Ostatni test „Pomarańczowych” przed Amstel Gold Race

Wyścig De Brabantse Pijl (15 kwietnia, 1.HC) będzie dla grupy CCC Sprandi Polkowice ostatnim sprawdzianem przed Amstel Gold Race (19 kwietnia). „Pomarańczowi” wystartują w belgijskiej imprezie w bardzo mocnym składzie.

W Brabantse Pijl pojedziemy w podobnym zestawieniu co w rozgrywanym przed kilkoma dniami Volta Limburg Classic. Liderem również w tym przypadku będzie Maciej Paterski, który jest w ostatnim czasie w znakomitej formie. W Limburgii był drugi, wygrał w Sobótce i po bardzo udanych wiosennych startach jest mocny nie tylko fizycznie, ale też mentalnie. Do tego może on liczyć na ogromne wsparcie całego zespołu. W poprzednich wyścigach, w których odnosił sukcesy drużyna jechała znakomicie i wykonała bardzo dobrą pracę na rzecz naszego lidera

– mówi Piotr Wadecki, dyrektor sportowy CCC Sprandi Polkowice.

Dla polkowickiej ekipy będzie to trzeci z rzędu start w „Brabanckiej Strzale”. Przed rokiem 7.miejsce wywalczył Davide Rebellin, który wystartuje również w tegorocznej edycji.

Wyścig z Leuven do Overijsse liczyć będzie 205 kilometrów, a na trasie znajdzie się aż 26 krótkich, ale stromych podjazdów. Ten ostatni prowadzi do mety. Na starcie pojawi się 10 ekip WorldTour, a wśród nich BMC Racing z ubiegłorocznym triumfatorem, Philippem Gilbert.

Skład na De Brabantse Pijl (15 kwietnia):
Maciej Paterski, Marek Rutkiewicz, Bartłomiej Matysiak, Grega Bole, Davide Rebellin, Branislau Samoilau, Jarosław Marycz i Stefan Schumacher.

inf. prasowa

Z wyścigu transmisję przeprowadzi Polsat Sport Extra. Początek w środę o godz. 15:10.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: