Presidential Cycling Tour of Turkey 2015: etap 7

Mark Cavendish (Etixx-Quick Step) wygrał po finuszu z peletonu siódmy etap Tour of Turkey.

Dwa kolejne miejsca zajęli Włosi Andrea Piechele (Bardiani-CSF) i Kristian Sbaragli (MTN - Qhubeka).

Liderem pozostał Chorwat Kristijan Durasek (Lampre-Merida).

Na trasie początkowo uciekali Jasper De Buyst (Lotto), Valerio Agnoli (Astana) i Muhammet Atalay (Torku), zdobywając 7 minut przewagi. Ich akcja dobiegła końca na leżącym 28 km przed metą podjeździe pierwszej kategorii.

Po ataku Serge Pauwelsa (MTN - Qhubeka) utworzyła się tam czołówka, w której obok Belga znaleźli się Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Davide Rebellin (CCC Sprandi) i Alex Cano (Colombia), jednak po kilku kilometrach i oni zostali doścignięci.

Około 50-osobową czołową grupę ścigała druga część peletonu, z Markiem Cavendishem. Opłaciło się. 12 km przed metą grupy połączyły się, a na finiszu "Manxman" pewnie sięgnął po swój trzeci etap w tegorocznym wyścigu.

fot. Tour of Turkey/Brian Hode

Wyniki 7. etapu Presidential Cycling Tour of Turkey 2015 (2.HC), Selçuk – Izmir (166,3 km):
  1 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                    3:59:49
  2 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF
  3 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
  4 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling
  5 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
  6 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
  7 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
  8 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
  9 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli
 10 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 11 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
 12 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling
 13 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team
 14 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 15 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
 16 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
 17 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
 18 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling
 19 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 20 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 21 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
 23 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
 24 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling
 25 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 26 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 27 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk
 28 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 29 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 30 Tomasz Marczyński (Pol) Torku Sekerspor
 31 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 32 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
 33 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 34 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 35 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
 36 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling
 37 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
 38 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 39 Alex Cano Ardila (Col) Colombia
 40 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 41 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 42 Daniel Martínez (Col) Colombia
 43 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 44 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 45 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 46 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka
 47 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
 48 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 49 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 50 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
 51 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 52 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 53 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 54 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
 55 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling
 56 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
 57 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
 58 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 59 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 60 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 61 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural-Seguros RGA
 62 Kevin Seeldraeyers (Bel) Torku Sekerspor
 63 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
 64 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 65 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 66 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 67 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 68 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 69 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 70 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 71 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 72 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
 73 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida                00:17
 74 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
 75 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 76 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                        00:20
 77 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 78 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                          00:29
 79 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 80 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 81 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         00:40
 82 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                          00:46
 83 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                00:52
 84 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                     01:39
 85 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida                            01:43
 86 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 87 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          01:43
 88 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                          01:48
 89 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            01:58
 90 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         06:06
 91 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
 92 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge
 93 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
 94 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 95 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
 96 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
 97 Samuele Conti (Ita) Southeast Pro Cycling                    07:53
 98 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 99 Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia
100 Scott Ambrose (NZl) Team Novo Nordisk
101 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
102 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
103 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
104 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini
105 Carlos Mario Ramirez Botero (Col) Colombia
106 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
107 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
108 Chun Kai Feng (Tpe) Lampre-Merida
109 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli
110 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
111 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
112 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
113 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
114 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
115 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling
116 Ahmet Akdylek (Tur) Torku Sekerspor
117 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini
118 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo
119 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
120 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
121 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
122 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
123 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
124 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
125 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
126 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
127 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli
128 Ramon Carretero (Pan) Southeast Pro Cycling
129 John Bohn Ebsen (Den) Androni Giocattoli
130 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling
131 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling
132 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
133 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
134 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
135 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli
136 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
137 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
138 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor
139 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
140 Andrea Dal Col (Ita) Southeast Pro Cycling                   11:35
141 Malcom Rudolph (Aus) Drapac Professional Cycling
142 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
143 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement
144 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
145 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
146 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
147 Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka
148 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
149 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement
150 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge
151 Shiki Kuroeda (Jpn) Nippo - Vini Fantini
152 Muhammet Atalay (Tur) Torku Sekerspor                        12:46
Klasyfikacja po 7. etapie
  1 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida                     28:21:23
  2 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  00:21
  3 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement         00:32
  4 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo                              01:14
  5 Alex Cano Ardila (Col) Colombia                              01:30
  6 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka                            01:32
  7 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert                   02:05
  8 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             02:08
  9 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               02:18
 10 Tomasz Marczyński (Pol) Torku Sekerspor                      02:20
 11 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk                   02:22
 12 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural-Seguros     02:32
 13 Luis Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  02:40
 14 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling             02:44
 15 Miguel Angel Lopez Moreno (Col) Astana Pro Team              02:47
 16 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   03:49
 17 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                        03:52
 18 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       04:01
 19 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                          04:12
 20 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            04:26
 21 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling               04:44
 22 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini               04:46
 23 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                        05:13
 24 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA           06:50
 25 Adam Phelan (Aus) Drapac Professional Cycling                06:57
 26 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                          08:12
 27 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice                08:48
 28 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                          09:01
 29 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  09:23
 30 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         09:36
 31 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           09:58
 32 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                           10:47
 33 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling         13:16
 34 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                                  13:50
 35 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        13:59
 36 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                           14:48
 37 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor                          15:47
 38 Mario Jorge Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida               16:20
 39 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo                               17:42
 40 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        18:05
 41 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step                          18:06
 42 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                18:14
 43 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling                18:15
 44 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida                            18:26
 45 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           18:37
 46 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo           18:49
 47 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Caja Rural-Seguros      19:54
 48 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement             20:39
 49 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          20:41
 50 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA        22:02
 51 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          22:04
 52 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka                          23:07
 53 Kevin Seeldraeyers (Bel) Torku Sekerspor                     23:20
 54 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                             23:31
 55 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   23:48
 56 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA               24:20
 57 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement              25:05
 58 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         26:02
 59 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            26:15
 60 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                     27:13
 61 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling           27:21
 62 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   27:25
 63 Scott Ambrose (NZl) Team Novo Nordisk                        28:22
 64 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        28:27
 65 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                        28:31
 66 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               28:34
 67 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka                              28:51
 68 Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia                   28:58
 69 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         29:28
 70 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement           29:42
 71 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement            30:33
 72 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge                    30:45
 73 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                31:03
 74 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step                        31:18
 75 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               33:24
 76 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast Pro Cycling              33:29
 77 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling               34:13
 78 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                      34:20
 79 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling                  34:35
 80 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli                    35:27
 81 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor                              35:28
 82 Florian Guillou (Fra) Bretagne-Séché Environnement           35:32
 83 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                       35:56
 84 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert              35:58
 85 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
 86 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling        36:02
 87 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            36:14
 88 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA           36:23
 89 Daniel Martínez (Col) Colombia
 90 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               36:54
 91 Davide Appollonio (Ita) Androni Giocattoli                   37:28
 92 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli                      38:34
 93 Bernard Sulzberger (Aus) Drapac Professional Cycling         39:11
 94 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                       39:30
 95 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   39:53
 96 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal                              40:00
 97 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   40:29
 98 Samuele Conti (Ita) Southeast Pro Cycling
 99 Nikolas Maes (Bel) Etixx - Quick-Step                        40:38
100 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida                42:02
101 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               42:12
102 Carlos Mario Ramirez Botero (Col) Colombia                   42:17
103 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling            43:22
104 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      43:44
105 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                    45:06
106 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          45:17
107 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            45:57
108 Eugert Zhupa (Alb) Southeast Pro Cycling                     45:59
109 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
110 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             46:46
111 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       46:57
112 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor                            47:27
113 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step                         47:57
114 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       49:16
115 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF                           49:46
116 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling              49:54
117 Chun Kai Feng (Tpe) Lampre-Merida                            49:56
118 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              50:00
119 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling              50:24
120 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk                    51:31
121 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                         52:21
122 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge                             52:26
123 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge                            52:30
124 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling            52:57
125 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo                              53:10
126 Muhammet Atalay (Tur) Torku Sekerspor                        53:17
127 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                          53:20
128 John Bohn Ebsen (Den) Androni Giocattoli                     53:45
129 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement        54:29
130 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            55:25
131 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                    56:47
132 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli                      58:07
133 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  58:22
134 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini              58:26
135 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement              59:11
136 Ahmet Akdylek (Tur) Torku Sekerspor                          59:32
137 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini                  01:00:08
138 Ramon Carretero (Pan) Southeast Pro Cycling               01:01:37
139 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling             01:02:15
140 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      01:02:26
141 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                         01:04:06
142 Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka                              01:04:12
143 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli                01:04:28
144 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling            01:06:31
145 Shiki Kuroeda (Jpn) Nippo - Vini Fantini                  01:08:28
146 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini                   01:08:59
147 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo                         01:09:18
148 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 01:09:45
149 Malcom Rudolph (Aus) Drapac Professional Cycling          01:10:53
150 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk                01:19:57
151 Andrea Dal Col (Ita) Southeast Pro Cycling                01:23:37
152 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini                 01:26:56

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: