Challenge Mallorca 2015: Trofeo Santanyi

26-letni Włoch Matteo Pelucchi (IAM Cycling) po finiszu z peletonu wygrał pierwszy z czterech wyścigów składających się na Challenge Mallorca.

13. miejsce wywalczył Paweł Franczak (ActiveJet).

W ucieczce zawiązanej tuż po starcie znaleźli się Alex Kirsch (Cult Energy) i Damien Garcia (Froy), wypracowując 10 minut przewagi po przejechaniu 52 km.

Tempo w peletonie moderowały ekipy Cofidis, Lotto-Soudal i Europcar, podkręcając tempo dopiero, gdy różnica urosła do 12 minut (61 km). Harcownicy bronili się dzielnie, ale niespełna 25 km przed metą było po akcji.

Wyścig zakończył masowy sprint, zaburzony nieco kraksą 3 km przed kreską. Po zwycięstwo sięgnął Pelucchi, wyprzedzając Elia Vvianiego (Sky) i Joaquina Rojasa (Movistar).

Wyniki Trofeo Santanyi-Ses Salines-Campos 2015 (1.1), Santanyi - Campos (175 km):
  1 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                          4:17:55
  2 Elia Viviani (Ita) Team Sky
  3 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
  4 Nacer Bounhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  5 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
  6 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
  7 Ben Swift (Gbr) Team Sky
  8 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
  9 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 10 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
 11 Lukas Jaun (Swi) Roth Skoda
 12 Dylan Page (Swi) Roth Skoda
 13 Paweł Franczak (Pol) Activejet Team
 14 Dylan Vanbaarie (Ned) Cannondale-Garmin Pro
 15 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros Rga
 16 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 17 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
 18 Jesus Ezquerra (Spa) Activejet Team
 19 Edvald Boasson Hagen (Nor) MTN - Qhubeka
 20 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot
 21 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros Rga
 22 Russell Downing (Gbr) Cult Energy Pro Cycling
 23 Mads Pedersen (Den) Cult Energy Pro Cycling
 24 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credit
 25 Michael Bresciani (Ita) Roth Skoda
 26 Henrik S. Haugen (Nor) Team Froy Oslo
 27 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros Rga
 28 Jon Ander Insausti (Spa) Murias Taldea
 29 Egoitz Garcia (Spa) Murias Taldea
 30 Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka
 31 Eneko Lizarralde (Spa) Murias Taldea
 32 Mattew Gibson (Gbr) Great Britain
 33 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros Rga
 34 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 35 Francisco Venstoso (Spa) Movistar Team
 36 Fabian Wegmann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
 37 Viktor Manakov (Rus) Russia
 38 Stefen Sumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 39 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Garmin Pro                  00:06
 40 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
 41 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Garmin Pro
 42 Oliver Wood (Gbr) Great Britain
 43 Sebastian Mascaro (Spa) Burgos Bh
 44 Andrew Tennant (Gbr) Great Britain
 45 Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
 46 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
 47 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Garmin Pro
 48 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 49 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Soudal
 50 Zakkari Dempster (Aus) Bora-Argon 18                         00:12
 51 Andrew Fenn (Gbr) Team Sky                                   00:13
 52 Daniel Schorn (Aut) Bora-Argon 18                            00:14
 53 Aritz Bagues (Spa) Murias Taldea                             00:16
 54 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
 55 Paweł Bernas (Pol) Activejet Team
 56 Łukasz Bodnar (Pol) Activejet Team
 57 Kamil Gradek (Pol) Activejet Team
 58 Mario Gonzalez (Spa) Activejet Team
 59 Ralf Marzka (Ger) Bora-Argon 18
 60 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling
 61 Danny Pate (USA) Team Sky
 62 Ahistrand Jonas (Swe) Cofidis, Solutions Credits
 63 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
 64 Christian Knees (Ger) Team Sky
 65 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 66 Reinier Honig (Ned) Team Roompot
 67 Tristan Marguet (Swi) Roth Skoda
 68 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Team Roompot
 69 Jay Thomson (RSa) MTN - Qhubeka
 70 Kristian Sbaragli (Ita) MTN - Qhubeka                        00:24
 71 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 72 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
 73 Shane Archbold (NZL) Bora-Argon 18
 74 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
 75 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 76 Reinardt Janse Van Rensburg (RSa) MTN - Qhubeka              00:27
 77 Yaroslav Popovych (Ukr) Trek Factory Racing                  00:29
 78 Bernhard Eisel (Aut) Team Sky                                00:33
 79 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 80 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  00:39
 81 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling                         00:43
 82 Huub Duyn (Ned) Team Roompot                                 00:50
 83 Marc De Maar (Ned) Team Roompot (Ned) Team Roompot
 84 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek Factory Racing
 85 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros Rga
 86 Jonathan Dibben (Gbr) Great Britain                          00:53
 87 Stig Broeckx (Bel) Lotto Soudal                              00:55
 88 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
 89 Grégory Rast (Swi) Trek Factory Racing                       00:57
 90 Damien Garcia (Fra) Team Froy Oslo                           01:00
 91 Scott Thwaites (Gbr) Bora-Argon 18                           01:17
 92 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky                         01:30
 93 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Movistar Team
 94 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
 95 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
 96 Bart De Clerq (Bel) Lotto Soudal
 97 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
 98 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 99 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing                      02:06
100 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
101 Julien Morice (Fra) Team Europcar                            02:09
102 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling               02:37
103 Ian Boswell (USA) Team Sky
104 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18
105 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling                                03:14
106 Berden De Vries (Ned) Team Roompot
107 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling                    03:24
108 Linus Gerdemann (Ger) Cult Energy Pro Cycling
109 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   03:31
110 Juan Carlos Riutort (Spa) Burgos Bh
111 Asier Maeztu (Spa) Spain
112 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin Pro
113 Gianluca Ocanha (Swi) Roth Skoda
114 Konrad Dąbkowski (Pol) Activejet Team
115 Oddli Anders (Nor) Team Froy Oslo
116 Henrik Evensen (Nor) Team Froy Oslo
117 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
118 Tomasz Mickiewicz (Pol) Activejet Team
119 Christian Delle Stelle (Ita) CCC Sprandi Polkowice
120 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice
121 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
122 Matej Mohoric (Slo) Cannondale-Garmin Pro
123 Alan Marangoni (Ita) Cannondale-Garmin Pro
124 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
125 Julio A. Amores (Spa) Spain
126 Antonio Molina (Spa) Caja Rural-Seguros Rga
127 Kirill Pozdnykov (Rus) Russia
128 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
129 Artur Ershov (Rus) Russia
130 Christopher Latham (Gbr) Great Britain
131 Thomas Degand (Bel) IAM Cycling
132 Owain Doull (Gbr) Great Britain
133 Edward Clancy (Gbr) Great Britain
134 Vicente Pastor (Spa) Spain
135 Mark Christian (Gbr) Great Britain
136 Ibai Salas (Spa) Burgos Bh
137 Eloy Teruel (Spa) Spain
138 Imanol Estevez (Spa) Murias Taldea
139 Grzegorz Stępniak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
140 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros Rga
141 Victor Martin (Spa) Burgos Bh
142 Illart Zuazubiskar (Spa) Spain
143 Alexander Serov (Rus) Russia
144 Alexei Kurbatov (Rus) Russia
145 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling
146 David Belda (Spa) Burgos Bh
147 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
148 Alvaro Robredo (Spa) Burgos Bh
149 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
150 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin Pro
151 Hugh Carthy (Gbr) Caja Rural-Seguros Rga
152 Dario Hernandez (Spa) Burgos Bh
153 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits
154 Alexander Eutushenko (Rus) Russia
155 Sebastian Mora (Spa) Spain
156 Be?at Txoperena (Spa) Murias Taldea
157 Marcos Jurado (Spa) Spain
158 Garikoitz Bravo (Spa) Murias Taldea
159 Albert Torres (Spa) Spain
160 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                         05:22
161 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar
162 Silvan Dieterich (Swi) Roth Skoda                            06:53
163 Anders Norderhus (Nor) Team Froy Oslo                        06:54
164 Ricardo T. Creel (USA) Roth Skoda
165 Halvor Tandrevold (Nor) Team Froy Oslo
166 Unai Intziarte (Spa) Murias Taldea
167 Evgeny Kovalev (Rus) Russia
168 Nikolai Tedre (Nor) Team Froy Oslo
169 Alessio Bottura (Ita) Roth Skoda

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: