Tirreno-Adriatico 2015: etap 5

Nairo Quintana (Movistar) po wspinaczce do stacji narciarskiej Monte Terminillo wygrał królewski etap "wyścigu dwóch mórz" i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce zajął Bauke Mollema (Trek), a trzecie Joaquim Rodriguez (Katusha). Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) zameldował się na dobrej 9. pozycji.

W szturmującej królewski odcinek wyścigu ucieczce dnia znaleźli się Andriej Grivko i Michele Scarponi (Astana), Alessandro De Marchi (BMC), Maxime Monfort (Lotto Soudal), Angel Vicioso (Katusha), Jesus Herrada (Movistar Team), Paul Voss (Bora - Argon 18) oraz Matteo Montaguti (Ag2r La Mondiale). Ósemka odjechała przy niskiej temperaturze, zachmurzonym niebie i prognozach śniegu na finałowym podjeździe.

Grupka stopniowo budowała przewagę i minęła Passo Sallegri (32,6 km; 11,3 km, 4,6%, max. 10%) z przewagą sześciu, a Le Arette (72,4 km; 9,4 km, 3,2%, max. 10%) przeszło siedmiu minut przed grupą lidera.

Przewaga zaczęła delikatnie spadać w miarę zbliżania się finałowej wspinaczki. 65 kilometrów przed metą przewaga wynosiła 5:30, natomiast u stóp leżącego na wysokości 1675 metrów Monte Terminillo (16,4 km, 7,2%, max. 10%) spadła do 3 minut.

Niebo ulitowało się nad kolarzami, początkowo oszczędzając opadów w ciężkiej drodze do mety. Peleton prowadził zespół Sky. Z przodu pozostali Monfort, Scarponi i De Marchi.

"Scarpa" niespełna 10 km przed celem starał się zostawił za sobą ostatnich towarzyszy ucieczki, ale De Marchi nie zamierzał dać za wygraną. W zasadniczej, jeszcze około 35-osobowej grupie, która traciła półtorej minuty, utrzymywał się Przemysław Niemiec.

7 km przed kreską tempo pościgu znacznie wzmocnił Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo). Czecha następnie zluzował Gianluca Brambilla (Etixx - Quick-Step). Z grupy zaczął spływać Vincenzo Nibali (Astana).

2 km bliżej mety zaatakował Nairo Quintana. Kolarz Movistar błyskawicznie zyskał kilkadziesiąt metrów.

Za Kolumbijczykiem starał się ruszyć Alberto Contador, ale wyraźnie mu nie szło, za to 3,6 km przed kreską Quintana wyprzedził Scarponiego, obejmując prowadzenie. Za plecami Kolumbijczyka zapanowało niezdecydowanie. Skakali Thibaut Pinot (FDJ), Rigoberto Uran (Etixx), Bauke Mollema, Adam Yates (Orica), Domenico Pozzovivo (Ag2r) i ponownie Contador.

Na całego rozpadał się na mokry śnieg, co jednak nie przeszkodziło Quintanie w utrzymaniu prowadzenia do samej mety. Drugi, ze stratą 41 sekund finiszował Mollema.

fot.  ANSA/CLAUDIO PERI

Wyniki 5. etapu Tirreno-Adriatico 2015 (WT), Esanatoglia - Terminillo (197 km):
  1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         5:26:03
  2 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing                      00:41
  3 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                         00:55
  4 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
  5 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
  6 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
  7 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
  8 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
  9 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       01:05
 10 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         01:10
 11 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
 12 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                           01:12
 13 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 14 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          01:30
 15 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   01:37
 16 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 17 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida
 18 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 19 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                   01:50
 20 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     02:08
 21 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           02:15
 22 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        02:16
 23 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  02:23
 24 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge                       02:34
 25 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 26 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 27 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
 28 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        02:43
 29 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           02:44
 30 Alex Cano (Col) Colombia
 31 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            02:47
 32 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           03:35
 33 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              04:31
 34 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       05:08
 35 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 36 Steve Morabito (Swi) FDJ                                     07:15
 37 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 38 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 39 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   07:43
 40 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18                        08:38
 41 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                   08:58
 42 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                09:00
 43 Carlos Quintero (Col) Colombia
 44 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                         09:52
 45 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 46 Brayan Ramirez (Col) Colombia
 47 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         10:12
 48 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18                             10:16
 49 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            10:38
 50 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 51 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
 52 Walter Pedraza (Col) Colombia                                11:09
 53 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               11:34
 54 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       11:56
 55 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           12:06
 56 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                12:09
 57 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  12:33
 58 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                     12:36
 59 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
 60 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     12:57
 61 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                          13:24
 62 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                            14:40
 63 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      14:54
 64 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     15:07
 65 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      16:02
 66 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           16:17
 67 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         17:11
 68 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
 69 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 70 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
 71 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
 72 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
 73 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 74 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          17:58
 75 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 76 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           18:29
 77 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 78 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing                   19:05
 79 Matthew Harley Goss (Aus) MTN - Qhubeka                      20:42
 80 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                       20:45
 81 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
 82 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 83 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 84 Kevin De Weert (Bel) Team LottoNL-Jumbo
 85 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 86 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 87 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 88 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin
 89 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
 90 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal
 91 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
 92 Fabio Duarte (Col) Colombia
 93 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 94 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
 95 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin
 96 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
 97 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
 98 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin
 99 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
100 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
101 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal
102 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
103 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo                        20:54
104 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
105 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
106 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
107 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
108 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
109 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
110 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin
111 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                          21:01
112 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  21:08
113 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  21:19
114 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             21:34
115 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       21:58
116 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                          22:32
117 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 23:33
118 Yoann Offredo (Fra) FDJ 
119 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                         23:41
120 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              24:42
121 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       24:55
122 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       25:26
123 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
124 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin                      25:29
125 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           26:11
126 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             26:35
127 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          26:41
128 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo
129 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo
130 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka
131 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      28:09
132 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo
133 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
134 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
135 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
136 Ian Stannard (GBr) Team Sky
137 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge
138 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
139 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step
140 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
141 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
142 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
143 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                        28:18
144 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                           28:20
145 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
146 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
147 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
148 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
149 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               28:27
150 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                      28:29
151 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
152 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                               28:39
153 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         28:40
154 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       28:42
155 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin                         29:09
156 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                        29:10
157 Edwin Avila (Col) Colombia                                   29:45
158 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         31:06
159 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         34:51
160 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
Klasyfikacja generalna po 5. etapie:
  1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                        19:54:45
  2 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing                      00:39
  3 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                      00:48
  4 Thibaut Pinot (Fra) FDJ                                      00:57
  5 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                          01:03
  6 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                             01:04
  7 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                    01:06
  8 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                         01:07
  9 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                         01:12
 10 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  01:13
 11 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo                           01:15
 12 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal                     01:22
 13 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                       01:23
 14 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                         01:47
 15 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          02:03
 16 Mikel Nieve (Spa) Team Sky                                   02:05
 17 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     02:12
 18 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       02:14
 19 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                   02:17
 20 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        02:23
 21 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           02:29
 22 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling                      02:49
 23 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  02:50
 24 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                        02:53
 25 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge                       02:59
 26 Jose Rodolfo Serpa (Col) Lampre-Merida                       03:17
 27 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            03:26
 28 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           03:46
 29 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        04:17
 30 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           04:29
 31 Alex Cano (Col) Colombia                                     05:31
 32 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin                       06:41
 33 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 08:26
 34 Steve Morabito (Swi) FDJ                                     08:55
 35 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              09:05
 36 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     09:15
 37 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar                           10:07
 38 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                      10:20
 39 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka                     11:04
 40 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                       11:50
 41 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18                        12:12
 42 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         12:22
 43 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                     12:45
 44 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                13:11
 45 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18                                13:47
 46 Walter Pedraza (Col) Colombia                                17:24
 47 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     18:19
 48 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            18:23
 49 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team                          19:03
 50 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                   19:51
 51 Jérémy Roy (Fra) FDJ                                         20:18
 52 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing                   20:29
 53 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       20:34
 54 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               20:51
 55 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida                             21:14
 56 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                   21:16
 57 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           21:32
 58 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF                          21:47
 59 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                           21:49
 60 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 61 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo                     21:54
 62 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                      22:30
 63 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  23:16
 64 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      23:36
 65 Brayan Ramirez (Col) Colombia                                24:02
 66 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin                      24:11
 67 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin                          24:45
 68 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18                             25:01
 69 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               25:04
 70 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
 71 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          25:48
 72 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka              26:20
 73 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin                 26:26
 74 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin                         26:27
 75 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                       27:29
 76 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ                                  27:38
 77 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        28:20
 78 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       28:29
 79 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      28:40
 80 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar                          28:57
 81 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal                          29:08
 82 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           29:11
 83 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             29:17
 84 Gerald Ciolek (Ger) MTN - Qhubeka                            29:18
 85 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                            29:25
 86 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing                    29:30
 87 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        30:32
 88 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         30:37
 89 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                           30:53
 90 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                            31:12
 91 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin                      31:44
 92 Carlos Quintero (Col) Colombia                               31:48
 93 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                          32:01
 94 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             32:13
 95 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing                      32:25
 96 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        32:34
 97 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                         32:49
 98 Kevin De Weert (Bel) Team LottoNL-Jumbo                      32:51
 99 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo                        34:26
100 Yoann Offredo (Fra) FDJ                                      34:45
101 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          34:50
102 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     35:02
103 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      35:17
104 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
105 Fabio Duarte (Col) Colombia                                  35:27
106 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             35:38
107 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       35:58
108 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                        36:07
109 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           36:15
110 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              36:33
111 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar                           37:05
112 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            37:31
113 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo                   37:55
114 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                      37:57
115 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          38:28
116 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                         38:30
117 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              38:54
118 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                        39:12
119 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  39:39
120 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                                 39:43
121 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           41:19
122 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo                             41:20
123 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling                           41:38
124 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica GreenEdge                    41:45
125 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling                        41:46
126 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       41:55
127 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  42:18
128 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               42:36
129 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo                           42:39
130 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18                         42:49
131 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                            43:01
132 Matthew Harley Goss (Aus) MTN - Qhubeka                      43:18
133 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
134 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo                       43:21
135 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       43:28
136 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                          43:38
137 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                              43:46
138 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       44:14
139 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                      44:18
140 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin                      44:33
141 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      44:39
142 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              44:40
143 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                          44:54
144 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                                45:13
145 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                             45:41
146 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin                         46:13
147 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                       48:52
148 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         49:02
149 Tony Hurel (Fra) Team Europcar                               49:44
150 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                             49:48
151 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         49:53
152 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                      52:13
153 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                              53:04
154 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step                        53:29
155 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      54:24
156 Edwin Avila (Col) Colombia                                   54:49
157 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18                         56:10
158 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                            01:00:36
159 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                         01:06:45
160 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                     01:07:01

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: