Dubai Tour 2015: etap 4

Mark Cavendish po finiszu z peletonu wygrał ostatni etap wyścigu oraz triumfował na całej trasie 2. edycji Dubai Tour.

Brytyjski sprinter na ostatnich metrach pokonał Elia Vivianiego (Sky) i Juana Jose Lobato (Movistar).

Finałowy odcinek przebiegał pod kontrolą kolarzy Etixx-Quick Step, których celem był masowy sprint i bonifikata czasowa Cavendisha, a tym samym przeskoczenie w klasyfikacji generalnej lidera Johna Degenkolba (Giant-Alpecin).

Wcześniej uciekali Maciej Paterski (CCC Sprandi), Daniel Oss (BMC Racing), Marco Canola (UnitedHealthcare), Francisco Mancebo (Skydive) i Manuele Boaro (Tinkoff-Saxo). Po 28 km piątka miała 4 minuty przewagi.

Peleton nie spieszył się z zakończeniem akcji. 20 km przed metą pozostało 38 sekund. Oss podjął wówczas decyzję o ataku z czołówki, ale nic tym nie wskórał. Cała grupa została wchłonięta 6 km przed finiszem.

Walkę ekip sprinterów o najlepszą pozycję na końcowej prostej zdecydowanie wygrał Etixx. Rozprowadzony Cavendish łatwo sięgnął po swój drugi etap i cały wyścig.

Dubai Tour 2015

Etap był krótki, wiec praktycznie od startu do mety jechaliśmy na 100%. W samej końcówce zacząłem odczuwać tak mocne tempo i osłabłem, ale pomimo tego próbowałem utrzymać się w odjeździe

– powiedział Maciej Paterski.

Żałuję wczorajszego, ciężkiego etapu, gdzie w decydującym momencie złapałem gumę. Noga była dobra, więc szanse na przyjazd z najlepszymi były spore.

Myślę, że cały wyścig mogę ocenić pozytywnie i dobrze wpłynie na przygotowania do zbliżających się ważnych wyścigów. Ścigaliśmy się w ciepłych warunkach, a poziom rywalizacji był bardzo wysoki. To powinno procentować w przyszłości

- dodał.

fot. ANSA / DAL ZENNARO - PERI

Wyniki 4. etapu Dubai Tour 2015 (2.HC), Dubai International Marine Club - Burj Khalifa Dubai (128 km):
  1 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                    2:37:15
  2 Elia Viviani (Ita) Team Sky
  3 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
  4 Ben Swift (GBr) Team Sky
  5 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
  6 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
  7 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
  8 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
  9 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin
 10 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai Pro
 11 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 12 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 13 Edgar Miguel Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai Pro
 14 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 15 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
 16 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
 17 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
 18 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha
 19 Christian Delle Stelle (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 20 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 21 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 22 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 23 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 24 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
 25 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
 26 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 27 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 28 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 29 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 30 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 31 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 32 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 33 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 34 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 35 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
 36 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 37 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 38 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 39 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
 40 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling
 41 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
 42 Bader Alhammadi Mireza (UAE) Zjednoczone Emiraty Arabskie
 43 Pablo Lastras (Spa) Movistar Team
 44 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida
 45 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
 46 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
 47 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 48 Vladimir Gusev (Rus) Skydive Dubai Pro
 49 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai Pro
 50 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 51 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
 52 Adil Jelloul (Mar) Skydive Dubai Pro
 53 Francisco Mancebo Perez (Spa) Skydive Dubai Pro
 54 Ian Boswell (USA) Team Sky
 55 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 56 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 57 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 58 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 59 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida
 60 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 61 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 62 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
 64 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 65 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 66 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 67 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              00:13
 68 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
 69 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            00:15
 70 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     00:19
 71 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 72 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
 73 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 74 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha
 75 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 76 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
 77 Chun Kai Feng (Tpe) Lampre-Merida
 78 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
 79 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky
 80 Jaber Almansoori (UAE) Zjednoczone Emiraty Arabskie          00:24
 81 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
 82 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
 83 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha
 84 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
 85 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin
 86 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
 87 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 88 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
 89 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 90 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        00:29
 91 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling           00:31
 92 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling
 93 Majid Albalooshi (UAE) Zjednoczone Emiraty Arabskie
 94 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   00:39
 95 Ruud Cremers (Ned) Team Novo Nordisk                         00:47
 96 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                            00:57
 97 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                01:03
 98 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               01:04
 99 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              01:06
100 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         01:07
101 Andrew Fenn (GBr) Team Sky
102 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      01:09
103 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 01:36
104 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
105 Mohammed Al Murawwi (UAE) Skydive Dubai Pro
106 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        01:39
107 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
108 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                   02:06
109 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF                           02:32
110 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF
111 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF
112 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
113 David Lopez (Spa) Team Sky                                   02:41
114 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   02:59
115 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin
116 Mohammed Almansoori (UAE) Zjednoczone Emiraty Arabskie
117 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
118 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
119 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
120 Abdulla Almansoori (UAE) Zjednoczone Emiraty Arabskie        09:14
DNS Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF
DNF Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
DNF Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF

Klasyfikacja końcowa

  1 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                   15:22:38
  2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                      00:06
  3 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                         00:10
  4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:12
  5 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling              00:14
  6 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling        00:17
  7 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                       00:18
  8 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
  9 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
 10 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
 11 Edgar Miguel Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai Pro             00:23
 12 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 13 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 14 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       00:27
 15 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 16 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 17 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 18 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 19 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 20 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
 21 Francisco Mancebo Perez (Spa) Skydive Dubai Pro
 22 Javier Megias (Spa) Team Novo Nordisk
 23 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 24 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida
 25 Ian Boswell (USA) Team Sky
 26 Damien Gaudin (Fra) AG2R La Mondiale                         00:47
 27 Joaquim Rodriguez (Spa) Team Katusha                         00:50
 28 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             00:54
 29 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             00:56
 30 Alexander Porsev (Rus) Team Katusha                          00:59
 31 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare Pro Cycling
 32 Johan Van Summeren (Bel) AG2R La Mondiale
 33 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 34 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              01:01
 35 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                        01:08
 36 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              01:11
 37 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                         01:26
 38 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 39 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team                        01:28
 40 Angel Vicioso (Spa) Team Katusha                             01:35
 41 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step                        01:39
 42 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha                         01:54
 43 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                            02:53
 44 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      03:04
 45 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        03:05
 46 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           03:10
 47 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         03:46
 48 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         04:19
 49 Elia Viviani (Ita) Team Sky                                  05:43
 50 Vladimir Gusev (Rus) Skydive Dubai Pro                       06:01
 51 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                       06:03
 52 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
 53 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 54 Adil Jelloul (Mar) Skydive Dubai Pro
 55 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
 56 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 57 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 58 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
 60 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk                         06:06
 61 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                                  06:20
 62 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team                       06:27
 63 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  07:08
 64 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     07:09
 65 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                      07:36
 66 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team                            07:42
 67 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     08:21
 68 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team                            08:30
 69 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 70 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  08:35
 71 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        08:44
 72 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                            08:53
 73 Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling             08:54
 74 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai Pro
 75 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
 76 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
 77 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 78 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling            09:01
 79 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               09:02
 80 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 81 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   09:10
 82 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                        09:13
 83 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling           09:20
 84 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling            09:25
 85 Christian Delle Stelle (Ita) CCC Sprandi Polkowice           09:26
 86 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            09:40
 87 Matteo Tosatto (Ita) Tinkoff-Saxo                            09:51
 88 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo                               09:58
 89 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              10:00
 90 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk                   10:13
 91 Andrew Fenn (GBr) Team Sky                                   10:16
 92 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       10:27
 93 David Lopez (Spa) Team Sky                                   11:05
 94 Thierry Hupond (Fra) Team Giant-Alpecin                      11:07
 95 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo                             11:21
 96 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                11:22
 97 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           11:28
 98 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  11:30
 99 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                           11:42
100 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
101 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai Pro                        11:51
102 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           12:58
103 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 13:37
104 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                         14:03
105 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                    14:04
106 Pablo Lastras (Spa) Movistar Team                            14:12
107 Bader Alhammadi Mireza (UAE) Zjednoczone Emiraty Arabskie    14:26
108 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   15:00
109 Chun Kai Feng (Tpe) Lampre-Merida                            16:26
110 Luca Sterbini (Ita) Bardiani CSF                             16:42
111 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step           17:33
112 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     18:44
113 Mohammed Al Murawwi (UAE) Skydive Dubai Pro                  25:31
114 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk                   26:44
115 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                 28:52
116 Jaber Almansoori (UAE) Zjednoczone Emiraty Arabskie          29:30
117 Majid Albalooshi (UAE) Zjednoczone Emiraty Arabskie          29:41
118 Mohammed Almansoori (UAE) Zjednoczone Emiraty Arabskie       31:37
119 Ruud Cremers (Ned) Team Novo Nordisk                         33:55
120 Abdulla Almansoori (UAE) United Aeab Emirates                41:32

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: