ActiveJet Team na starcie Volta ao Algarve 2015

Polska kontynentalna drużyna ActiveJet wystartuje w prestiżowym wyścigu Volta ao Algarve (2.1). 

Drużyna Piotr Kosmali otrzymała zaproszenie na prestiżowy portugalski wyścig Dookoła Algarve. Dzięki temu zawodnicy w czarnych strojach będą mogli ramię w ramię zmierzyć się z najlepszymi kolarzami na świecie, którzy w połowie lutego wybierają się do Portugalii.

To pierwsze, po Challenge Mallorca, zaproszenie dla ekipy Piotra Bielińskiego na duży wyścig kalendarza UCI Europe Tour. Drużyna ubiega się także o zaproszenia na inne imprezy, m.in. na Półwyspie Iberyjskim.

Polska ekipa nie podała jeszcze ostatecznego składu, ale według naszych informacji do Portugalii polecą Mario Gonzalez, Jesus Ezquerra, Łukasz Bodnar, Michał Podlaski, Paweł Brylowski, Kamil Gradek, Paweł Bernas i Paweł Franczak.

Na starcie w Lagos zobaczymy 20 zespołów, w tym 8 z licencją WorldTour: Team Sky, Etixx Quick-Step, Team Cannondale-Garmin, Lotto Soudal, Team Katusha, Team LottoNL-Jumbo, Astana i Movistar Team.

Z drużyn licencjonowanych na poziomie ProContinental zobaczymy: Caja Rural-Seguros RGA, Bora-Argon 18, Rusvelo, Team Roompot oraz Wanty-Groupe Gobert. Stawkę dopełnią ekipy kontynentalne: Efapel, LA Aluminios - Antarte, Louletano-Ray Just Energy, Rádio Popular - Boavista, Team Banco BIC, W52-Quinta da Lixa, Optum p/b Kelly Benefit Strategies i ActiveJet Team.

Rozgrywana w połowie lutego w południowej Portugalii etapówka zróżnicowaną trasą od kilku lat przyciąga po kilka zespołów WorldTour oraz szereg zespołów drugiej dywizji, dając zawodnikom możliwość dobrego przetarcia i sprawdzenia stanu zimowych przygotowań.

W tym roku szansę otrzymają sprinterzy, specjaliści od wyścigów klasycznych, czasowcy i górale, a peleton tradycyjnie pokona cztery odcinki, w tym jazdę indywidualną na czas i górski etap z finiszem na Alto de Malhão (2,6 km, 9,6%).

W ubiegłym roku na portugalskich szosach najlepszy okazał się Michał Kwiatkowski (Etixx Quick-Step), pokonując Alberto Contadora (Tinkoff-Saxo) i Rui Costę (Lampre-Merida).

fot. ActiveJet Team

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: