Prezentacja Giant-Alpecin w Berlinie

Christian Prudhomme – szef Tour de France oraz Brian Cookson – prezydent UCI byli honorowymi gośćmi na prezentacji niemieckiej ekipy Giant-Alpecin, która pokazała się kibicom i dziennikarzom w Berlinie we francuskiej ambasadzie.

Po wielu ciężkich latach jesteśmy świadkami odbudowy niemieckiego kolarstwa

– powiedział Cookson. Podobnego zdania był Prudhomme, który podkreślił, że niemiecka drużyna w WorldTourze jest nie tylko ważna dla samych Niemiec, ale również dla całego zawodowego peletonu.

Giant-Alpecin do zeszłego sezonu jeździł pod banderą holenderską jako Giant-Shimano.

W centrum zainteresowania znaleźli się dwaj top-sprinterzy: Marcel Kittel oraz John Degenkolb, który dzisiaj obchodził swoje 26. urodziny. Kadra teamu składa się z 27 zawodników teamu. Ci mogą liczyć na wsparcie nowego sponsora Alpecin, produkującego środki na włosy, przynajmniej przez cztery kolejne lata. Pochodzący z Westfalii koncern zainwestuje w zespół 16 mln euro.

Ostatnią niemiecką drużyną w pierwszej dywizji był w Milram. Od jego rozwiązania w 2010 roku Niemcy nie dysponowali swoją grupą. Większość z nich ścigała się z licencją kontynentalną, tylko NetApp/Bora-Argon 18 jeździł w drugiej lidze.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: