Eddy Merckx: "niech Contador spróbuje wygrać Giro i Tour w jednym sezonie"

Według Eddy’ego Mercxka Alberto Contadora stać na wygranie Giro d’Italia i Tour de France w przeciągu jednego sezonu.

Dla mnie Giro jest najlepszym przygotowanie pod Tour. Nie jest tak szybki, jak wyścig dookoła Francji, ale za to bardziej górzysty. Wiem to z własnego doświadczenia. Zawsze lepiej czułem się na trasie „Wielkiej Pętli”, kiedy wcześniej zaliczyłem imprezę we Włoszech. Inni, Chris Froome (Sky), Nairo Quintana (Movistar) czy Vincenzo Nibali (Astana) też powinni tego spróbować

– powiedział „Kanibal”.

Belgijska legenda wie, o czym mówi. W latach 1972 i 1974 triumfował zarówno w Tourze, jak i w Giro.

Nie sądzę, by Contador miałby być zmęczony. Nie ma powodu, by nim być. Między Giro i Tourem jest przecież przerwa. Możesz nawet wystąpić jeszcze w Tour de Suisse. Proszę państwa, to jest kolarstwo, a nie żadna piłka nożna!

– stwierdził Merckx na łamach gazeta Marca.

Natomiast pomocnik Froome’a z teamu Sky David Lopez szczerze wątpi, by jego rodak pojawił się na starcie obu wielkich tourów.

Contador tu i tu? My w Sky nie wierzymy w taki kalendarz. On się koncentruje na Tourze. Contador często mówi coś innego, a robi jeszcze coś innego

– oznajmił Lopez.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: