Pierwsze składy na Tour Down Under

Ag2r La Mondiale i Trek Factory Racing zgłosiły składy na pierwszy w sezonie 2015 wyścig WorldTour - Santos Tour Down Under (20-25 stycznia).

Francuska ekipa wystąpi w Australii już po raz 17. i jest jedyną, która nieprzerwanie startuje od pierwszej edycji wyścigu, datującego się na rok 1999.

Liderem Ag2r będzie piąty zawodnik Giro d'Italia Domenico Pozzovivo, obok którego mogą się pokazać Blel Kadri i Christophe Riblon.

Trek Factory Racing do swojego składu włączy natomiast mistrza Australii w kolarstwie górskim Daniela McConnella, na co dzień reprezentującego amerykański zespół w wyścigach MTB.

Jestem bardzo podekscytowany powrotem na TDU, poprzednio startowałem tam jeden raz, w 2006 roku dla South Australia.com - AIS. Było bardzo gorąco, ale to co w pamięci utkwiło mi najbardziej to nieprawdopodobne tłumy w okolicach Adelajdy

- powiedział 29-letni zawodnik.

Skład AG2R La Mondiale:
Alex Domont (FRA), Julien Berard (FRA), Alexis Gougeard (FRA), Domenico Pozzovivo (ITA), Blel Kadri (FRA), Christophe Riblon (FRA), Samuel Dumoulin (FRA).

Skład Trek Factory Racing:
Eugenio Alafaci (ITA), Marco Coledan (ITA), Laurent Didier (LUX), Daniel McConnell (AUS), Giacomo Nizzolo (ITA), Hayden Roulston (NZL), Calvin Watson (AUS).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: