Driedaagse De Panne-Koksijde 2015: etap 3b

Sir Bradley Wiggins wygrał jazdę indywidualną, zamykającą wyścig Trzy Dni De Panne.

34-letni Brytyjczyk, dla którego było to pożegnanie z czasówką w barwach Team Sky, wyprzedził o 10 sekund szwajcarski talent Stefana Künga (BMC Racing).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej obronił triumfator trzech pierwszych odcinków Alexander Kristoff (Katusha), który do Wigginsa stracił 18 sekund, co było 3. wynikiem dnia.

Kolarze rywalizowali w równych, słonecznych warunkach.

fot. ASO/G.Demouveaux

Wyniki etapu 3b Driedaagse De Panne-Koksijde 2015 (2.HC), De Panne (14,2 km; jazda indywidualna na czas):
  1 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky                               17:50
  2 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            00:10
  3 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        00:18
  4 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
  5 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     00:19
  6 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                      00:28
  7 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         00:31
  8 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      00:34
  9 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       00:35
 10 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                            00:41
 11 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             00:42
 12 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        00:44
 13 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  00:45
 14 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          00:46
 15 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 16 David Boucher (Fra) FDJ.fr                                   00:47
 17 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida                          00:49
 18 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
 19 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               00:50
 20 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 21 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal                              00:51
 22 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                              00:52
 23 Christian Knees (Ger) Team Sky                               00:54
 24 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 25 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                00:58
 26 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 27 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           00:59
 28 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                         01:05
 29 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                         01:06
 30 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       01:07
 31 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge                    01:12
 32 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                   01:13
 33 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 34 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      01:14
 35 William Bonnet (Fra) FDJ.fr
 36 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    01:15
 37 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 38 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                         01:16
 39 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            01:17
 40 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
 41 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot                         01:18
 42 Berden De Vries (Ned) Team Roompot                           01:21
 43 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                             01:22
 44 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      01:23
 45 Eugert Zhupa (Ita) Southeast                                 01:24
 46 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             01:25
 47 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              01:26
 48 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr                                  01:32
 49 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast                               01:35
 50 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
 51 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:36
 52 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 53 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 54 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      01:37
 55 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             01:40
 56 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             01:41
 57 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           01:44
 58 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie-Bruxelles                   01:45
 59 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 60 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot                            01:47
 61 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini               01:49
 62 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie-Bruxelles                    01:50
 63 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
 64 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
 65 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr                                    01:53
 66 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                       01:55
 67 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                          01:58
 68 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka
 69 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                        02:01
 70 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast
 71 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling         02:02
 72 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 73 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                02:07
 74 Gerry Druyts (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
 75 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M                               02:08
 76 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     02:09
 77 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
 78 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 79 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot                         02:10
 80 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        02:11
 81 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast                               02:12
 82 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 83 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           02:14
 84 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                           02:16
 85 Michael Vingerling (Ned) Team 3M
 86 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot                             02:18
 87 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                               02:22
 88 Julien Stassen (Bel) Wallonie-Bruxelles                      02:23
 89 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          02:28
 90 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot
 91 Rafael Andriato (Bra) Southeast                              02:29
 92 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                      02:30
 93 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace          02:31
 94 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team                             02:36
 95 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling                  02:44
 96 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      02:45
 97 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                              02:50
 98 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
 99 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini                    02:52
100 Emiel Vermeulen (Bel) Team 3M                                03:06
101 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
102 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                              03:28
103 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot                               03:33
104 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                           03:34
105 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         03:41
106 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                      03:58
DNS Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
DNS Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
DNS Marco Haller (Aut) Team Katusha
DNS Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge
DNS Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
DNS Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
DNS James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNS Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
DNS Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
DNS Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
DNS Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
DNS Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
DNS Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
DNS Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
Klasyfikacja końcowa:
  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                     12:19:10
  2 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     00:23
  3 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky                               00:42
  4 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            00:50
  5 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               00:58
  6 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           00:59
  7 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         01:13
  8 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      01:16
  9 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       01:17
 10 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             01:20
 11 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  01:21
 12 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        01:26
 13 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                         01:30
 14 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        01:32
 15 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal                              01:33
 16 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr                              01:34
 17 Christian Knees (Ger) Team Sky                               01:36
 18 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                01:40
 19 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                           01:41
 20 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                         01:47
 21 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                         01:48
 22 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       01:49
 23 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge                    01:54
 24 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            01:59
 25 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             02:05
 26 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini              02:18
 27 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      02:19
 28 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             02:22
 29 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot                            02:29
 30 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace            02:32
 31 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                       02:37
 32 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                          02:40
 33 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast                            02:43
 34 Gerry Druyts (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace             02:45
 35 Rafael Andriato (Bra) Southeast                              03:11
 36 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            03:27
 37 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                        03:48
 38 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          04:28
 39 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                           04:52
 40 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       05:13
 41 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      05:47
 42 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot                         05:49
 43 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                   06:13
 44 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              06:29
 45 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida                          06:35
 46 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                          06:36
 47 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot                         06:42
 48 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      06:47
 49 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step                        06:59
 50 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           07:04
 51 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise             07:05
 52 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace           07:07
 53 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      07:08
 54 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini               07:13
 55 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie-Bruxelles                    07:14
 56 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     07:33
 57 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 58 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot                             07:56
 59 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling                  08:07
 60 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                      08:18
 61 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling         08:26
 62 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                              08:36
 63 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast                               08:43
 64 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                  08:50
 65 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18                              08:52
 66 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                               09:40
 67 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           10:01
 68 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling                  10:16
 69 Eugert Zhupa (Ita) Southeast                                 10:42
 70 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            10:51
 71 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                        11:19
 72 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                      11:20
 73 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace         11:27
 74 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        11:29
 75 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team                             11:54
 76 Michael Vingerling (Ned) Team 3M                             11:55
 77 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot                               13:14
 78 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    16:23
 79 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr                                  17:28
 80 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr                                    18:19
 81 David Boucher (Fra) FDJ.fr                                   19:09
 82 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling               20:11
 83 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                           22:00
 84 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                            22:08
 85 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         22:39
 86 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie-Bruxelles                   22:43
 87 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                      23:47
 88 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                      23:49
 89 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   24:34
 90 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        24:36
 91 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                25:28
 92 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M                               25:29
 93 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           25:35
 94 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                   25:36
 95 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                             25:46
 96 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      26:06
 97 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot                         26:51
 98 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini                    27:15
 99 Berden De Vries (Ned) Team Roompot                           28:36
100 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                       29:05
101 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka                            29:11
102 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace          29:43
103 Emiel Vermeulen (Bel) Team 3M                                29:49
104 Julien Stassen (Bel) Wallonie-Bruxelles                      30:07
105 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast                               30:15
106 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                            30:27

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: