Cyprus Sunshine Cup 2015: Ferguson i Langvad najlepsi na 2. etapie

Dobry występ Bartłomieja Wawaka (Kross Racing Team) drugiego dnia zmagań na Cyprze.

Brytyjczyk Grant Ferguson wygrał drugi odcinek Afxentia Stage Race, zaliczanego do Cyprus Sunshine Cup. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał czwarty dziś na mecie Szwajcar Florian Vogel (Focus).

Reprezentant Albionu na metę dotarł 6 sekund przed Brazylijczykiem Henrique Avancinim (Cannondale) i 9 sekund przed Francuzem Stephanem Tempierem (Suntour). 12. miejsce zajął Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team). 21-latek stracił 1:58, a za plecami zostawił m.in. czwartego kolarza ubiegłorocznego PŚ Niemca Manuela Fumica.

Wyścig kobiet wygrała Dunka Annika Langvad, na mecie meldując się z olbrzymią przewagą nad rywalkami. Druga Jolanda Neff straciła 1:24, trzecia Margot Moschetti 2:55, a kolejne zawodniczki notowały już straty w okolicach 10 minut.

Wyniki 2. etapu Afxenta Stage Race 2015 (SHC), Lefkara - Lefkara (49,7 km):

Elita mężczyzn:

1. Grant Ferguson (Wielka Brytania) Betch.nl Superior Brentjens MTB     1:50:12
2. Henrique Avancini (Brazylia) Cannondale Factory Racing Team            00:06
3. Stephane Tempier (Francja) BH-SR Suntour - KMC                         00:09
4. Florian Vogel (Szwajcaria) Focus XC MTB Team                           00:10
5. Maxime Marotte (Francja) BH-SR Suntour - KMC                           00:23
6. Fabian Giger (Szwajcaria) Team Colnago Sudtirol                        00:29
7. Karl Markt (Austria) Haibike Oetztal Pro Team                          00:38
8. Matious Ulman (Czechy) Ceska Sporitelna - Accolade                     00:46
9. Sebastien Carabin (Belgia) Merida Wallonie                             01:12
10. Alexey Medvedev (Rosja) Reparto Corse Polimedical Calvi               01:34
...
12. Bartłomiej Wawak (Polska) Kross Racing Team                           01:52
19. Adrian Brzózka (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                   05:03
36. Mariusz Michałek (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                 07:25
36. Kornel Osicki (Polska) Kross Racing Team                              08:48
39. Wojciech Halejak (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                 09:44 
45. Mariusz Kozak (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                    10:51
61. Patryk Piasecki (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                  14:55
62. Tomasz Dróżdż (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                    14:59

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

1. Florian Vogel (Szwajcaria) Focus XC MTB Pro Team                     2:04:20
2. Grant Ferguson (Wielka Brytania) Betch.nl Superior Brentjens MTB       00:10     
3. Stephane Tempier (Francja) BH-SR Suntour - KMC                          
4. Henrique Avancini (Brazylia) Cannondale Factory Racing Team            00:17
5. Maxime Marotte (Francja) BH-SR Suntour - KMC                           00:34
6. Fabian Giger (Szwajcaria) Team Colnago Sudtirol                        00:41
7. Karl Markt (Austria) Haibike Oetztal Pro Team                          01:00
8. Matious Ulman (Czechy) Ceska Sporitelna - Accolade                     01:29
9. Jan Skarnitzl (Czechy) SRAM Mitas Trek                                 02:03
10. Sebastien Carabin (Belgia) Merida Wallonie                            02:07
...
13. Bartłomiej Wawak (Polska) Kross Racing Team                           02:58
19. Adrian Brzózka (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                   05:56
31. Mariusz Michałek (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                 09:12
36. Kornel Osicki (Polska) Kross Racing Team                              10:06
41. Wojciech Halejak (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                 11:20
48. Mariusz Kozak (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                    12:56
61. Tomasz Dróżdż (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                    16:30
63. Patryk Piasecki (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                  17:24



Elita kobiet:

1. Annika Langvad (Dania) Specialized Racing XC                         2:04:58
2. Jolanda Neff (Szwajcaria) Stöckli Pro Tream                            01:24
3. Margot Moschetti (Francja) Betch.nl Superior Brentjens MTB             02:55
4. Kathrin Stirnemann (Szwajcaria) Haibike Oetztal Pro Team               07:40
5. Elisabeth Osl (Austria) Ghost Factory Racing Team                      09:06
6. Jovana Crnogorac (Serbia) Salcano                                      09:14
7. Pauline Ferrand Prevot (Francja) RaboLiv MTB Team                      09:44
8. Corina Gantenbein (Szwajcaria) Haibike Oetztal Pro Team                09:52 
9. Annie Last (Wielka Brytania) Reprezentacja Wielkiej Brytanii           10:03
10. Yana Belmoina (Ukraina) Betch.nl Superior Brentjens MTB               10:31

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

1. Annika Langvad (Dania) Specialized Racing XC                         2:21:29
2. Jolanda Neff (Szwajcaria) Stöckli Pro Tream                            01:23
3. Margot Moschetti (Francja) Betch.nl Superior Brentjens MTB             04:04
4. Kathrin Stirnemann (Szwajcaria) Haibike Oetztal Pro Team               08:46
5. Elisabeth Osl (Austria) Ghost Factory Racing Team                      10:03
6. Pauline Ferrand Prevot (Francja) RaboLiv MTB Team                      10:47 
7. Annie Last (Wielka Brytania) Reprezentacja Wielkiej Brytanii           10:56
8. Jovana Crnogorac (Serbia) Salcano                                      11:01
9. Corina Gantenbein (Szwajcaria) Haibike Oetztal Pro Team                11:23
10. Barbara Benko (Węgry) Focus XC MTB Team                               12:28

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: