WorldTour kobiet już w 2016 roku?

Kolarstwo kobiet planuje przyszłość wzorując się na istniejących schematach.

Inauguracyjna edycja wyścigu Strade Bianche Donne była okazją nie tylko do rywalizacji kobiet na "białych drogach", ale także do podjęcia rozmów na temat przyszłości kobiecego kolarstwa jako takiego. Na seminarium w Sienie stawili się przedstawiciele wszystkich zaproszonych zespołów i uzgodnili kierunek zmian.

Cykl WorldTour w kolarstwie kobiet zajmie miejsce rozgrywanego dotychczas Kobiecego Pucharu Świata. Jak podaje brytyjski magazyn Cycling Weekly, w jego skład wejdą najprawdopodobniej wejdą imprezy dotychczas odbywające się w ramach PŚ oraz takie wyścigi jak Strade Bianche, Friend's Life Women's Tour, Amgen Tour of California czy Giro Rosa.

Według wstępnych założeń cykl liczyć ma 30 dni wyścigowych.

Delegaci na seminarium w Sienie dyskutowali także o dywizjach i podziale ekip. Obecnie takowy nie obowiązuje, a kobiecych ekip Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) zarejestrowała 38 zespołów.

W przyszłości, możliwe, że w 2017 roku wprowadzony może zostać podział na dwie dywizje, w tym pierwszą, w której znalazłoby się 10 najlepszych drużyn. Konkretne założenia nie zostały jednak przedstawione.

fot. wowo brylla/rowery.org

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: