Driedaagse De Panne-Koksijde 2015: etap 2

Norweg Alexander Kristoff (Katusha) triumfował na drugim odcinku ścigania w rejonie De Panne-Koksijde i umocnił się na pozycji lidera wyścigu.

Drugie miejsce na finiszu w Zottegem wywalczył Włoch Elia Viviani (Team Sky), a trzeci Irlandczyk Shane Archbold (Bora - Argon 18).

Tras prowadziła prze Oudeaanarde, Zottegem, Harelbeke i Koksijde, miejscowości doskonale znane z tras brukowych klasyków północy. W połowie trasy do pokonania były kolejno Mesenberg, Montenberg, Kemmelberg, Rodeberg, Vidaigneberg. Brukowe podjazdy kończyły się po 135 kilometrach, ale na drodze do Zottegem pozostawało jeszcze

Ucieczkę dnia uformowali Jasha Sutterlin (Movistar Team), Jimmy Engoulvent (Team Europcar), Nick Dougall (MTN-Qhubeka), Martin Mortensen (Cult Energy), Amaury Capiot (TopSport Vlaanderen-Baloise), Christoph Pfingsten (Bora - Argon 18), Tim De Troyer (Wanty-Groupe Gobert), Mattia Pozzo (Nippo-Vini Fantini), Mirko Tedeschi (Southeast), Gerry Druyts (Vastgoedservice - Golden Palace), Jonathan Dufrasne (Wallonie-Bruxelles) oraz Michael Vingerling (Team 3M).

Dwunastka na długim odcinku uzyskała siedem minut przewagi i spokojnie pokonywała pierwsze kilometry etapu. Tempo na brukowych podjazdach podkręcili kolarze Trek Factory Racing, na 82 kilometry przed metą notując 4 minuty straty do czołówki.

10 kilometrów później różnica wynosiła już tylko półtorej minuty, a z peletonu rozpoczęły się ataki. Z przodu migały koszulki Guillaume'a van Keirsbulcka (Etixx-Quick Step), Larsa Booma (Astana), Alexandra Porseva (Katusha), Jamesa Vanlandschoota (Wanty-Groupe Gobert), Eugerta Zhupy (Southeast) i Alphonse'a Vermeule (Vastgoedservice - Golden Palace).

Na trzech finałowych rundach wokół Zottegem peleton rozciągnął się, a sytuacja zmieniała się dosłownie co sekundę. Do czołówki doskoczyć zdołało kilku zawodników, prowadzonych przez Duńczyka Larsa Baka (Lotto Soudal), ale na 18 kilometrów przed metą całą akcja została zakończona.

Kolejne ataki na krótko wyłoniły trzyosobową czołówkę w składzie Dennis Coenen (Vastgoedservice - Golden Palace), Alessandro Malaguti (Nipppo-Vini Fantini) oraz ponownie Martin Mortensen. Niestrudzeni śmiałkowie uzyskali 20 sekund i z taką przewagą dzielnie kręcili na ostatnim kółku, uciekając przed pogonią prowadzoną przez zespół MTN-Qhubeka.

Akcję zakończyła ekipa Sky na 3 kilometry przed metą. W finale o pozycje walczyli zawodnicy Katushy, Lampre-Merida i Sky, sprint o zwycięstwo etapowe rozgrywając z mocno rozciągniętej grupy.

Lider imprezy - Alexander Kristoff - rozpoczął finisz dość wcześnie, obejmując prowadzenie na ponad 200 metrów przed metą i nie oddając go do kreski, pewnie mijając linię mety przed Vivianim i Irlandczykiem Shanem Archboldem.

fot. P.Ballet/ARN

Wyniki 2. etapu Driedaagse De Panne-Koksijde 2015 (2.HC), Zottegem (217,2 km):
  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                      5:33:32
  2 Elia Viviani (Ita) Team Sky
  3 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
  4 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
  5 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
  6 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
  7 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
  8 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
  9 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
 10 Rafael Andriato (Bra) Southeast
 11 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
 12 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 13 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 14 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr
 15 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 16 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
 17 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot
 18 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 19 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 20 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
 21 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
 22 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 23 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 24 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 25 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 26 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 27 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 28 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 29 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
 30 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 31 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
 32 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 33 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 34 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
 35 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 36 Gerry Druyts (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 37 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
 38 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 39 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 40 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
 41 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 42 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
 43 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
 44 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
 45 Emiel Vermeulen (Bel) Team 3M
 46 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast
 47 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 48 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
 49 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 50 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
 51 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 52 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 53 Christian Knees (Ger) Team Sky
 54 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge
 55 Eugert Zhupa (Alb) Southeast
 56 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 57 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
 58 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 59 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 60 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 61 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
 62 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 63 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
 64 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot
 65 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 66 Mauro Finetto (Ita) Southeast
 67 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 68 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot
 69 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
 70 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
 71 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 72 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
 73 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 74 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Te
 75 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 76 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 77 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
 78 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast
 79 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
 80 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 81 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 82 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 83 Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 84 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 85 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot                             00:14
 86 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                        00:15
 87 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                           00:19
 88 David Boucher (Fra) FDJ.fr                                   00:22
 89 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 90 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida                          00:24
 91 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
 92 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              00:26
 93 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
 94 Matt BRAMMEIER MTN - Qhubeka
 95 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 96 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 97 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 98 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
 99 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                 00:30
100 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
101 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr
102 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
103 Michael Vingerling (Ned) Team 3M
104 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          00:36
105 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles                 00:43
106 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing                    00:50
107 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         01:10
108 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
109 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                      01:18
110 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast
111 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                  01:43
112 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
113 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini                      05:00
114 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18                             05:09
115 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    07:24
116 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                            12:09
117 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                             13:35
118 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M                               17:57
119 Geert Van Der Weijst (Ned) Team 3M
120 Melvin Van Zijl (Ned) Team 3M
121 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
122 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
123 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
124 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
125 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie - Bruxelles
126 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
127 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
128 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
129 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
130 Fabrice Mels (Bel) Team 3M
131 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini
132 Jaap De Man (Ned) Team 3M
133 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
134 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
135 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
136 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
137 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka
138 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
139 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
140 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles
141 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
142 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
143 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
144 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
145 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
146 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
147 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
148 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
149 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
150 Berden De Vries (Ned) Team Roompot
151 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
152 Ivar Slik (Ned) Team Roompot
153 Shiki Kuroeda (Jpn) Nippo - Vini Fantini
154 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli
155 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Tea
156 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF
157 Nathan Earle (Aus) Team Sky
158 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team
159 Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka
160 Danny Pate (USA) Team Sky
161 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie - Bruxelles
162 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
163 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
164 Jakub Mareczko (Ita) Southeast
165 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
166 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
167 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
168 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
DNF Johan Le Bon (Fra) FDJ.fr
DNF Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli
DNF Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
DNF Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling
DNF Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
DNF Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
DNF Andrea Dal Col (Ita) Southeast
DNF Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
DNF Rudiger Selig (Ger) Team Katusha
DNF Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
DNS Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                      9:32:43
  2 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     00:16
  3 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           00:17
  4 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               00:20
  5 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha                         00:26
  6 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  00:48
  7 Gerry Druyts (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Conti     00:50
  8 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            00:52
  9 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             00:54
 10 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
 11 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
 12 Arnaud Demare (Fra) FDJ.fr
 13 Rafael Andriato (Bra) Southeast
 14 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
 15 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 16 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 17 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 18 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ.fr
 19 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
 20 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 21 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 22 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
 23 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 24 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 25 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
 26 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 27 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast
 28 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
 29 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 30 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
 31 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
 32 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 33 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
 34 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
 35 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 36 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
 37 Christian Knees (Ger) Team Sky
 38 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 39 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 40 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Team
 41 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 42 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 43 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                           01:13
 44 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              01:20
 45 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          01:30
 46 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            03:21
 47 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
 48 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      03:47
 49 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       03:49
 50 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot                         03:51
 51 Mauro Finetto (Ita) Southeast
 52 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                        04:12
 53 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18                           05:32
 54 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling                  05:35
 55 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                   05:36
 56 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
 57 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 58 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
 59 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 60 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
 61 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
 62 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 63 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
 64 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 65 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 66 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
 67 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast
 68 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge
 69 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
 70 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 71 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot                             05:50
 72 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida                          05:58
 73 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 74 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                      06:00
 75 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Con     06:02
 76 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 77 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      06:06
 78 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 79 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                06:46
 80 William Bonnet (Fra) FDJ.fr                                  07:19
 81 Matt BRAMMEIER MTN - Qhubeka                                 07:25
 82 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            09:27
 83 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 84 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             09:29
 85 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        09:30
 86 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 87 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
 88 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 89 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 90 Eugert Zhupa (Alb) Southeast
 91 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Te
 92 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot
 93 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 94 Michael Vingerling (Ned) Team 3M                             09:51
 95 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                              09:56
 96 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                 10:00
 97 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing                    10:20
 98 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    13:00
 99 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18                             14:38
100 Mickael Delage (Fra) FDJ.fr                                  16:08
101 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr                                    16:38
102 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         17:16
103 Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Con     18:12
104 David Boucher (Fra) FDJ.fr                                   18:34
105 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                           18:38
106 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
107 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                          18:51
108 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles                 18:55
109 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                      19:30
110 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                            21:39
111 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                             23:05
112 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M                               23:33
113 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
114 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
115 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
116 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
117 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
118 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
119 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
120 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
121 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot                         24:35
122 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
123 Emiel Vermeulen (Bel) Team 3M
124 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
125 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast                               25:52
126 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            26:18
127 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka                            27:25
128 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              27:27
129 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka
130 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
131 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
132 Berden De Vries (Ned) Team Roompot
133 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Continental Tea
134 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
135 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
136 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
137 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
138 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
139 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini                      29:35
140 Jaap De Man (Ned) Team 3M                                    34:05
141 Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka
142 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          36:09
143 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles
144 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
145 Ivar Slik (Ned) Team Roompot
146 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF
147 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli
148 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team
149 Melvin Van Zijl (Ned) Team 3M                                42:32
150 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
151 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
152 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie - Bruxelles
153 Geert Van Der Weijst (Ned) Team 3M
154 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini
155 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
156 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
157 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
158 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
159 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
160 Fabrice Mels (Bel) Team 3M
161 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
162 Nathan Earle (Aus) Team Sky
163 Shiki Kuroeda (Jpn) Nippo - Vini Fantini
164 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie - Bruxelles
165 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
166 Danny Pate (USA) Team Sky
167 Jakub Mareczko (Ita) Southeast
168 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace Cont     43:03

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: