Driedaagse De Panne-Koksijde 2015: etap 3a

Alexander Kristoff (Katusha) został zwycięzcą pierwszej części trzeciego etapu Trzy Dni De Panne.

Lider wyścigu dosłownie o włos wyprzedził na finiszowych metrach Andre Greipela (Lotto Soudal).

Trzecie miejsce przypadło Sachy Modolo (Lampre-Merida).

Na trasie uciekała 13-osobowa grupa, z której ostatniego, Kevina Van Melsena (Wanty - Groupe Gobert) doścignięto niespełna 4 kilometry przed metą.

Po południu wyścig zamknie jazda indywidualna na dystansie 14,2 km.

fot. ASO/G.Demouveaux

Wyniki etapu 3a Driedaagse De Panne-Koksijde 2015 (2.HC), De Panne - De Panne (111,4 km):
  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                      2:28:26
  2 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
  3 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
  4 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
  5 Jakub Marecko (Ita) Southeast
  6 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
  7 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot
  8 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr
  9 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
 10 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie-Bruxelles
 11 Elia Viviani (Ita) Team Sky
 12 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 13 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
 14 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
 15 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
 16 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 17 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
 18 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 19 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 20 Fabrice Mels (Bel) Team 3M
 21 Jaap De Man (Ned) Team 3M
 22 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 23 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 24 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
 26 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 27 Gerry Druyts (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
 28 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
 29 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 30 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 31 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli
 32 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
 33 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
 34 David Boucher (Fra) FDJ.fr
 35 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M
 36 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 37 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 38 Rafael Andriato (Bra) Southeast
 39 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot
 40 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 41 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
 42 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 43 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 44 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 45 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
 46 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 47 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
 48 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
 49 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 50 Berden De Vries (Ned) Team Roompot
 51 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 52 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 53 Christian Knees (Ger) Team Sky
 54 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
 55 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 56 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 57 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 58 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
 59 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 60 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 61 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 62 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
 63 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 64 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 65 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 66 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 67 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
 68 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
 69 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 70 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 71 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 72 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 73 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 74 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 75 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 76 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast
 77 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 78 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida
 79 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
 80 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
 81 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
 82 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 83 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 84 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 85 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot
 86 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
 87 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka
 88 Ivar Slik (Ned) Team Roompot
 89 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 90 Eugert Zhupa (Ita) Southeast
 91 Gaëtan Pons (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
 92 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
 93 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 94 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
 95 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
 96 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
 97 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 98 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
 99 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
100 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
101 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
102 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
103 Michael Vingerling (Ned) Team 3M
104 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
105 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                            00:22
106 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge
107 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie-Bruxelles                    00:24
108 Antoine Warnier (Bel) Wallonie-Bruxelles
109 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
110 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot
111 Julien Stassen (Bel) Wallonie-Bruxelles                      00:29
112 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
113 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                      00:31
114 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          00:39
115 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          00:42
116 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 00:58
117 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling         01:00
118 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                             01:31
119 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
120 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast                               01:44
121 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              01:54
122 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
123 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
124 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
125 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
126 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
127 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
128 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
129 Melvin Van Zijl (Ned) Team 3M                                02:15
130 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie-Bruxelles
131 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              02:18
132 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    02:20
133 Emiel Vermeulen (Bel) Team 3M
134 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast                               02:23
135 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini
136 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              02:49
137 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
138 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie-Bruxelles                       02:58
139 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
140 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             03:39
141 Shiki Kuroeda (Jpn) Nippo - Vini Fantini
142 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        03:43
143 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
144 Nathan Earle (Aus) Team Sky
145 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                          03:53
146 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team
147 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
148 Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace           04:17
149 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF                           08:42
150 Geert Van Der Weijst (Ned) Team 3M                           15:07
DNF Danny Pate (USA) Team Sky
DNF Yohann Gene (Fra) Team Europcar
DNF Mauro Finetto (Ita) Southeast
DNF Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
DNF Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini
DNF Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
DNF Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
DNF Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka
DNF Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
DNF Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
DNF Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
DNS Luca Paolini (Ita) Team Katusha
DNS Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge
DNS Matt Brammeier (Irl) MTN-Qhubeka
DNS Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
DNS Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
DNS Olivier Chevalier (Bel) Wallonie-Bruxelles
DNS Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
Klasyfikacja generalna po etapie 3a:
  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                     12:01:03
  2 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     00:22
  3 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           00:23
  4 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               00:26
  5 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                         00:32
  6 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  00:54
  7 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             00:56
  8 Gerry Druyts (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
  9 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             00:58
 10 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 11 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot                            01:00
 12 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
 13 Rafael Andriato (Bra) Southeast
 14 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
 15 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 16 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 17 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 18 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 19 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
 20 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
 21 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 22 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 23 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 24 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 25 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 26 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
 27 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
 28 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 29 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
 30 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
 31 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast
 32 Christian Knees (Ger) Team Sky
 33 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
 34 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 35 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 36 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 37 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 38 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                          01:39
 39 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          02:18
 40 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                           02:54
 41 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              03:18
 42 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            03:27
 43 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      03:53
 44 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       03:55
 45 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot                         03:57
 46 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              05:21
 47 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           05:38
 48 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling                  05:41
 49 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie-Bruxelles                    05:42
 50 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
 51 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 52 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
 53 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 54 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
 55 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 56 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 57 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
 58 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 59 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot                             05:56
 60 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida                          06:04
 61 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge
 62 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 63 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                      06:06
 64 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          06:08
 65 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
 66 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          06:12
 67 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
 68 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling         06:42
 69 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast                               07:26
 70 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                               07:36
 71 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
 72 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                  07:54
 73 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            09:33
 74 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 75 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        09:36
 76 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
 77 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 78 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 79 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 80 Eugert Zhupa (Ita) Southeast
 81 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 82 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
 83 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                09:41
 84 Michael Vingerling (Ned) Team 3M                             09:57
 85 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot                               09:59
 86 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing                    10:26
 87 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             13:14
 88 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    15:26
 89 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr                                  16:14
 90 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr                                    16:44
 91 David Boucher (Fra) FDJ.fr                                   18:40
 92 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                           18:44
 93 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 94 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         19:16
 95 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                      20:07
 96 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie-Bruxelles                   21:16
 97 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                            21:45
 98 Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace           22:35
 99 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M                               23:39
100 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
101 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
102 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
103 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
104 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
105 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
106 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
107 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge                           24:03
108 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot                         24:41
109 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
110 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
111 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                             24:42
112 Emiel Vermeulen (Bel) Team 3M                                27:01
113 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace          27:30
114 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka                            27:31
115 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                       27:33
116 Berden De Vries (Ned) Team Roompot
117 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
118 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                            27:55
119 Julien Stassen (Bel) Wallonie-Bruxelles                      28:02
120 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast                               28:21
121 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                            29:27
122 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            30:17
123 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              30:22
124 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie-Bruxelles                       30:31
125 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                          31:26
126 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini                      32:04
127 Jaap De Man (Ned) Team 3M                                    34:11
128 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli                   36:15
129 Ivar Slik (Ned) Team Roompot
130 Antoine Warnier (Bel) Wallonie-Bruxelles                     36:39
131 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          38:09
132 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
133 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team                     40:08
134 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            42:38
135 Fabrice Mels (Bel) Team 3M
136 Jakub Marecko (Ita) Southeast
137 Gaëtan Pons (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
138 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
139 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie-Bruxelles                    43:02
140 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace            43:09
141 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 43:34
142 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli                    44:09
143 Melvin Van Zijl (Ned) Team 3M                                44:53
144 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF                           44:57
145 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                         45:36
146 Shiki Kuroeda (Jpn) Nippo - Vini Fantini                     46:17
147 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        46:21
148 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
149 Nathan Earle (Aus) Team Sky
150 Geert Van Der Weijst (Ned) Team 3M                           57:45

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: