Challenge Mallorca 2015: Trofeo Andratx

Stephen Cummings (MTN Qhubeka) wygrał zakończony podjazdem na Mirador d'Es Colomer drugi wyścig należący do Challenge Mallorca.

Drugi finiszował Alejandro Valverde (Movisrar), a trzeci Davide Formolo (Cannondale - Garmin). 13. przyjechał Davide Rebellin, a 16. Sylwester Szmyd (obaj CCC Sprandi).

Trasa górzystego ścigania na Majorce prowadziła przez Coll de sa Gramola (kat. 3; 26,3 km), Coll de Claret (kat. 3; 55,9 km) i Coll de Puig Major (kat. 1; 94,1 km) z finałem na Mirador d'Es Colomer (kat. 3).

Jeszcze przed pierwszą wspinaczką zawiązał się liczny odjazd w składzie: Imanol Estevez (Murias Taldea), Andre Greipel (Lotto), Dylan van Baarle (Cannondale), José Gonçalves (Caja Rural), Huub Duyn (Roompot), Johann Van Zyl (MTN - Qhubeka), Mark Christian (rep. Wielkiej Brytanii), Igor Merino (Burgos-BH), Marcos Jurado (rep. Hiszpanii) i Nico Brüngger (Roth).

Przewaga dziesiątki przed Coll de Claret przekroczyła 6 minut, a po pokonaniu tej premii zaczęła topnieć. U podnóża Coll de Puig Major (14 km; 5,7%) wynosiła 4:30.

Z przodu pozostali Van Baarlee, Van Zyl i Gonçalves . Peleton napędzany nogami kolarzy Movistar powoli niwelował swoją stratę. Akcję zakończył dopiero 2 km przed finiszem, już na Mirador d'Es Colomer (3,2 km; 6,13%).

Ostatnie słowo należało do Cummingsa, który śmiałym atakiem na ostatnim kilometrze niespodziewanie pokonał Valverde.

fot. MTN Qhubeka

Wyniki Trofeo Andratx 2015 (1.1), Playa de Palma - Mirador d’Es Colomer (149 km):
  1 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                       3:56:30
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  3 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Garmin Pro                   00:06
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing
  5 Leopold Konig (Cze) Team Sky
  6 Benat Intxausti (Spa) Movistar Team                          00:13
  7 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                           00:15
  8 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
  9 Ian Boswell (USA) Team Sky
 10 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 11 Marc De Maar (Ned) Team Roompot                              00:18
 12 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                               00:22
 13 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
 14 Frank Schleck (Lux) Trek Factory Racing                      00:25
 15 Jacques Janse van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka               00:30
 16 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice                  00:34
 17 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin Pro                    00:35
 18 David Belda (Esp) Burgos BH                                  00:38
 19 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                00:41
 20 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:45
 21 Bjorn Thureau (Ger) Bora-Argon 18                            00:47
 22 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal Bel Lotto Soudal           00:58
 23 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka               01:00
 24 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     01:14
 25 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                           01:16
 26 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA                    01:18
 27 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                           01:24
 28 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 01:27
 29 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 30 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 31 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin Pro                  01:58
 32 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing                    01:59
 33 Huub Duyn (Ned) Team Roompot
 34 Nico Brunger (Sui) Roth Skoda                                02:41
 35 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 36 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Garmin Pro                 02:57
 37 Victor Martin (Esp) Burgos BH                                03:10
 38 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             03:54
 39 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
 40 Marcos Jurado (Esp) Spain                                    05:09
 41 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                            05:42
 42 Ion Izagirre (Spa) Movistar Team
 43 Igor Merino (Esp) Burgos BH                                  07:25
 44 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              08:22
 45 Cristiano Salerno (Ita) Bora-Argon 18
 46 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 47 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
 48 Mario Gonzalez (Esp) Activejet Team
 49 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling
 50 Joel Zangerle (Lux) Cult Energy Pro Cycling
 51 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 52 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 53 Paweł Bernas (Pol) Activejet Team
 54 Jonathan Fumeaux (Swi) IAM Cycling
 55 Bart De Clerq (Bel) Lotto Soudal
 56 Sergio Pardilla (Esp) Caja Rural-Seguros Rga
 57 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
 58 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot
 59 BRAVO Garikoitz (Esp) Murias Taldea
 60 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling
 61 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
 62 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 63 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 64 Mikel Bizkarra (Esp) Murias Taldea                           08:49
 65 Stefen Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice                09:24
 66 John Gadret (Fra) Movistar Team                              10:05
 67 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  13:41
 68 Daniel Patten (GBr) Great Britain
 69 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot
 70 Jesus del Pino (Esp) Burgos BH
 71 Ruben Sanchez (Esp) Spain
 72 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
 73 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 74 Michał Podlaski (Pol) Activejet Team
 75 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 76 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
 77 Romain Lemarchand (Fra) Cult Energy Pro Cycling
 78 Jon Ander Insausti (Esp) Murias Taldea
 79 Kamil Gradek (Pol) Activejet Team
 80 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot
 81 Petr Ignatenko (Rus) RusVelo Rus Russia
 82 Aleksandr Rybakov (Rus) Russia
 83 Christian Knees (Ger) Team Sky Ger Team Sky
 84 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 85 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 86 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin Pro
 87 Markel Irizar (Spa) Trek Factory Racing
 88 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
 89 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
 90 Łukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 91 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Argon 18
 92 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 93 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 94 Thomas Degand (Bel) IAM Cycling
 95 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin Pro
 96 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 97 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin Pro
 98 Reinier Honig (Ned) Team Roompot
 99 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal
100 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
101 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling
102 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              13:53
103 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
104 Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
105 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
106 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                        13:55
107 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
108 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     13:59
109 Dario Hernandez (Esp) Burgos BH
110 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  14:02
111 Damien Garcia (Fra) Team Froy Oslo                           17:14
112 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
113 Aritz Bagues (Esp) Murias Taldea
114 Julien Morice (Fra) Team Europcar
115 Ibai Salas (Esp) Burgos BH
116 Unai Intziarte(Esp) Murias Taldea
117 Kirill Pozdnykov (Rus) Russia
118 Imanol Estevez (Esp) Murias Taldea
119 Artur Ershov (Rus) Russia
120 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
121 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
122 Jon S. Breivold (Nor) Team Froy Oslo
123 Oddbjorn K. Adersen (Nor) Team Froy Oslo
124 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
125 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
126 Yannick Eckmann (USA) Roth Skoda
127 Albert Torres (Esp) Spain
128 Colin Stussi (Sui) Roth Skoda
129 Owain Doull (GBr) Great Britain
130 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
131 Alexander Foliferov (Rus) Russia
132 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin Pro
133 Pawel Franczak (Pol) Activejet Team
134 Alexander Serov (Rus) Russia
135 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot                            17:22
136 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
137 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          17:24
138 Temesgen Teklehaymonot (Eri) Roth Skoda
139 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                17:25
140 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
141 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka              18:01
142 Germain Burton (GBr) Great Britain                           25:29
143 Jonathan Dibben (GBr) Great Britain
144 Mark Stewart (GBr) Great Britain
145 Nikolai Tedre (Nor) Team Froy Oslo
146 Giacomo Tomio (Ita) Roth Skoda
147 Roland Thalmann (Sui) Roth Skoda
148 Eneko Lizarralde (Esp) Murias Taldea
149 Sebastian Mora (Esp) Spain

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: