Driedaagse De Panne-Koksijde 2015: etap 1

Alexander Kristoff (Katusha) wygrał pierwszy odcinek 39. edycji Trzech Dni De Panne i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Norweg na krętym finiszu z czołowej grupki pokonał mistrza Belgii Jensa Debusschere (Lotto Soudal) i jego rodaka Stijna Devoldera (Trek Factory Racing).

Zwykle pierwszy odcinek wyścigu jest najtrudniejszy w programie i tak było w tegorocznej edycji. Na trasie znalazło się 13 podjazdów, począwszy od Edelarebergu (1525m, 4,2%, maks. 7%) leżącym za 85 kilometrem. Druga część prowadziła po rundzie o długości 44,5 km, pokonywanej dwa razy. Pierwsze 12 km pętli było łatwe, następnie czekał odcinek brukowany Haaghoek, za którym leżały Leberg (950 m, 4,2%, maks. 13,8%), Berendries (936 m; 7,08%, maks. 12,34%), 5,2-km dalej Valkenberg (875 m; 6,06%, maks. 15%), 9,5-km przed kreską Eikenmolen (450 m; 6,9%, maks. 8,7%) oraz 4,4 km przed metą Klemhoutstraat (720 m).

Ze względu na porywisty wiatr organizatorzy postanowili zneutralizować początkowe 12 km, prowadzące wąskimi, krętymi drogami. Kolarze ściganie mimo trudnych warunków rozpoczęli szybko, a ucieczka wykrystalizować się zdołała dopiero po 60 kilometrach.

Na czele znalazł się mistrz Belgii Jens Debusschere (Lotto Soudal), a towarzyszyli mu Jarl Salomein (TopSport Vlaanderen-Baloise), Michael Reihs (Cult Energy) oraz Nelson Oliveira (Trek Factory Racing). Czwórka uzyskała półtorej minuty zapasu i spokojnie pokonywała brukowe trudności.

Peleton nie spieszył się specjalnie ze skasowaniem akcji, ale gdy na horyzoncie ukazał się znak ostatnich 50 kilometrów, dystans spadł do 45 sekund. Na Valkenbergu nie czekał już Lars Bak (Lotto Soudal) i szybko przeskoczył do prowadzących, chwilę potem odjeżdżając wraz z Debusscherem.

34 kilometry przed metą duet notował 1:10 przewagi nad prowadzonym przez Team Sky peletonem. Peleton podzielił się na Lebergu, a akcję zaczepną zorganizowali Sean de Bie (Lotto Soudal), Sven Erik Bystrom i Aleksander Kristoff (Katusha) oraz Stijn Devolder (Trek Factory Racing).

Czwórka dołączyła szybko do prowadzącego duetu i rozpoczęła wspólny rajd na metę. W przerzedzonym peletonie panowało niezdecydowanie - nikt nie kwapił się do pomocy kolarzom Dave'a Brailsforda i 40 sekund przewagi na 10 kilometrów przed metą szybko stało się faktem.

5 kilometrów przed metą w Zottegem różnica spadła do 35 sekund, ale osamotniony Bradley Wiggins i niezorganizowani kolarze Orica-GreenEdge nie zdołali utrzymać regularnego tempa.

Szóstka nieniepokojona dotarła na ostatni kilometr i rozegrała między sobą walkę o etapowe zwycięstwo. Finisz należał do Kristoffa, który bez trudu poradził sobie z Debusscherem i Devolderem.

fot. Katusha

Wyniki 1. etapu Driedaagse De Panne-Koksijde 2015 (2.HC), De Panne - Zottegem (201,6 km):

1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                  3:59:31
2 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
3 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
4 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
5 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal
6 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha                     00:06
7 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                        00:32
8 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                  00:34
9 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
10 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
11 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
12 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
13 Rafael Andriato (Bra) Southeast
14 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
15 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
16 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
17 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
18 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
19 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
20 Elia Viviani (Ita) Team Sky
21 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
22 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
23 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
24 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast
25 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
26 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
27 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
28 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
29 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
30 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
31 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
32 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
33 Gerry Druyts (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
34 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
35 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
36 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
37 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
38 Marco Haller (Aut) Team Katusha
39 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
40 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
41 Christian Knees (Ger) Team Sky
42 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
43 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
44 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
45 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
46 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
47 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
48 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step         03:01
49 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
50 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise    03:29
51 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
52 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot                      03:31
53 Mauro Finetto (Ita) Southeast
54 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                     03:37
55 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M                            05:16
56 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
57 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
58 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
59 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
60 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
61 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
62 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
63 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast
64 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
65 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
66 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
67 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
68 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
69 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
70 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
71 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
72 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
73 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
74 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
75 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida
76 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot
77 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
78 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
79 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
80 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
81 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
82 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli
83 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
84 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
85 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
86 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha
87 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
88 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
89 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
90 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
91 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
92 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge
93 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
94 William Bonnet (Fra) FDJ
95 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
96 Matt Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka                              06:39
97 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                          09:10
98 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
99 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
100 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
101 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
102 Michael Vingerling (Ned) Team 3M
103 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
104 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
105 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
106 Eugert Zhupa (Alb) Southeast
107 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
108 Berden De Vries (Ned) Team Roompot
109 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot
110 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka
111 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
112 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
113 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
114 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka
115 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
116 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
117 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
118 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
119 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
120 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
121 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
122 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
123 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
124 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
125 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
126 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
127 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
128 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
129 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                       15:26
130 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                              15:31
131 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                         15:48
132 Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka
133 Mickael Delage (Fra) FDJ
134 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
135 Jaap De Man (Ned) Team 3M
136 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling                 17:52
137 David Boucher (Fra) FDJ
138 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
139 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
140 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
141 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
142 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles
143 Ivar Slik (Ned) Team Roompot
144 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF
145 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team
146 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
147 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli
148 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
149 Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
150 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot                           24:15
151 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
152 Melvin Van Zijl (Ned) Team 3M
153 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini
154 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie - Bruxelles
155 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
156 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
157 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini
158 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
159 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast
160 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
161 Nathan Earle (Aus) Team Sky
162 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
163 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie - Bruxelles
164 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
165 Geert Van Der Weijst (Ned) Team 3M
166 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
167 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling
168 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
169 Shiki Kuroeda (Jpn) Nippo - Vini Fantini
170 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
171 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
172 Johan Le Bon (Fra) FDJ
173 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
174 Andrea Dal Col (Ita) Southeast
175 Jakub Mareczko (Ita) Southeast
176 Danny Pate (USA) Team Sky
177 Emiel Vermeulen (Bel) Team 3M
178 Fabrice Mels (Bel) Team 3M
179 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace            24:46
DNF Christophe Sleurs (Bel) Team 3M
DNF Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice - Golden Palace
DNF Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli
DNF Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
DNF Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
DNF John Gadret (Fra) Movistar Team
DNF Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
DNF Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
DNS Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

1 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                          3:59:21
2 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                              00:02
3 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                         00:06
4 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                               00:07
5 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                                   00:10
6 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha                             00:16
7 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                                00:42
8 Arnaud Demare (Fra) FDJ                                          00:44
9 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
10 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
11 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
12 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
13 Rafael Andriato (Bra) Southeast
14 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
15 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
16 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
17 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
18 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
19 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
20 Elia Viviani (Ita) Team Sky
21 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
22 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
23 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
24 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast
25 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
26 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
27 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
28 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
29 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
30 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
31 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
32 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
33 Gerry Druyts (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
34 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
35 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
36 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
37 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
38 Marco Haller (Aut) Team Katusha
39 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
40 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
41 Christian Knees (Ger) Team Sky
42 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
43 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
44 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
45 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing
46 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
47 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
48 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step               03:11
49 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal
50 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          03:39
51 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
52 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot                            03:41
53 Mauro Finetto (Ita) Southeast
54 Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge                           03:47
55 Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida                             05:24
56 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling                     05:25
57 Dimitri Peyskens (Bel) Team 3M                                  05:26
58 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
59 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
60 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
61 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
62 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
63 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
64 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
65 Giuseppe Fonzi (Ita) Southeast
66 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini
67 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
68 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
69 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
70 Frederique Robert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
71 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
72 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
73 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
74 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
75 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
76 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot
77 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
78 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
79 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
80 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
81 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
82 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli
83 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
84 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
85 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
86 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha
87 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
88 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles
89 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
90 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
91 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
92 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge
93 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
94 William Bonnet (Fra) FDJ
95 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
96 Matt BRAMMEIER MTN - Qhubeka                                    06:49
97 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise               09:17
98 Jonas Rickaert (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
99 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka                               09:18
100 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                               09:19
101 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18
102 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                         09:20
103 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
104 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
105 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
106 Michael Vingerling (Ned) Team 3M
107 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
108 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
109 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
110 Eugert Zhupa (Alb) Southeast
111 Berden De Vries (Ned) Team Roompot
112 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot
113 Nick Dougall (RSA) MTN - Qhubeka
114 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
115 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
116 Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
117 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
118 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
119 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert
120 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
121 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
122 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
123 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles
124 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
125 Loic Pestiaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
126 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
127 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
128 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
129 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                              15:41
130 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                       15:46
131 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                         15:58
132 Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka
133 Mickael Delage (Fra) FDJ
134 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
135 Jaap De Man (Ned) Team 3M
136 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling                 18:02
137 David Boucher (Fra) FDJ
138 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
139 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
140 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
141 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie - Bruxelles
142 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles
143 Ivar Slik (Ned) Team Roompot
144 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF
145 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team
146 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
147 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli
148 Lander Seynaeve (Bel) Wanty - Groupe Gobert
149 Kevin Hulsmans (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
150 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot                           24:25
151 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
152 Melvin Van Zijl (Ned) Team 3M
153 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini
154 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie - Bruxelles
155 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
156 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
157 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini
158 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
159 Mirko Tedeschi (Ita) Southeast
160 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team
161 Nathan Earle (Aus) Team Sky
162 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
163 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie - Bruxelles
164 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
165 Geert Van Der Weijst (Ned) Team 3M
166 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
167 Karel Hnik (Cze) Cult Energy Pro Cycling
168 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
169 Shiki Kuroeda (Jpn) Nippo - Vini Fantini
170 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
171 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
172 Johan Le Bon (Fra) FDJ
173 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
174 Andrea Dal Col (Ita) Southeast
175 Jakub Mareczko (Ita) Southeast
176 Danny Pate (USA) Team Sky
177 Emiel Vermeulen (Bel) Team 3M
178 Fabrice Mels (Bel) Team 3M
179 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace       24:56

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: