Kristin Armstrong wznawia karierę

41-letnia Amerykanka powraca do peletonu by wystartować w igrzyskach panamerykańskich i wspomóc rozwój dyscypliny.

Amerykańska kolarka szosowa Kristin Armstrong ogłosiła powrót do zawodowego ścigania. 41-letnia zawodniczka, dwukrotna złota medalistka olimpijska, za pomocą serwisu społecznościowego Facebook poinformowała o wznowieniu zawodowej kariery.

To fantastyczne, że wyścigi dają coraz więcej możliwości by dziewczyny mogły się wykazać i zostać dostrzeżone. Kolarstwo kobiet idzie naprzód, nie da się temu zaprzeczyć. To jest też powodem dla którego zdecydowałam się na powrót do ścigania. Mam nadzieję, że mój udział pomoże naszej dyscyplinie w dalszym rozwoju

- napisała mistrzyni świata w jeździe indywidualnej na czas z Salzburga (2006) i Mendrisio (2009).

Armstrong karierę zaczynała w roku 2001, po raz pierwszy rower odstawiając w 2009 roku. Po założeniu rodziny wróciła do peletonu w 2011 roku, a na sportową emeryturę przeszła, po raz drugi, w 2012 roku. W okresie ostatnich trzech lat związana była m.in. z amerykańską ekipą Team Twenty 16 presented by Sho-Air.

Doświadczona zawodniczka celuje teraz w igrzyska panamerykańskie, które odbędą się w dniach 5-10 maja w meksykańskim Leon. Armstrong, złota medalistka olimpijska w jeździe indywidualnej na czas z Pekinu i Londynu, została wybrana do kadry Stanów Zjednoczonych wraz z Carmen Small.

fot. Jakub Zimoch/rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: