Trasa Tour of Turkey 2015

logo wyścigu Tour of Turkey

W niedzielę etapem w turystycznej miejscowości Alanya rozpocznie się 51. Presidential Cycling Tour of Turkey (2.HC).

Trasa ośmiodniowej imprezy nie uległa zasadniczej zmianie, ponownie raduje sprinterów, gdyż aż sześć odcinków powinno im sprzyjać.

Dwa pozostałe etapy zakończą się na dobrze znanych wzniesieniach - odcinek trzeci poprowadzi na Elmali (10,7 km; 6,9%), natomiast szósty zaprowadzi na „Wzgórze Słowików” - Selcuk (5,4 km; 7,5%).

Azjatyckie ściganie przyciągnęło sprinterów z samego topu. Po dłuższej przerwie w Turcji do peletonu wracają Mark Cavendish, który przed rokiem wygrał cztery etapy oraz Tom Boonen (obaj Etixx-Quick Step). Obu pomagał będzie Łukasz Wiśniowski.

W szranki z "Manxmanem" staną m. in. Andre Greipel (Lotto Soudal), Caleb Ewan (Orica-GreenEdge), Jakub Mareczko (Southeast), Graeme Brown (Drapac), Yauheni Hutarovich (Bretagne), Andrea Guardini (Astana) i Sacha Modolo (Lampre-Merida).

W zeszłym roku w Turcji triumfował Adam Yates (Orica-GreenEdge), którego tym razem w Turcji zabraknie. Kto może zająć miejsce młodego Brytyjczyka? W składach brak klasowych górali, dlatego najlepiej, aby został nim zwycięzca Tour du Maroc Tomasz Marczyński, lider lokalnej drużyny Torku Sekerspor. Wysoko powinni przyjechać kolega "Mańka" z ekipy Kevin Seeldraeyers, Miguel Angel Lopez i Alexey Lutsenko (obaj Astana), Eduardo Sepúlveda (Bretagne) i Kristijan Durasek (Lampre - Merida). W Lotto Soudal wystąpią Thomas de Gendt i Adam Hansen, w Orica-GreenEdge Cameron Meyer, a w MTN Serge Pauwels.

Swoje trzy grosze zechce z pewnością dorzucić ekipa CCC Sprandi Polkowice, której liderem będzie Davide Rebellin.

Davide od początku sezonu prezentuje bardzo dobrą formę i w Turcji będzie chciał powalczyć o podium. Przed rokiem był tego bardzo bliski, ale ostatecznie skończył na 5.miejscu w klasyfikacji generalnej. Z każdym rokiem turecki wyścig ma coraz bardziej górzysty charakter, więc Włoch będzie miał do pomocy dobrze radzących sobie na podjazdach Stefana Schumachera, Łukasza Owsiana, Jana Hirta i Adriana Honkisza

– powiedział dyrektor sportowy Piotr Wadecki.

Skład uzupełnią Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak oraz Nikolay Mihaylov.

Transmisja z wyścigu znajdzie miejsce na obu kanałach Eurosportu.

Trasa Trasa Tour of Turkey 2015:

26 kwietnia – etap 1: Alanya – Alanya (144,8 km)

tot2015-01
27 kwietnia – etap 2: Alanya – Antalya (182,3 km)

tot2015-02
28 kwietnia – etap 3: Kemer – Elmali (165,3 km)

tot2015-03
29 kwietnia – etap 4: Fethiye – Marmaris (131,9 km)

tot2015-04
30 kwietnia – etap 5: Mugla – Pamukkale (159,9 km)

tot2015-05
1 maja – etap 6: Denizli – Selçuk (184 km)

tot2015-06
2 maja – etap 7: Selçuk – Izmir (166,3 km)

tot2015-07
3 maja – etap 8: Stambuł – Stambuł (124 km, 8 rund)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: