Trasa Tour of Croatia 2015

tourofcroatia2015-mapa

W środę etapem z Makarskiej do Splitu rozpocznie się pierwszy Wyścig dookoła Chorwacji (2.1).

Celem powołanej w tym roku do życia imprezy jest promocja walorów turystycznych leżącego nad Adriatykiem państwa, dlatego głównym sponsorem zostało Ministerstwo Turystyki Chorwacji. Za organizację odpowiada natomiast były kolarz Alessio, Liquigas i Acqua & Sapone, Vladimir Miholjevic.

Dwa pierwsze odcinki Tour of Croatia powinny zakończyć się finiszem sprinterów, natomiast królewskim będzie etap trzeci o łącznym przewyższeniu 3600 metrów. Kolarze tego dnia pokonają 230 kilometrów, z ciężkim finałem pod Vojak (21,7 km; 6,3%). Rekord na tym wzniesieniu należy do Roberta Kiserlovskiego i Miholjevica, którzy podczas treningu przed Giro d’Italia 2011 zdobyli wzniesienie w godzinę i 32 sekundy.

Dwa ostatnie odcinki ponownie należą do płaskich. Wyścig zakończy się w stoli kraju - Zagrzebiu, na pętli z trzykrotnym podjazdem brukowanym duktem na Plac Św. Marka.

W wyścigu wystartuje 17 ekip, w tym zaledwie trzy o statusie prokontynentalnym: RusVelo, Novo Nordisk i CCC Sprandi. W składzie przygotowującej sie do Giro d'Italia ekipy z Polkowic, wystąpią Grega Bole, Bartłomiej Matysiak, Adrian Kurek, Sylwester Szmyd, Maciej Paterski, Jarosław Marycz, Branislau Samoilau i Marek Rutkiewicz.

Na chorwackich drogach sprawdzi się również ActiveJet Team. Piotr Kosmala zabrał ze sobą Pawła Bernasa, Kamila Gradka, Jesusa Ezquerre, Łukasza Bodnara, Mario Gonzaleza, Pawła Brylowskiego i Pawła Franczaka.

W drużynie Cycling Academy Team awizowani są Emanuel Piaskowy, Wojciech Migdał i Bartosz Warchoł.

Codzienne relacje z wyścigu przeprowadzi stacja Eurosport 2, początek o godz. 14:00.

Trasa Tour of Croatia 2015:

etap 1: Makarska – Split (154 km)

Etapa-1 - Split - Makarska
etap 2: Sibenik – Zadar (204 km)

Etapa-2 - Sibenik - Zadar
etap 3: Lago Plitvice – Ucka (Monte Vojak) (230 km)

Etapa-3 - NP Plitvice - Ucka
etap 4: Pula – Umag (155 km)

Etapa-4 - Pula - Umag
etap 5: Sv. Martin – Zagreb (177,5 km)

etapa-5 - Sv. Martin - Zagreb

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: