikacja drużynowa:

1 Astana Pro Team                                         60:39:05
2 BMC Racing Team                                            00:43
3 Team Sky                                                   02:23
4 Tinkoff-Saxo                                               03:43
5 Movistar Team                                              05:14
6 Cannondale-Garmin                                          15:54
7 Lotto Soudal                                               25:09
8 Orica GreenEdge                                            30:22
9 Lampre-Merida                                              30:45
10 Bardiani CSF                                              32:35
11 Team Katusha                                              33:57
12 FDJ                                                       36:48
13 Etixx - Quick-Step                                        44:04
14 Southeast Pro Cycling                                     45:37
15 AG2R La Mondiale                                          53:28
16 IAM Cycling                                               58:24
17 Androni Giocattoli-Sidermec                             1:07:12
18 CCC Sprandi Polkowice                                   1:20:18
19 Team LottoNL-Jumbo                                      1:27:57
20 Nippo - Vini Fantini                                    1:31:17
21 Trek Factory Racing                                     1:43:23
22 Team Giant-Alpecin                                      2:15:15

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: