Skład CCC Sprandi Polkowice na Amstel Gold Race 2015

Maciej Paterski liderem “pomarańczowych” na pierwszy z ardeńskich klasyków.

Zespół CCC Sprandi Polkowice przedstawił skład na niedzielny wyścig Amstel Gold Race. Polska grupa prokontynentalna po raz drugi z rzędu startuje w prestiżowym holenderskim klasyku, w tym sezonie grając kartę Macieja Paterskiego.

28-letni kolarz z Jarocina zalicza sezon życia – po świetnej postawie we wczesnowiosennych hiszpańskich wyścigach i Mediolan-San Remo, wygranej etapowej w Volta a Catalunya oraz miejscach w czołówce Volta Limburg Classic i Brabanckiej Strzały, walczył będzie z najlepszymi w dobrze znanej końcówce “Piwnego Wyścigu”.

Pojedziemy w Holandii w tym samym zestawieniu, co w rozgrywanym kilka dni temu Brabantse Pijl. Maciej Paterski i Davide Rebellin potwierdzili tam dobrą dyspozycję i obaj uplasowali się w pierwszej „10”. Maciek będzie liderem na Amstel Gold Race, ale na pewno będziemy też chcieli wykorzystać ogromne doświadczenie Davide w tym wyścigu. Wygrał on jedną z edycji, a w 4 innych stawał na podium. Nikt z dzisiejszego peletonu nie zna tej imprezy lepiej niż on

– czytamy w wypowiedzi Piotra Wadeckiego, dyrektora sportowego grupy.

Rebellin w Amstel Gold Race debiutował 5. miejscem w 1994 roku, wygrał wyścig 10 lat później, a przed rokiem uplasował się na 13. miejscu.

Wyścig Amstel Gold Race liczy 258 kilometrów, a na jego trasie do pokonania 34 krótkie, holenderskie podjazdy. W finale blisko 1800 metrów wspinaczki pod Cauberg i tyleż samo odcinka płaskiego prowadzącego do mety.

Skład CCC Sprandi Polkowice na Amstel Gold Race: Maciej Paterski, Davide Rebellin, Grega Bole, Jarosław Marycz, Bartłomiej Matysiak, Branislau Samoilau, Stefan Schumacher i Marek Rutkiewicz.