Cyprus Sunshine Cup 2015: Vogel i Neff najlepsi na czasówce

Szwajcarzy Florian Vogel (Focus) i Jolanda Neff (Stöckoli) wygrali czasówkę otwierającą cypryjską etapówkę MTB.

Zawodnik grupy Focus na blisko 6-kilometrowej pętli wykręcił czas o 12 sekund lepszy od Francuza Stephane'a Tempiera (Suntour - KMC) i 0 21 sekund szybszy od Brytyjczyka Granta Fergusona (Superior Brentjens MTB).

Jego rodaczka Jolanda Neff najszybciej z trasą uporała się w gronie kobiet. Za jej plecami sklasyfikowano odpowiednio Dunkę Annikę Langvad (Specialized), której czas gorszy był o niecałe 2 sekundy, i Brytyjkę Annie Last, która zanotowała stratę już niemal minuty.

W wyścigu startuje 9 polskich zawodników. Pierwszy etap ukończyło ośmiu, a najlepszy wyniki zanotował Adrian Brzózka (JBG-2), zmagania kończąc na 18. pozycji, 1:04 za zwycięzcą.

Cykl Cyprus Sunshine Cup składa się z dwóch części, z których pierwszą jest rozpoczęta dziś czterodniowa etapówka Afxentia Stage Race (26 lutego - 1 marca). W jej skład, oprócz dzisiejszej czasówki, wchodzą dwa blisko 50-kilometrowe etapy oraz wyścig cross-country.

Druga część imprezy odbędzie się 8 marca i będzie to wyścig cross country, którego trasa przebiega przez ruiny Amathus, jednego z najstarszych miast wyspy.

Wyniki 1. etapu Afxentia Stage Race 2015 (SHC), Lefkara (5,7 km):

Elita mężczyzn:

1. Florian Vogel (Szwajcaria) Focus XC MTB Team                           13:57
2. Stephane Tempier (Francja) BH-SR Suntour - KMC                         00:12
3. Grant Ferguson (Wielka Brytania) Betch.nl Superior Brentjens MTB       00:21
4. Henrique Avancini (Brazylia) Cannondale Factory Racing Team
5. Maxime Marotte (Francja) BH-SR Suntour - KMC
6. Fabian Giger (Szwajcaria) Team Colnago Sudtirol                        00:23
7. Matous Ulman (Czechy) Ceska Sporitelna - Accolade                      00:24
8. Jan Skarnitzl (Czechy) SRAM Mitas Trek                                 00:33
9. Matthias Wengelin (Szwecja) SCS Racing Team                            00:36
10. Jaroslav Kulhavy (Czechy) Specialized Racing                          00:39
...
18. Adrian Brzózka (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                   01:04
25. Bartłomiej Wawak (Polska) Kross Racing Team                           01:15
35. Kornel Osicki (Polska) Kross Racing Team                              01:27
43. Tomasz Dróżdż (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                    01:42
48. Wojciech Halejak (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                 01:46
53. Mariusz Michałek (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                 01:56
62. Mariusz Kozak (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                    02:15
73. Patryk Piasecki (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                  02:39
DNS Piotr Brzózka (Polska) JBG-2 Professional MTB Team

Elita kobiet:

1. Jolanda Neff (Szwajcaria) Stöckli Pro Tream                            16:29 
2. Annika Langvad (Dania) Specialized Racing XC                           00:01
3. Annie Last (Wielka Brytania) Reprezentacja Wielkiej Brytanii           00:54
4. Gunn-Rita Dahle Dlesjaa (Norwegia) Reprezentacja Norwegii              01:02
5. Pauline Ferrand-Prevot (Francja) RaboLiv MTB Team                      01:04
6. Kathrin Stirnemann (Szwajcaria) Haibike Oetztal Pro Team               01:08
7. Margot Moschetti (Francja) Becht.nl Superior Brentjens MTB             01:11
8. Julie Bresset (Francja) BH-SR Suntour - KMC                            01:23
9. Janka Keseg Stevkova (Słowacja) Outsiterz Cycling Team                 01:25
10. Elisabeth Osl (Austria) Ghost Factory Racing Team                     01:26

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: