Ronde van Vlaanderen 2015: solowy rajd Elisy Longo Borghini

Włoszka Elisa Longo Borghini (Wiggle Honda) triumfowała na trasie Wyścigu Dookoła Flandrii, trzeciej odsłony Kobiecego Pucharu Świata.

Zawodniczka brytyjskiej ekipy po solowym rajdzie na ostatnich 25 kilometrach odniosła pewne zwycięstwo. Drugie miejsce wywalczyła jej drużynowa koleżanka - mistrzyni Belgii Jolien D'Hoore - przejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Na trzecim zameldowała się Anna van der Breggen (Rabo Liv).

17. miejsce zajęła Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), 22. Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv), a 48. Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini).

Peleton kobiet mierzył się ze 145-kilometrową trasą, pokonując po drodze 10 hellingen. Ściganie rozpoczęło się spokojnie, a ataki rozpoczęły się dopiero po 84 kilometrach, gdy grupa podzieliła się na Wolvenbergu i Lebergu. Jako pierwsza atakowała Roxane Knetemann (Rabo Liv), później na czele zameldowała się piątka zawodniczek, ale skoki te powstrzymano na Valkenbergu.

W kolejnej akcji migała koszulka Katarzyny Niewiadomej (Rabo Liv). Polka kręciła na czele z Ellen van Dijk, Christine Majerus (Boels Dolmans), Giorgia Bronzini, Mayuko Hagiwara, (Wiggle Honda), Alena Amialiusik (Velocio-SRAM), Gracie Elvin (Orica-GreenEdge), Annemiek van Vleuten (Bigla), ale peleton akcji nie odpuścił i skasował akcję na podjeździe pod Kaprij.

Van Vleuten próbowała jeszcze samotnej akcji, ale 25 kilometrów przed metą zaatakowała Włoszka Elisa Longo Borghini (Wiggle Honda), szybko uzyskując 40 sekund przewagi. Na podjeździe pod Oude Kwaremont 23-latka notowała już minutę zapasu nad dziesiątką w składzie Chantal Blaak, Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans), Pauline Ferrand-Prevot, Anna van der Breggen (Rabo Liv), Jolien D'hoore (Wiggle Honda), Alena Amiaĺiusik i Barbara Guarischi (Velocio-SRAM), Lotta Lepisto (Bigla), Elena Cecchini (Lotto Soudal).

Mimo silnego wiatru w twarz prowadząca Włoszka utrzymała prowadzenie do mety, a po drugie miejsce sięgnęła najszybciej finiszująca z goniącej grupki D'Hoore. Podium dopełniła van der Breggen.

fot. Wiggle Honda

Wyniki Ronde van Vlaanderen 2015 (CDM), Oudenaarde - Oudenaarde (145 km):
  1 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle Honda                    3:50:43
  2 Jolien D`Hoore (Bel) Wiggle Honda                            00:43
  3 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv
  4 Annemiek Van Vleuten (Ned) Bigla
  5 Elena Cecchini (Ita) Lotto Soudal Ladies
  6 Alena Amialiusik (Blr) Velocio - SRAM
  7 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Rabo Liv
  8 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                     00:45
  9 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                            00:47
 10 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Bigla 
 11 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                           03:30
 12 Lauren Hall (USA) Twenty 16 p/b Sho-Air
 13 Emma Johansson (Swe) Orica - AIS
 14 Joelle Numainville (Can) Bigla
 15 Trixi Worrack (Ger) Velocio - SRAM
 16 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv 
 17 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana
 18 Sabrina Stultiens (Ned) Team Liv-Plantur
 19 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio - SRAM
 20 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg 
 21 Carmen Small (USA) Twenty 16 p/b Sho-Air
 22 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv
 23 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda
 24 Eleonora Van Dijk (Ned) Boels Dolmans
 25 Rossella Ratto (Ita) Inpa Sottoli Giusfredi
 26 Lauren Komanski (USA) Twenty 16 p/b Sho-Air
 27 Sofie De Vuyst (Bel) Lensworld.Eu - Zannata
 28 Kirsten Wild (Ned) Hitec Products                            04:08
 29 Lisa Brennauer (Ger) Velocio - SRAM
 30 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
 31 Gracie Elvin (Aus) Orica - AIS
 32 Rozanne Slik (Ned) Parkhotel Valkenburg
 33 Rasa Leleivyte Romitalia Vaiano
 34 Amy Pieters (Ned) Team Liv-Plantur
 35 Susanna Zorzi (Ita) Lotto Soudal Ladies
 36 Carlee Taylor (Aus) Lotto Soudal Ladies
 37 Molly Weaver (GBr) Matrix Fitness
 38 Tatiana Antoshina (Rus) Servetto Footon
 39 Ganna Solovey (Ukr) Astana - Acca Due O
 40 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv
 41 Valentina Scandolara (Ita) Orica - AIS
 42 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda
 43 Karol-Ann Canuel (Can) Velocio - SRAM                        04:12
 44 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur                         04:14
 45 Chloe Hosking (Aus) Wiggle Honda                             06:16
 46 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur
 47 Iris Slappendel (Ned) Bigla
 48 Małgorzata Jasińska (Pol) Ale Cipollini
 49 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg
 50 Polona Batagelj (Slo) BTC City Ljubljana
 51 Marijn De Vries (Ned) Parkhotel Valkenburg
 52 Lieselot Decroix (Bel) Lotto Soudal Ladies
 53 Martina Ritter (Aut) BTC City Ljubljana
 54 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans
 55 Pauliena Rooijakkers (Ned) Parkhotel Valkenburg
 56 Amanda Spratt (Aus) Orica - AIS
 57 Milda Jankauskaite (Ltu) Astana - Acca Due O
 58 Barbara Guarischi (Ita) Velocio - SRAM
 59 Anisha Vekemans (Bel) Lotto Soudal Ladies                    06:39
 60 Andrea Dvorak (USA) Twenty 16 p/b Sho-Air
 61 Simona Frapporti (Ita) Ale Cipollini
 62 Evy Kuijpers (Ned) Lensworld.Eu - Zannata                    07:34
 63 Annelies Van Doorslaer (Bel) Lensworld.Eu - Zannata          07:55
 64 Lisa Klein (Ger) Bigla                                       08:14
 65 Vita Heine (Nor) Hitec Products
 66 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) Team Rytger
 67 Kim De Baat (Ned) Lensworld.Eu - Zannata
 68 Annelies Dom (Bel) Lensworld.Eu - Zannata
 69 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
 70 Marta Bastianelli (Ita) Aromitalia Vaiano                    12:02
 71 Alice Maria Arzuffi (Ita) Inpa Sottoli Giusfredi             12:15
 72 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg                     14:28
 73 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
 74 Melissa Hoskins (Aus) Orica - AIS
 75 Lija Laizane (Lat) Aromitalia Vaiano                         17:37
 76 Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Lointek Team
Klasyfikacja Pucharu Świata po 3. wyścigach:
  1 Jolien D'hoore (Bel) Wiggle Honda                              220 pkt
  2 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                       195
  3 Elisa Longo Borghini (Ita) Wiggle Honda                        190
  4 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv                            170
  5 Pauline Ferrand Prevot (Fra) Rabo Liv                          140
  6 Annemiek Van Vleuten (Ned) Bigla                               126
  7 Eleonora Van Dijk (Ned) Boels Dolmans                          120
  8 Alena Amialiusik (Blr) Velocio - SRAM                          110
  9 Elena Cecchini (Ita) Lotto Soudal Ladies                       104
 10 Amy Pieters (Ned) Team Liv-Plantur                             100
 11 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                                    92
 12 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio - SRAM                           74
 13 Chloe Hosking (Aus) Wiggle Honda                                60
 14 Emma Johansson (Swe) Orica - Ais                                51
 15 Jolanda Neff (Swi)                                              50
 16 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) Bigla                              50
 17 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                               30
 18 Marta Tagliaferro (Ita) Ale Cipollini                           30
 19 Barbara Guarischi (Ita) Velocio - SRAM                          25
 20 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans                              20
 21 Kirsten Wild (Ned) Hitec Products                               20
 22 Lauren Hall (USA) Twenty 16 p/b Sho-Air                         18
 23 Carmen Small (USA) Twenty 16 p/b Sho-Air                        18
 24 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans                                 18
 25 Eugenia Bujak (Pol) BTC City Ljubljana                          18
 26 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv                             16
 27 Joelle Numainville (Can) Bigla                                  14
 28 Valentina Scandolara (Ita) Orica - Ais                          14
 29 Trixi Worrack (Ger) Velocio - SRAM                              12
 30 Kim De Baat (Ned) Lensworld.eu - Zannata                        12
 31 Rossella Ratto (Ita) INPA Sottoli Giusfredi                     12
 32 Gracie Elvin (Aus) Orica - Ais                                  10
 33 Oxana Kozonchuk (Rus)                                            8
 34 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg                        8
 35 Sabrina Stultiens (Ned) Team Liv-Plantur                         6
 36 Giorgia Bronzini (Ita) Wiggle Honda                              6
 37 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv                                    4
 38 Lisa Brennauer (Ger) Velocio - SRAM                              2
 39 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv                                  2

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: