Paryż-Nicea 2015: etap 7

Australijczyk Richie Porte (Team Sky) wygrał jazdę na czas na zboczach Col d'Eze i triumfował w 73. edycji wyścigu Paryż-Nicea.

Drugi rezultat, o 13 sekund wolniejszy od Tasmańczyka, na deszczowym ostatnim etapie wykręcił Słoweniec Simon Spilak (Katusha), wskakując na trzeci stopnień końcowego podium. Trzeci czas zanotował Portugalczyk Rui Costa (Lampre-Merida), którego sklasyfikowano z 24 sekundami straty.

5. czas, 29 sekund wolniejszy od Porte'a, zanotował Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step), przesuwając się tym samym z trzeciej na drugą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Żółtą koszulkę lidera stracił Francuz Tony Gallopin (Lotto Soudal), którego czas na mecie gorszy był od wyniku Porte'a o ponad minutę. Ten w ostatecznym rozrachunku wyprzedził Kwiatkowskiego o 30 sekund. Ten sam czas zaliczono też Spilakowi i Coscie, jednak to Słoweniec stanął na końcowym podium.

Dla Porte'a to już drugi triumf na przełęczy Eze w karierze, a także drugie zwycięstwo w Paryż-Nicea.

Kwiatkowski obok drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej zapisał na swoim koncie triumf w klasyfikacji młodzieżowej wyścigu.

ASO/G.Demouveaux

Wyniki 7. etapu Paryż-Nicea 2015 (WT) Nicea - Col d'Eze (9,6 km; jazda indywidualna na czas):
  1 Richie Porte (Aus) Team Sky                                  20:23
  2 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              00:13
  3 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida               00:24
  4 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         00:29
  5 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step
  6 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin                      00:37
  7 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:39
  8 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                   00:50
  9 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               00:54
 10 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                 00:55
 11 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
 12 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           00:56
 13 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida                       00:59
 14 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         01:03
 15 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     01:09
 16 Arthur Vichot (Fra) FDJ
 17 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge
 18 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                01:12
 19 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement         01:17
 20 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     01:18
 21 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                           01:19
 22 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 23 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin                           01:25
 24 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            01:29
 25 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin                     01:31
 26 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 27 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 28 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo            01:33
 29 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             01:39
 30 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         01:45
 31 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 32 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
 33 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     01:47
 34 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 35 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        01:48
 36 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              01:51
 37 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              01:54
 38 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              01:55
 39 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida     01:56
 40 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 41 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 42 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                            01:58
 43 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 44 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             02:00
 45 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 46 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
 47 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 48 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       02:04
 49 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        02:05
 50 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement         02:09
 51 Michael Valgren (Den) Tinkoff-Saxo                           02:12
 52 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                       02:13
 53 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                      02:14
 54 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        02:15
 55 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement           02:16
 56 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 57 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin                  02:17
 58 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                       02:21
 59 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                    02:25
 60 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo                        02:28
 61 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     02:29
 62 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge                            02:30
 63 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       02:31
 64 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step
 65 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 66 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      02:33
 67 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      02:46
 68 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 69 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 70 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         02:47
 71 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                              02:48
 72 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                   02:49
 73 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  02:52
 74 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement            02:53
 75 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                            02:56
 76 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           02:57
 77 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              02:59
 78 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         03:00
 79 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
 80 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                        03:04
 81 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         03:12
 82 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   03:14
 83 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           03:15
 84 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     03:16
 85 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      03:29
 86 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                        03:30
 87 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         03:35
 88 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                       03:40
 89 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin                        03:42
 90 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
 91 Christian Knees (Ger) Team Sky                               03:43
 92 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                          03:45
 93 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          03:48
 94 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            03:50
 95 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 96 Mickael Delage (Fra) FDJ                                     04:00
 97 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        04:02
 98 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                    04:10
 99 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               04:11
100 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    04:13
101 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits            04:17
102 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling                        04:31
103 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           04:36
104 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     05:58
105 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                            06:15
DNS Bradley Wiggins (GBr) Team Sky
Klasyfikacja końcowa:
  1 Richie Porte (Aus) Team Sky                               29:10:41
  2 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step                  00:30
  3 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
  4 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida
  5 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:41
  6 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             01:03
  7 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                         01:05
  8 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida                       01:24
  9 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                 01:38
 10 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               02:18
 11 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling                           02:48
 12 Arthur Vichot (Fra) FDJ                                      02:50
 13 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                02:58
 14 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         04:02
 15 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     05:21
 16 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                     05:41
 17 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         07:36
 18 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        08:18
 19 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits    09:22
 20 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo                        11:08
 21 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   11:45
 22 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            12:01
 23 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        14:12
 24 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       15:10
 25 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step                        17:10
 26 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team                   17:26
 27 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             18:02
 28 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 18:44
 29 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                            19:03
 30 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              19:30
 31 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     20:39
 32 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         20:44
 33 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                            21:15
 34 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              21:17
 35 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement          21:36
 36 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin                    21:51
 37 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         23:24
 38 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         24:05
 39 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              24:48
 40 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement         24:52
 41 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      25:46
 42 Michael Valgren (Den) Tinkoff-Saxo                           26:01
 43 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step                  26:41
 44 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team                        27:46
 45 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                           28:36
 46 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     28:40
 47 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            29:03
 48 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         29:21
 49 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                            30:17
 50 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin                      30:22
 51 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                       30:24
 52 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team                          30:50
 53 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        31:07
 54 Dayer Uberney Quintana Rojas (Col) Movistar Team             31:38
 55 Nelson Filipe Santos Simoes Oliveira (Por) Lampre-Merida     32:00
 56 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin                           33:09
 57 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling                              33:11
 58 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      33:14
 59 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          33:16
 60 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            33:43
 61 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     36:22
 62 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement           36:32
 63 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky                          36:58
 64 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                        37:09
 65 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement         37:54
 66 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling                        39:58
 67 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin                     40:11
 68 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo                               40:19
 69 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           41:00
 70 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                   42:45
 71 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Soudal                           44:04
 72 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                      44:20
 73 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       45:02
 74 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      45:33
 75 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              45:41
 76 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo            46:56
 77 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo                           47:07
 78 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      47:20
 79 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          47:26
 80 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge                            48:14
 81 Christian Knees (Ger) Team Sky                               51:02
 82 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       51:42
 83 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin                  51:46
 84 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        51:59
 85 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale                    52:16
 86 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement            52:17
 87 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement             52:19
 88 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team                            52:51
 89 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         53:37
 90 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin                        54:02
 91 Mickael Delage (Fra) FDJ                                     54:05
 92 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                            54:08
 93 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                       54:11
 94 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 95 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                    54:25
 96 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                        54:33
 97 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge                       54:35
 98 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                         55:10
 99 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits               56:35
100 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     56:45
101 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    57:07
102 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits            59:36
103 Michael Morkov (Den) Tinkoff-Saxo                         01:00:58
104 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo               01:01:44
105 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                01:08:04
Klasyfikacja punktowa:
  1 Michael Matthews (Aus) Orica GreenEdge                          38 pkt
  2 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                           32
  3 Richie Porte (Aus) Team Sky                                     30
  4 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step                     30
  5 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                                 25
  6 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida                  25
  7 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team                      23
  8 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                                22
  9 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                   18
 10 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                         18
Klasyfikacja górska:
  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                              78 pkt
  2 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                          21
  3 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo                         21
  4 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                                 20
  5 Richie Porte (Aus) Team Sky                                     16
  6 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin                         14
  7 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                   12
  8 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                            12
  9 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin                        12
 10 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                                11
Klasyfikacja młodzieżowa:
  1 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step               28:50:19
  2 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal                               01:23
  3 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         02:16
  4 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     02:51
  5 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        12:06
  6 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                            17:53
  7 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         21:23
  8 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                              22:52
  9 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement         23:34
 10 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                      23:45

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: