Tour of Oman 2015: etap 2

Szwajcar Fabian Cancellara wygrał drugi odcinek ścigania w Omanie i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Kolarz Trek Factory Racing na ostatnich metrach pokonał  Alejandro Valverde (Movistar) i Grega Van Avermaeta (BMC Racing). Na 7. miejscu zameldował się Rafał Majka (Tinkoff-Saxo).

Gatis Smukulis (Katusha), Preben Van Hecke (Topsport), Jef Van Meirhaeghe (Topsport) i Enrico Bardin (Bardiani) utworzyli ucieczkę dnia, której przewaga w połowie dystansu przekroczyła 8 minut. Za pościg zabrały się wówczas ekipy Tinkoff-Saxo i Movistar.

Końcówka prowadziła przez dwa krótkie, ale dość sztywne podjazdy - znajdujący się 22 km przed metą Al Hamriyah (0,8 km; 9,8%) oraz leżący 5 km przed celem Al Jissah (1,4 km; 9%).

Czwórka pierwszą wspinaczkę minęła z zapasem około 2 minut, natomiast cała akcja została zakończona przed Al Jissah, kiedy wchłonięto Smukulisa. Peleton tam się rozsypał, a z wyłonionej czołówki skutecznym finiszem popisał się Fabian Cancellara.

Wyniki 2. etapu Tour of Oman 2015 (2.HC), Al Hazm Castle - Al Bustan (195 km):
  1 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing              4:36:46
  2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
  3 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  4 Filippo Pozzato (Ita) Lampre - Merida
  5 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
  6 Julian Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
  7 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
  8 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
  9 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 10 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
 11 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre - Merida
 12 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka
 13 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 14 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 15 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 16 Louis Meintjes (RSA) MTN-Qhubeka
 17 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 18 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 19 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                          00:05
 20 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                      00:46
 21 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 22 Tom Boonen (Bel) Etixx-Quick Step
 23 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
 24 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 25 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN-Qhubeka
 26 Pieter Serry (Bel) Etixx-Quick Step
 27 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 28 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 29 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 30 Christian Knees (Ger) Team Sky
 31 Wouter Poels (Bel) Team Sky
 32 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
 33 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
 34 Steve Morabito (Swi) FDJ
 35 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
 36 Barguil Warren (Fra) Team Giant-Alpecin
 37 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 38 Rui Alberto Costa (Por) Lampre - Merida
 39 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 40 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 41 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 42 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 43 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 44 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 45 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise       00:53
 46 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                         00:55
 47 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
 48 Philip Deignan (Irl) Team Sky                              01:15
 49 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 50 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 51 Christiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18                     01:31
 52 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 53 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 54 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 55 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
 56 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 57 Nikolas Maes (Bel) Etixx-Quick Step
 58 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
 59 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 60 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 61 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre - Merida                   01:39
 62 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                       02:09
 63 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits          02:46
 64 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
 65 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
 66 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 67 Brett Daniel Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
 68 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 69 Francisco José Ventoso Alberti (Spa) Movistar Team
 70 Matteo Trentin (Ita) Etixx-Quick Step
 71 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
 72 Andrey Amador Bikkazakova (Crc) Movistar Team
 73 Johann Van Zyl (RSA) MTN-Qhubeka
 74 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 75 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 76 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling
 77 Serge Pauwels (Bel) MTN-Qhubeka
 78 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka
 79 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 80 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18                          03:29
 81 Nathan Earle (Aus) Team Sky                                03:50
 82 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 83 Jacobus Venter (RSA) MTN-Qhubeka
 84 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                         04:37
 85 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 86 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 87 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
 88 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                   04:59
 89 Niki Terpstra (Ned) Etixx-Quick Step
 90 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 91 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
 92 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 93 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 94 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 95 William Bonnet (Fra) FDJ
 96 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                          06:19
 97 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                      07:35
 98 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                      08:23
 99 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
100 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
101 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
102 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
103 Marco Haller (Aut) Team Katusha
104 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
105 Enrico Bardin (Ita) Bardiani CSF
106 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
107 Adam Blythe (Gbr) Orica GreenEdge
108 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
109 Danny Pate (USA) Team Sky
110 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
111 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin
112 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
113 Arnaud Demare (Fra) FDJ
114 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
115 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx-Quick Step
116 Matthias Brändle (Aut) IAM Cycling
117 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise       09:47
118 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                        10:31
119 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                        11:28
120 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                          11:29
121 Matthew Harley Goss (Aus) MTN-Qhubeka
122 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar Team
123 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx-Quick Step
124 Iljo Keisse (Bel) Etixx-Quick Step
125 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
126 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
127 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
128 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
129 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
130 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo
131 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
132 Mickaël Delage (Fra) FDJ
133 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
134 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge
135 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha
136 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida
137 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
138 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ
139 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ                                11:35
140 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                          14:02
141 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                            14:46

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing              8:22:14
  2 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team            00:04
  3 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18                         00:05
  4 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                    00:06
  5 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                             00:10
  6 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
  7 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
  8 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
  9 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 10 Julian Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
 11 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 12 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 13 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre - Merida
 14 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka
 15 Filippo Pozzato (Ita) Lampre - Merida
 16 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
 17 Louis Meintjes (RSA) MTN-Qhubeka
 18 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 19 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                          00:15
 20 Tom Boonen (Bel) Etixx-Quick Step                          00:50
 21 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                      00:56
 22 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN-Qhubeka
 23 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge
 24 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 25 Wouter Poels (Bel) Team Sky
 26 Christian Knees (Ger) Team Sky
 27 José Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 28 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
 29 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 30 Barguil Warren (Fra) Team Giant-Alpecin
 31 Pieter Serry (Bel) Etixx-Quick Step
 32 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 33 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 34 Ralf Matzka (Ger) Bora-Argon 18
 35 Roman Kreuziger (Cze) Tinkoff-Saxo
 36 Rui Alberto Costa (Por) Lampre - Merida
 37 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 38 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 39 Steve Morabito (Swi) FDJ
 40 Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
 41 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling
 42 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
 43 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 44 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida                         01:05
 45 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
 46 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                        01:25
 47 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 48 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 49 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                      01:41
 50 Markel Irizar Arranburu (Spa) Trek Factory Racing
 51 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 52 Christiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18
 53 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 54 Yoann Offredo (Fra) FDJ
 55 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 56 Nikolas Maes (Bel) Etixx-Quick Step
 57 Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre - Merida                   01:49
 58 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                            01:51
 59 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                   02:01
 60 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                       02:19
 61 Johann Van Zyl (RSA) MTN-Qhubeka                           02:53
 62 Francisco José Ventoso Alberti (Spa) Movistar Team         02:56
 63 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 64 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 65 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka
 66 Andrey Amador Bikkazakova (Crc) Movistar Team
 67 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling
 68 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18
 69 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 70 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
 71 Serge Pauwels (Bel) MTN-Qhubeka
 72 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 73 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
 74 Brett Daniel Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
 75 Matteo Trentin (Ita) Etixx-Quick Step                      03:13
 76 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18                          03:39
 77 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise       03:53
 78 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits          03:56
 79 Nathan Earle (Aus) Team Sky                                04:00
 80 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 81 Jacobus Venter (RSA) MTN-Qhubeka
 82 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits             04:23
 83 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team                         04:47
 84 Jonas Ahlstrand (Swe) Cofidis, Solutions Credits
 85 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 86 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis, Solutions Credits             04:59
 87 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                   05:09
 88 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 89 Gregory Rast (Swi) Trek Factory Racing
 90 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 91 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
 92 Thibaut Pinot (Fra) FDJ
 93 Niki Terpstra (Ned) Etixx-Quick Step
 94 William Bonnet (Fra) FDJ                                   06:19
 95 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                          06:26
 96 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits              07:01
 97 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                      08:23
 98 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise         08:31
 99 Enrico Bardin (Ita) Bardiani CSF                           08:32
100 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise            08:33
101 Arnaud Demare (Fra) FDJ
102 Adam Blythe (Gbr) Orica GreenEdge
103 Gert Steegmans (Bel) Trek Factory Racing
104 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing
105 Dominik Nerz (Ger) Bora-Argon 18
106 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff-Saxo
107 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling
108 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
109 Matthias Brändle (Aut) IAM Cycling
110 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
111 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
112 Danny Pate (USA) Team Sky
113 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx-Quick Step
114 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Alpecin                       08:56
115 Marco Haller (Aut) Team Katusha                            09:54
116 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                      10:25
117 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                        10:40
118 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                          11:35
119 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                        11:38
120 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                          11:39
121 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar Team
122 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
123 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
124 Mickaël Delage (Fra) FDJ
125 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
126 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
127 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff-Saxo
128 Matthew Harley Goss (Aus) MTN-Qhubeka
129 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx-Quick Step
130 Nelson Oliveira (Por) Lampre - Merida
131 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
132 Eduard Alexander Beltran Suarez (Col) Tinkoff-Saxo
133 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ                                11:45
134 Jacopo Guarnieri (Ita) Team Katusha                        11:56
135 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida                      12:05
136 Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise       12:06
137 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ                               12:19
138 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge                          13:18
139 Iljo Keisse (Bel) Etixx-Quick Step                         13:57
140 Matteo Bono (Ita) Lampre - Merida                          14:12
141 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18                            14:56

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: