Cyprus Sunshine Cup 2015: Skarnitzl i Neff najlepsi trzeciego dnia

fot. Cyprus Sunshine Cup

Czech Jan Skarnitzl i Szwajcarka Jolanda Neff triumfowali na trasie trzeciego etapu Afxentia Stage Race, pierwszej części Cyprus Sunshine Cup.

Skarnitzl zwycięsko wyszedł z pojedynku na finiszu, pokonując Brazylijczyka Henrique Avanciniego (Cannondale) i Florian Vogela (Focus). Ten ostatni zachował prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

11. miejsce wywalczył Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team), do zwycięzcy tracąc 3 minuty i 5 sekund.

Neff robiła z kolei wszystko co w jej mocy, by przejąć prowadzenie od Dunki Anniki Langvad. 45 sekund przewagi na mecie nie wystarczyło i Szwajcarka traci wciąż 37 sekund do prowadzącej kolarki z Półwyspu Jutlandzkiego.

Jutro ostatni dzień etapówki - wyścig cross-country na rundzie o długości 5,9 km.

fot. Cyprus Sunshine Cup / Facebook

Wyniki 3. etapu Afxentia Stage Race (SHC), Lythrodontas (44,9 km):
1. Jan Skarnitzl (Czechy) SRAM Mitas Trek                              1:46:48
2. Henrique Avancini (Brazylia) Cannondale Factory Racing Team
3. Florian Vogel (Szwajcaria) Focus XC MTB Team
4. Stephane Tempier (Francja) BH-SR Suntour - KMC
5. Fabian Giger (Szwajcaria) Team Colnago Sudtirol                       00:01
6. Jaroslav Kulhavy (Czechy) Specialized Racing                          00:11
7. Sebastian Carabin (Belgia) Merida Wallonie                              
8. Maxime Marotte (Francja) BH-SR Suntour - KMC
9. Karl Markt (Austria) Haibike Oetztal Pro Team                         01:35
10. Alexey Medvedev (Rosja) Reparto Corse Polimedical Calvi              02:33
...
11. Bartłomiej Wawak (Polska) Kross Racing Team                          03:05
15. Adrian Brzózka (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                  04:27
39. Patryk Piasecki (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                 11:28
49. Kornel Osicki (Polska) Kross Racing Team                             15:26
55. Wojciech Halejak (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                18:07
70. Mariusz Kozak (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                   28:41
74. Tomasz Dróżdż (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                   30:33
35. Mariusz Michałek (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                30:33

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

1. Florian Vogel (Szwajcaria) Focus XC MTB Team                        3:51:08
2. Stephane Tempier (Francja) BH-SR Suntour - KMC                        00:11
3. Henrique Avancini (Brazylia) Cannondale Factory Racing Team           00:17
4. Fabian Giger (Szwajcaria) Team Colnago Sudtirol                       00:43          
5. Maxime Marotte (Francja) BH-SR Suntour - KMC                          00:45
6. Jan Skarnitzl (Czechy) SRAM Mitas Trek                                02:03
7. Sebastian Carabin (Belgia) Merida Wallonie                            02:18
8. Karl Markt (Austria) Haibike Oetztal Pro Team                         03:05
9. Grant Ferguson (Wielka Brytania) Betch.nl Superior Brentjens MTB      03:44
10. Alexey Medvedev (Rosja) Reparto Corse Polimedical Calvi              05:07
...
11. Bartłomiej Wawak (Polska) Kross Racing Team                          06:03
16. Adrian Brzózka (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                  10:24
47. Patryk Piasecki (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                 28:52
43. Kornel Osicki (Polska) Kross Racing Team                             25:32
50. Wojciech Halejak (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                29:27
61. Mariusz Michałek (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                39:45
62. Mariusz Kozak (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                   41:37
69. Tomasz Dróżdż (Polska) JBG-2 Professional MTB Team                   47:04

Elita kobiet:

1. Jolanda Neff (Szwajcaria) Stöckli Pro Team                          2:05:00 
2. Annika Langvad (Dania) Specialized Racing XC                          00:45
3. Margot Moschetti (Francja) Betch.nl Superior Brentjens MTB            02:18
4. Kathrin Stirnemann (Szwajcaria) Haibike Oetztal Pro Team              07:08
5. Corina Gantenbein (Szwajcaria) Haibike Oetztal Pro Team               08:20
6. Jovana Crnogorac (Serbia) Salcano                                     08:40
7. Yana Belmoina (Ukraina) Betch.nl Superior Brentjens MTB               09:20
8. Anne Terpstra (Holandia) Habitat MTB Elite Team                       09:58
9. Gunn-Rita Dahle-Flesjaa (Norwegia) Reprezentacja Norwegii             10:00
10. Linda Indergand (Szwajcaria) Focus XC MTB Team                       10:48

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

1. Annika Langvad (Dania) Specialized Racing XC                        4:27:15           
2. Jolanda Neff (Szwajcaria) Stöckli Pro Team                            00:37
3. Margot Moschetti (Francja) Betch.nl Superior Brentjens MTB            05:37
4. Kathrin Stirnemann (Szwajcaria) Haibike Oetztal Pro Team              15:09
5. Jovana Crnogorac (Serbia) Salcano                                     18:56
6. Corina Gantenbein (Szwajcaria) Haibike Oetztal Pro Team               18:58
7. Linda Indergand (Szwajcaria) Focus XC MTB Team                        23:25 
8. Barbara Benko (Węgry) Focus XC MTB Team                               24:27
9. Anne Terpstra (Holandia) Habitat MTB Elite Team                       24:30
10. Yana Belmoina (Ukraina) Betch.nl Superior Brentjens MTB              24:31

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: