Volta ao Algarve 2015: etap 3

Tony Martin (Etixx-Quick Step) najszybciej uporał się z trasą trzeciego etapu portugalskiej etapówki - jazdy indywidualnej na czas na dystansie 19 kilometrów.

Niemiec minimalnie pokonał Włocha Adriano Maloriego (Movistar Team). Trzecie miejsce, z wynikiem o 3 sekundy gorszym, zajął Brytyjczyk Geraint Thomas (Team Sky), broniąc koszulki lidera wyścigu.

Czwarty czas wykręcił mistrz Polski Michał Kwiatkowski (Etixx-Quick Step), do zwycięskiego kolegi z ekipy tracąc 9 sekund. 24-latek awansował na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kolarze rywalizowali na delikatnie pofałdowanej trasie - na pierwszych 10 kilometrach droga prowadziła w dół, a w drugiej części odcinka zaczynała się wznosić, zmuszając do większego wysiłku.

Rywalizację na początku odcinka dobrze rozpoczął Anton Vorobyew (Katusha), dystans pokonując w 22 minuty i 10 sekund. Czasu Rosjanina nie zdołała poprawić większość stawki i dopiero gdy sprawy w swoje ręce wziął Adriano Malori (Movistar Team), kolarz Katushy musiał opuścić pierwsze miejsce.

Malori na czele nie wytrwał długo - bardzo dobre czasy notowali kolarze Etixx-Quick Step - Tony Martin i Michał Kwiatkowski. Polak i Niemiec trzeci rok z rzędu nadawali ton rywalizacji na czasówce w Portugalii i choć w pierwszej części trasy postraszył ich Brytyjczyk Geraint Thomas (Team Sky), to kolarze Patricka Lefevere'a znów uplasowali się na czołowych miejscach.

Podopieczny Davida Brailsforda nie zdołała utrzymać wysokiego tempa i nie wyprzedził "Der Panzerwagena", który w ostatecznym rozrachunku zwycięstwo Maloriemu wydarł o zaledwie 400 tysięcznych sekundy.

Thomasa, który obronił prowadzenie w klasyfikacji generalnej, sklasyfikowano na trzecim miejscu, tuż przed Kwiatkowskim.

W sobotę rozstrzygający etap, z dwukrotnym podjazdem na Alto de Malhão (2,6 km, 9,6%).

fot. Tim De Waele/TDW Sport

Wyniki 3. etapu Volta ao Algarve 2015 (2.1), Vila do Bispo - Cabo de São Vicente (19 km, jazda indywidualna na czas):
  1 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         21:51
  2 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
  3 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:03
  4 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step                  00:09
  5 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            00:19
  6 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     00:26
  7 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team
  8 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      00:32
  9 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         00:34
 10 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             00:37
 11 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       00:40
 12 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             00:49
 13 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                00:50
 14 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin Pro                 00:51
 15 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     01:00
 16 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       01:01
 17 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin Pro             01:02
 18 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 19 Richie Porte (Aus) Team Sky                                  01:03
 20 Marc Soler (Spa) Movistar Team                               01:05
 21 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      01:08
 22 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 23 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                   01:13
 24 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          01:14
 25 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       01:17
 26 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
 27 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          01:18
 28 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                 01:19
 29 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            01:21
 30 Kamil Gradek (Pol) ActiveJet Team
 31 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     01:22
 32 Tom Zirbel (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies          01:23
 33 Rafael Reis (Por) Team Tavira                                01:24
 34 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
 35 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              01:25
 36 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               01:26
 37 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin Pro
 38 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo                       01:27
 39 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18                             01:28
 40 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      01:30
 41 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
 42 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   01:34
 43 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo
 44 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        01:35
 45 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo                        01:37
 46 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo                       01:38
 47 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             01:39
 48 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 49 Gustavo Veloso (Spa) W52 - Quinta Da Lixa
 50 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  01:40
 51 Domingos Gonçalves (Por) Efapel
 52 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         01:43
 53 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  01:44
 54 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 55 Phillip Gaimon (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 56 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step                        01:46
 57 Paweł Bernas (Pol) ActiveJet Team
 58 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               01:47
 59 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              01:48
 60 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          01:49
 61 Ricardo Mestre (Por) Team Tavira
 62 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
 63 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         01:50
 64 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                01:52
 65 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 66 Artem Nych (Rus) RusVelo                                     01:53
 67 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  01:54
 68 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 69 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     01:55
 70 Sergio Sousa (Por) La Aluminios - Antarte                    01:58
 71 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
 72 Mamyr Stash (Rus) RusVelo
 73 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         02:02
 74 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              02:03
 75 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies
 76 Kevin De Weert (Bel) Team LottoNL-Jumbo                      02:04
 77 Łukasz Bodnar (Pol) ActiveJet Team                           02:05
 78 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Murias Taldea                 02:07
 79 Will Routley (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies        02:09
 80 Ivan Balykin (Rus) RusVelo                                   02:10
 81 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo                    02:11
 82 Jon Ander Insausti (Spa) Murias Taldea
 83 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 84 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                   02:12
 85 Alberto Gallego Ruiz (Spa) Radio Popular - Boavista
 86 Delio Fernandez (Spa) W52 - Quinta Da Lixa                   02:13
 87 Pedro Paulinho (Por) La Aluminios - Antarte
 88 Jesus Ezquerra Muela (Spa) ActiveJet Team                    02:14
 89 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro
 90 Guillaume Boivin (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategie     02:15
 91 Ildar Arslanov (Rus) RusVelo                                 02:16
 92 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          02:18
 93 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 02:19
 94 Alejandro Marque Porto (Spa) Efapel                          02:20
 95 Diego Rubio (Spa) Efapel
 96 Michael Woods (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies       02:22
 97 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 98 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 99 Ryan Anderson (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies       02:26
100 Samuel Magalh?es (Por) Radio Popular - Boavista              02:27
101 Arkaitz Duran Aroca (Spa) Efapel                             02:28
102 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            02:32
103 Berden De Vries (Ned) Team Roompot
104 Hernani Broco (Por) La Aluminios - Antarte                   02:33
105 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha
106 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro                   02:34
107 Vicente Mateos Rubio (Spa) Louletano - Ray Just Energy       02:35
108 Daniel Silva (Por) Radio Popular - Boavista
109 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
110 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot                        02:36
111 Jose De Segovia Botella (Spa) Louletano - Ray Just Energ     02:37
112 Paweł Brylowski (Pol) ActiveJet Team
113 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                             02:39
114 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin Pro
115 Imanol Estevez (Spa) Murias Taldea                           02:40
116 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  02:41
117 Hugo Sabido (Por) Louletano - Ray Just Energy                02:42
118 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot                           02:44
119 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
120 Samuel Caldeira (Por) W52 - Quinta Da Lixa
121 César Fonte (Por) Radio Popular - Boavista                   02:47
122 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
123 Michel Kreder (Ned) Team Roompot                             02:50
124 Marcos Garcia (Spa) Louletano - Ray Just Energy              02:51
125 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           02:52
126 Benat Txoperena (Spa) Murias Taldea                          02:53
127 Federico Figueiredo (Por) Radio Popular - Boavista
128 Joao Rodrigues (Por) Team Tavira                             02:54
129 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Murias Taldea                 02:59
130 Mario Gonzalez Salas (Spa) ActiveJet Team                    03:00
131 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        03:01
132 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot
133 Diogo Nunes (Por) Team Tavira                                03:02
134 Roman Maikin (Rus) RusVelo
135 Aritz Bagües (Spa) Murias Taldea                             03:05
136 Filipe Cardoso (Por) Efapel
137 Paweł Franczak (Pol) ActiveJet Team                          03:08
138 Casimiro Henrique (Por) Team Tavira
139 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin Pro                    03:11
140 Joaquim Silva (Por) W52 - Quinta Da Lixa
141 Jóni Brand?o (Por) Efapel                                    03:13
142 Rui Vinhas (Por) W52 - Quinta Da Lixa                        03:14
143 Iúri Jorge (Por) Louletano - Ray Just Energy
144 Luis Afonso (Por) La Aluminios - Antarte                     03:17
145 Daniel Mestre (Por) Team Tavira
146 Joao Benta (Por) Louletano - Ray Just Energy                 03:19
147 Bruno Silva (Por) La Aluminios - Antarte                     03:21
148 Igor Anton (Spa) Movistar Team
149 David Rodrigues (Por) Radio Popular - Boavista
150 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies          03:29
151 Rafael Silva (Por) Efapel                                    03:33
152 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin Pro                   03:38
153 Petr Ignatenko (Rus) RusVelo
154 Nuno Matos (Por) Radio Popular - Boavista                    03:40
155 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA                    03:41
156 David Livramento (Por) Team Tavira                           03:44
157 Leonel Coutinho (Por) La Aluminios - Antarte                 03:48
158 Mikel Bizkarra (Spa) Murias Taldea                           03:50
159 Hugo Sancho (Por) La Aluminios - Antarte                     03:59
160 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot                               04:01
161 Sandro Pinto (Por) Louletano - Ray Just Energy               04:04
162 Unai Intziarte (Spa) Murias Taldea                           04:07
163 Micael Isidoro (Por) Louletano - Ray Just Energy             04:10
164 Luis Fernandes (Por) W52 - Quinta Da Lixa                    04:12
165 David De La Fuente (Spa) Efapel                              04:15
166 Rui Sousa (Por) Radio Popular - Boavista                     04:18
167 Manuel Cardoso (Por) Team Tavira                             04:40
168 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot                             04:43
169 Michał Podlaski (Pol) ActiveJet Team                         04:45
170 Nuno Meireles (Por) La Aluminios - Antarte                   05:13
171 Carlos Ribeiro (Por) W52 - Quinta Da Lixa                    05:26

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                              9:34:50
  2 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         00:30
  3 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step                  00:39
  4 Rein Taaramae (Est) Astana Pro Team                          00:53
  5 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      01:02
  6 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         01:04
  7 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             01:07
  8 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       01:31
  9 Richie Porte (Aus) Team Sky                                  01:33
 10 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          01:38
 11 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              01:39
 12 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                   01:43
 13 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       01:54
 14 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     02:10
 15 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               02:11
 16 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 17 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha                             02:16
 18 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         02:23
 19 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team                             02:28
 20 Bjorn Thurau (Ger) Bora-Argon 18                             02:51
 21 Marc Soler (Spa) Movistar Team                               02:55
 22 Michael Woods (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies       02:59
 23 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             03:07
 24 Lars Petter Nordhaug (Nor) Team Sky
 25 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  03:10
 26 Ricardo Mestre (Por) Team Tavira                             03:12
 27 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin Pro             03:13
 28 Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNL-Jumbo                       03:17
 29 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18                         03:19
 30 Sergio Sousa (Por) La Aluminios - Antarte                    03:21
 31 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step
 32 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA               03:27
 33 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro                   03:30
 34 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  03:34
 35 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       03:35
 36 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              03:36
 37 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin Pro              03:37
 38 Paul Martens (Ger) Team LottoNL-Jumbo                        03:44
 39 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                03:49
 40 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   03:52
 41 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              03:53
 42 Alejandro Marque Porto (Spa) Efapel                          03:56
 43 Phillip Gaimon (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies      04:02
 44 Artem Nych (Rus) RusVelo                                     04:04
 45 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             04:09
 46 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot                        04:12
 47 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           04:25
 48 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin Pro                    04:27
 49 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Murias Taldea                 04:28
 50 Alberto Gallego Ruiz (Spa) Radio Popular - Boavista          04:30
 51 Ildar Arslanov (Rus) RusVelo                                 04:34
 52 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin Pro                 04:48
 53 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin Pro                  04:50
 54 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  04:52
 55 César Fonte (Por) Radio Popular - Boavista                   04:58
 56 Michel Kreder (Ned) Team Roompot                             05:01
 57 Benat Txoperena (Spa) Murias Taldea                          05:11
 58 Kamil Gradek (Pol) ActiveJet Team
 59 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 60 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       05:25
 61 Joaquim Silva (Por) W52 - Quinta Da Lixa                     05:29
 62 Rui Vinhas (Por) W52 - Quinta Da Lixa                        05:32
 63 Luis Afonso (Por) La Aluminios - Antarte                     05:35
 64 Ryan Anderson (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies       05:46
 65 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            05:55
 66 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     05:56
 67 Nuno Matos (Por) Radio Popular - Boavista                    05:58
 68 Marcos Garcia (Spa) Louletano - Ray Just Energy              06:15
 69 Vicente Mateos Rubio (Spa) Louletano - Ray Just Energy       06:22
 70 Domingos Gonçalves (Por) Efapel                              06:34
 71 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot                             06:40
 72 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                      06:45
 73 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNL-Jumbo                     06:49
 74 Arkaitz Duran Aroca (Spa) Efapel                             06:59
 75 Mikel Bizkarra (Spa) Murias Taldea                           07:21
 76 Hugo Sancho (Por) La Aluminios - Antarte                     07:30
 77 David Livramento (Por) Team Tavira                           07:38
 78 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 79 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               07:48
 80 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot                            08:02
 81 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                                 08:04
 82 Michał Podlaski (Pol) ActiveJet Team                         08:42
 83 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     09:08
 84 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   09:11
 85 Bruno Silva (Por) La Aluminios - Antarte                     10:06
 86 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     10:20
 87 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal                          10:31
 88 Guillaume Boivin (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategie     10:50
 89 Daniel Silva (Por) Radio Popular - Boavista                  11:17
 90 Federico Figueiredo (Por) Radio Popular - Boavista           11:35
 91 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  11:38
 92 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                11:39
 93 Jóni Brand?o (Por) Efapel                                    11:43
 94 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro                   11:48
 95 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          12:00
 96 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      12:09
 97 Aritz Bagües (Spa) Murias Taldea                             12:31
 98 Casimiro Henrique (Por) Team Tavira                          12:34
 99 Delio Fernandez (Spa) W52 - Quinta Da Lixa                   12:55
100 Jesus Ezquerra Muela (Spa) ActiveJet Team                    13:03
101 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 13:08
102 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      13:09
103 Diego Rubio (Spa) Efapel
104 Hernani Broco (Por) La Aluminios - Antarte                   13:34
105 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot                             13:42
106 Filipe Cardoso (Por) Efapel                                  13:47
107 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA        14:06
108 David Rodrigues (Por) Radio Popular - Boavista               14:10
109 Rafael Silva (Por) Efapel                                    14:22
110 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            14:25
111 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step                          15:01
112 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA                    15:02
113 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          15:13
114 Rafael Reis (Por) Team Tavira                                15:23
115 Robert Wagner (Ger) Team LottoNL-Jumbo                       15:37
116 Joao Benta (Por) Louletano - Ray Just Energy                 15:52
117 Paweł Bernas (Pol) ActiveJet Team
118 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         16:01
119 Kevin De Weert (Bel) Team LottoNL-Jumbo                      16:03
120 Ivan Balykin (Rus) RusVelo                                   16:08
121 Jon Ander Insausti (Spa) Murias Taldea                       16:10
122 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                        16:17
123 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                   16:18
124 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            16:28
125 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha                             16:32
126 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        16:37
127 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                             16:38
128 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Murias Taldea                 16:45
129 Imanol Estevez (Spa) Murias Taldea                           16:46
130 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo                    16:49
131 Berden De Vries (Ned) Team Roompot                           16:50
132 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  16:52
133 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                         17:00
134 Roman Maikin (Rus) RusVelo                                   17:01
135 Paweł Franczak (Pol) ActiveJet Team                          17:07
136 Łukasz Bodnar (Pol) ActiveJet Team
137 Jose De Segovia Botella (Spa) Louletano - Ray Just Energ     17:15
138 Hugo Sabido (Por) Louletano - Ray Just Energy                17:20
139 Igor Anton (Spa) Movistar Team                               17:27
140 Daniel Mestre (Por) Team Tavira                              17:35
141 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        17:39
142 Joao Rodrigues (Por) Team Tavira                             17:50
143 Jesse Anthony (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies       17:56
144 Petr Ignatenko (Rus) RusVelo
145 Mario Gonzalez Salas (Spa) ActiveJet Team                    17:57
146 Will Routley (Can) Optum p/b Kelly Benefit Strategies        17:59
147 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot                               18:07
148 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin Pro                   18:16
149 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              18:17
150 David De La Fuente (Spa) Efapel                              18:21
151 Sandro Pinto (Por) Louletano - Ray Just Energy               18:22
152 Micael Isidoro (Por) Louletano - Ray Just Energy             18:28
153 Manuel Cardoso (Por) Team Tavira                             18:39
154 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot                           18:58
155 Nuno Meireles (Por) La Aluminios - Antarte                   19:51
156 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       20:36
157 Mamyr Stash (Rus) RusVelo                                    21:21
158 Pedro Paulinho (Por) La Aluminios - Antarte                  21:43
159 Paweł Brylowski (Pol) ActiveJet Team                         22:19
160 Tom Zirbel (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies          22:34
161 Samuel Caldeira (Por) W52 - Quinta Da Lixa                   22:46
162 Leonel Coutinho (Por) La Aluminios - Antarte                 23:18
163 Samuel Magalh?es (Por) Radio Popular - Boavista              23:39
164 Luis Fernandes (Por) W52 - Quinta Da Lixa                    23:42
165 Unai Intziarte (Spa) Murias Taldea                           23:49
166 Gustavo Veloso (Spa) W52 - Quinta Da Lixa                    24:15
167 Diogo Nunes (Por) Team Tavira                                24:16
168 Rui Sousa (Por) Radio Popular - Boavista                     24:20
169 Iúri Jorge (Por) Louletano - Ray Just Energy                 24:28
170 Eric Young (USA) Optum p/b Kelly Benefit Strategies          24:46
171 Carlos Ribeiro (Por) W52 - Quinta Da Lixa                    29:04

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: