Amstel Gold Race 2015: Kwiatkowski liderem Etixx-Quick Step

Michał Kwiatkowski poprowadzi belgijską drużynę Etixx-Quick Step w zbliżającym się wielkimi krokami Amstel Gold Race.

Trasa “Piwnego Wyścigu”, prowadząca w holenderskiej Limburgii, jest usłana 34 podjazdami, w tym kluczowym tradycyjnie powinien być Cauberg (1,2 km, 5,8%).

Michał Kwiatkowski podejmie swoją trzecią próbę podbicia ardeńskiego tryptyku. W 2013 roku był 4. w Amstel Gold Race i 5. w Fleche Wallonne. Rok później wywalczył 5. miejsce w Amstel Gold Race oraz dwa 3. miejsca w Fleche Wallone i Liege-Bastonge-Liege. Teraz ma ogromną ochotę, aby w tęczowej koszulce poprawić te rezultaty.

Mistrz świata będzie wspierany przez zawodników, którzy wzięli udział w Volta a Catalunya i Vuelta al Pais Vasco. W składzie belgijskiej grupy znaleźli się Michał Gołaś, Tony Martin, Gianni Meersman, Julian Alaphilippe, Petr Vakoc, i Julien Vermote oraz Stijn Vandenbergh, mający na swoim koncie występy w całej tegorocznej kampanii brukowych klasyków.

Tomasz Bojanowski

Bredewold w Kraju Basków | Nys na królewskim w Węgrzech | Po czasówce na Giro

Mischa Bredewold wygrała etap wyścigu w Kraju Basków. Thibau Nys z kolejnym sukcesem. Oto wyniki i informacje z 10 maja.

10 maja 2024, 20:09

Giro d’Italia 2024: etap 8 – przekroje/mapki

Zapowiedź 8. etapu Giro d’Italia 2024. 11 maja (sobota): Spoleto – Prati di Tivo (152 km ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️).

10 maja 2024, 18:02

Giro d’Italia 2024: etap 7. Tadej Pogacar pokonał Filippo Gannę

Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał siódmy etap wyścigu Giro d’Italia, jazdę indywidualną na czas i umocnił się na pozycji…

10 maja 2024, 17:24

Powrót Cavendisha | Pelayo Sanchez pokonał idola | Protest Carapaza

Mark Cavendish wygrał etap Wyścigu Dookoła Węgier. Pelayo Sanchez wyrwał etap Giro swojemu idolowi. Oto wyniki i informacje z 9…

9 maja 2024, 21:35

Giro d’Italia 2024: etap 7 – przekroje/mapki

Zapowiedź 7. etapu Giro d’Italia 2024. 10 maja (piątek): Foligno – Perugia (40,6 km, jazda indywidualna na czas ⭐️⭐️⭐️⭐️).

9 maja 2024, 17:59

Giro d’Italia 2024: etap 6. Pelayo Sanchez po szutrowej batalii

Pelayo Sanchez wygrał w Rapolano Terme szósty etap wyścigu Giro d'Italia.

9 maja 2024, 17:05