Giro del Trentino-Melinda 2015: etap 1

Zespół Bora-Argon 18, z Bartoszem Huzarskim w składzie, wygrał jazdę drużynową na czas – 13,3-kilometrowy odcinek otwierający włoski wyścig w rejonie Trydentu.

Na trasie prowadzącej wzdłuż brzegów jeziora Garda niemiecka ekipa pokonała Team Sky o zaledwie 0.18 sekundy. Trzecie miejsce z czasem o 4 sekundy gorszym wywalczyła Astana.

Prowadzenie w wyścigu objął Cesare Benedetti.

Wyniki 1. etapu Giro del Trentino-Melinda 2015 (2.HC), Riva del Garda - Arco (13,3 km):
  1 Bora-Argon 18                                                14:05
  2 Team Sky
  3 Astana Pro Team                                              00:04
  4 AG2R La Mondiale                                             00:07
  5 Caja Rural-Seguros RGA                                       00:19
  6 Southeast Pro Cycling                                        00:22
  7 MTN - Qhubeka                                                00:24
  8 Cannondale-Garmin
  9 Nippo - Vini Fantini                                         00:31
 10 Bardiani CSF                                                 00:36
 11 Italian National Team                                        00:39
 12 RusVelo                                                      00:45
 13 Tirol Cycling Team                                           00:50
 14 Androni Giocattoli                                           00:51
 15 Colombia                                                     00:54
 16 Cult Energy Pro Cycling                                      00:58

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         14:05
  2 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
  3 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
  4 José Mendes (Por) Bora-Argon 18
  5 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
  6 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
  7 David Lopez (Spa) Team Sky
  8 Richie Porte (Aus) Team Sky
  9 Ian Boswell (USA) Team Sky
 10 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 11 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 12 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 13 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         00:02
 14 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          00:04
 15 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 16 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 17 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 18 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 19 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 20 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       00:07
 21 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 22 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 24 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 26 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   00:14
 27 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              00:19
 28 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 29 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 30 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 31 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA
 32 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 33 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 34 Mauro Finetto (Ita) Southeast Pro Cycling                    00:22
 35 Elia Favilli (Ita) Southeast Pro Cycling
 36 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast Pro Cycling
 37 Yonnatta Alejandro Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
 38 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast Pro Cycling
 39 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 40 Giorgio Cecchinel (Ita) Southeast Pro Cycling
 41 Matteo Busato (Ita) Southeast Pro Cycling
 42 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka                          00:24
 43 Daniel Teklehaimanot (Eri) MTN - Qhubeka
 44 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 45 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
 46 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
 47 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 48 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
 49 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
 50 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin
 51 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin
 52 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                    00:31
 53 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
 54 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 55 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 56 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
 57 Antonio Nibali (Ita) Nippo - Vini Fantini
 58 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              00:36
 59 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF
 60 Francesco Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 61 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 62 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF
 63 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 64 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           00:37
 65 Gianni Moscon (Ita) Italian National Team                    00:39
 66 Simone Ravanelli (Ita) Italian National Team
 67 Giulio Ciccone (Ita) Italian National Team
 68 Luca Paolini (Ita) Italian National Team
 69 Davide Gabburo (Ita) Italian National Team
 70 Simone Petilli (Ita) Italian National Team
 71 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              00:42
 72 Stefano Nardelli (Ita) Italian National Team
 73 Alexander Foliforov (Rus) RusVelo                            00:45
 74 Roman Kustadinchev (Rus) RusVelo
 75 Alexander Evtushenko (Rus) RusVelo
 76 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
 77 Ildar Arslanov (Rus) RusVelo
 78 Alexander Rybakov (Rus) RusVelo                              00:46
 79 Antonio Santoro (Ita) Italian National Team
 80 Stefan Praxmarer (Aut) Tirol Cycling Team                    00:50
 81 Patrick Schultus (Aut) Tirol Cycling Team
 82 Lukas Pöstlberger (Aut) Tirol Cycling Team
 83 Florian Schipflinger (Aut) Tirol Cycling Team
 84 Markus Freiberger (Aut) Tirol Cycling Team
 85 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
 86 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli                     00:51
 87 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
 88 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
 89 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 90 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 91 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
 92 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli
 93 Benjamin Brkic (Aut) Tirol Cycling Team
 94 Rodolfo Torres (Col) Colombia                                00:54
 95 Fabio Duarte (Col) Colombia
 96 Walter Pedraza (Col) Colombia
 97 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
 98 Brayan Ramirez (Col) Colombia
 99 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        00:56
100 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling        00:58
101 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
102 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling
103 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling
104 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling
105 Jorge Castiblanco (Col) Colombia                             01:00
106 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
107 David Wöhrer (Aut) Tirol Cycling Team                        01:05
108 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18                        01:09
109 Petr Ignatenko (Rus) RusVelo                                 01:43
110 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                         01:48
111 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                         01:49
112 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini                  02:02
113 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
114 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        02:07
115 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      02:33
116 Edward King (USA) Cannondale-Garmin                          02:34
117 Aleksandr Komin (Rus) RusVelo                                02:41
118 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            02:49
119 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia                            02:50
120 Darwin Pantoja (Col) Colombia

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: