Giro d'Italia 2015: etap 3

Lider wyścigu Michael Matthews (Orica-GreenEdge) triumfował na mecie trzeciego etapu Giro d'Italia.

Fabio Felline (Trek Factory Racing) zafiniszował po drugie miejsce, trzeci przyjechał Philippe Gilbert (BMC). 11. miejsce wywalczył Grega Bole z CCC Sprandi, natomiast z Polaków w głównej grupie zameldowali się Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) i Maciej Paterski (CCC Sprandi).

Górzysty profil trasy trzeciego odcinka, sprawił że od samego startu duża grupa kolarzy przeszła do zdecydowanego ataku. Z przodu się zakotłowało, a z chaosu narodziła się ucieczka w składzie Maciej Paterski, Branislau Samoilau (CCC Sprandi), Adam Hansen (Lotto), Tom Boonen (Etixx), Rubén Fernandez (Movistar), Cedric Pineau (FDJ), Nicola Boem (Bardiani-CSF), Maurilo Fischer (FDJ), Darwin Atapuma (BMC), Maciej Paterski (CCC Sprandi), Diego Ulissi (Lampre-Merida), Jesus Herrada (Movistar), Marcus Burghardt (BMC), Davide Villella (Cannondale), Manuele Boaro (Tinkoff-Saxo), Philippe Gilbert (BMC), Esteban Chaves (Orica), Bert-Jan Lindeman (LottoNL-Jumbo), Edoardo Zardini (Bardiani), Chad Haga (Giant), Davide Malacarne (Astana), Axel Domont (Ag2r), Luca Chirico (Bardiani-CSF), Pavel Kochetkov (Katusha), Salvatore Puccio (Team Sky), Simon Clarke (Orica) i Gianfranco Zilioni (Androni). Na górskiej premii Colle Caprile (kat. 3; 24,5 km; 11,8 km; 3,8%) pierwszy zameldował się Zardini. Peleton w tym punkcie tracił blisko 3 minuty.

Z czołówki poszły kontry, ale niewiele z nich wyszło. Tempo w ucieczce narzucało dwóch kolarzy Bardiani, a gdy się zmęczyli w zastępstwie pojawiły się koszulki Lampre-Merida. W zasadniczej grupie z prowadzenia nie schodziła ekipa Tinkoff-Saxo. Lotną premię (84,6 km), która leżała u podnóża ostatniego podjazdu, Barbagelata (kat. 2; 92,5 km; 5,7 km; 8,1%, maks. 12%), uciekinierzy minęli z zapasem 1:07.

Samoilau z Paterskim na górskiej premii zabrali się do pracy, jednak niewiele z tego wyszło. Do czołówki przeskoczył Stefano Pirazzi (Bardiani), natomiast zaatakował Kochetkov, który na premii wyprzedził Ulissiego o 24 sekundy.

Kręte zjazdy okazały się fatalne dla Domenico Pozzovivo (Ag2r). Piąty zawodnik zeszłorocznego wyścigu poważnie się rozbił, długo leżąc bez ruchu na jezdni. Unieruchomionego włoskiego kolarza prosto z trasy musiała zabrać do szpitala karetka pogotowia.

Prowadzący Kochetkov ostatnie płaskie 20 kilometry, rozpoczął z zapasem 16 sekund nad grupą Gilbert, Paterski, Samoilau, Ulissi, Hansen, Herrada, Chaves, Villella, Clarke i Gavazzi. Peleton tracił dokładnie minutę.

Współpraca w grupie pościgowej układała się średnio, dopiero gdy ruszył Hansen, a doskoczyli Paterski i Clarke, udało się trójce dojechać do Rosjanina 11 km przed metą. Peleton był jednak bardzo blisko, raptem 16 sekund z tyłu.

Akcja dobiegła końca niespełna 4 km przed metą. Finisz należał do różowej koszulki, która musiała poradzić sobie z Fabio Feline.

fot. ANSA / DAL ZENNARO - ZENNARO - PERI

Wyniki 3. etapu Giro d'Italia 2015 (GT), Rapallo - Sestri Levante (136 km):
  1 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                     3:33:53
  2 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing
  3 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
  4 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
  5 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
  6 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
  7 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling
  8 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
  9 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 10 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
 11 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 12 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 13 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 14 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
 15 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 16 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin
 17 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 18 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin
 19 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
 20 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 21 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge
 22 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 23 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 24 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 25 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 26 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 27 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
 28 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 29 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 30 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 31 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 32 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 33 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 34 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 35 Richie Porte (Aus) Team Sky
 36 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 37 Igor Anton (Spa) Movistar Team
 38 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
 39 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 40 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
 41 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 42 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 43 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team
 44 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 45 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
 46 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 47 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 48 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 49 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 50 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 51 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 52 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 53 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 54 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 55 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling
 56 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 57 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 58 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
 59 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
 60 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
 61 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 62 Francis Mourey (Fra) FDJ
 63 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 64 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin
 65 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
 66 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 67 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 68 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 69 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 70 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 71 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 72 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 73 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
 74 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 75 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                         03:18
 76 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                             04:08
 77 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
 78 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              08:35
 79 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 80 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling
 81 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
 82 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 83 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 84 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 85 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 86 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 87 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                         10:05
 88 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 89 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 90 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 91 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 92 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 93 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 94 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 95 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
 96 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 97 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   14:07
 98 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ
 99 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling
100 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
101 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
102 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
103 Elia Viviani (Ita) Team Sky
104 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
105 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
106 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
107 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin
108 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
109 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
110 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli
111 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
112 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
113 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
114 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
115 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
116 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
117 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
118 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
119 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
120 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
121 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
122 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
123 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
124 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
125 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini
126 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
127 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                          17:18
128 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
129 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo
130 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
131 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
132 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
133 Cédric Pineau (Fra) FDJ
134 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
135 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
136 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
137 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
138 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
139 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
140 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            22:12
141 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
142 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling
143 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
144 Anthony Roux (Fra) FDJ
145 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
146 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
147 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
148 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
149 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
150 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
151 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
152 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin
153 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
154 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
155 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
156 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
157 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli
158 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
159 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
160 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
161 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
162 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
163 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ
164 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin
165 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
166 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
167 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
168 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
169 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
170 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
171 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
172 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
173 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
174 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
175 Kévin Reza (Fra) FDJ
176 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
177 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
178 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
179 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
180 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
181 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
182 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
183 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
184 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
185 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
186 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
187 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
188 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling
189 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
DNS Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
DNF Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
Klasyfikacja po 3. etapie
  1 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                     8:06:27
  2 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           00:06
  3 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge                          00:10
  4 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
  5 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                           00:17
  6 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
  7 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
  8 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        00:23
  9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 10 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 11 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 12 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 13 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 14 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       00:25
 15 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      00:29
 16 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 17 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             00:31
 18 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 19 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
 20 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team
 21 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                      00:33
 22 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         00:35
 23 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 24 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 25 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 26 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   00:36
 27 Francis Mourey (Fra) FDJ
 28 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 29 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                              00:37
 30 Richie Porte (Aus) Team Sky
 31 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 32 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 33 Mikel Nieve (Spa) Team Sky
 34 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 35 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
 36 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     00:39
 37 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 38 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   00:46
 39 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                          00:47
 40 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 41 Igor Anton (Spa) Movistar Team                               00:50
 42 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                       00:55
 43 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 44 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                       00:58
 45 Jonathan Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling                01:02
 46 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling
 47 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       01:03
 48 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 49 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 50 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin
 51 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    01:07
 52 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                01:22
 53 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                          01:32
 54 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            01:40
 55 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team                 01:44
 56 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 57 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                            01:46
 58 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         01:54
 59 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           01:56
 60 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 61 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               02:04
 62 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               02:18
 63 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 64 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
 65 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida
 66 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli                     02:22
 67 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling                    02:23
 68 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               03:07
 69 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           03:32
 70 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                             04:25
 71 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling                     04:47
 72 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    04:52
 73 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           05:06
 74 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      05:41
 75 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      05:46
 76 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo                           07:51
 77 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                         08:11
 78 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       09:10
 79 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling                  09:37
 80 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo                                10:22
 81 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             10:31
 82 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  10:39
 83 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               10:42
 84 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 85 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      10:51
 86 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         11:01
 87 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                   11:18
 88 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           12:07
 89 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             12:23
 90 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              13:25
 91 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      14:04
 92 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                         14:28
 93 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  14:34
 94 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                    14:46
 95 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       15:05
 96 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling              15:09
 97 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                     15:14
 98 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 99 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli                   15:20
100 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              15:23
101 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            15:26
102 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   15:33
103 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                  15:43
104 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          15:47
105 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ                             15:52
106 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       16:04
107 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing                 16:07
108 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini                16:23
109 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice                 17:22
110 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                     17:37
111 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                            17:43
112 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                          17:47
113 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             17:53
114 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                           17:57
115 Moreno Hofland (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      17:58
116 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              18:09
117 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         18:32
118 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin                       18:42
119 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   19:07
120 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                         19:21
121 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                             19:43
122 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                     19:48
123 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
124 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                      20:00
125 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    20:06
126 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                     20:08
127 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge                        20:14
128 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    20:20
129 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          20:51
130 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              20:59
131 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                     22:08
132 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                22:27
133 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           22:28
134 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       22:35
135 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  22:37
136 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     22:41
137 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         22:48
138 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          22:49
139 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            22:59
140 Cédric Pineau (Fra) FDJ                                      23:01
141 Bartłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice              23:07
142 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
143 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                   23:08
144 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         23:11
145 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              23:12
146 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    23:18
147 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           23:19
148 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  23:22
149 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                     23:37
150 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           23:46
151 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling                    23:49
152 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        23:50
153 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             23:56
154 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           24:08
155 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            24:12
156 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          24:45
157 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    24:51
158 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          25:29
159 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                      25:44
160 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             26:08
161 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  26:13
162 Caleb Fairly (USA) Team Giant-Alpecin                        26:26
163 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                       26:30
164 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini               26:34
165 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
166 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         26:36
167 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      26:49
168 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                                  26:52
169 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                                  26:58
170 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            27:11
171 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       27:21
172 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                          27:41
173 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           27:43
174 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli                         27:58
175 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                              28:03
176 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                     28:08
177 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              28:14
178 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      28:15
179 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         29:05
180 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         29:08
181 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     29:22
182 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Alpecin                            29:28
183 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                     29:31
184 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo                       34:01
185 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               34:19
186 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                        35:01
187 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ                                    35:51
188 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli                36:04
189 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                36:59
190 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                      43:37
191 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini                  43:45
192 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                        44:38
193 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                            46:58

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: