Karol Domagalski w Team Raleigh GAC

Polak przenosi się do kontynentalnego zespołu z Wielkiej Brytanii

Karol Domagalski podpisał kontrakt z kontynentalnym zespołem Raleigh GAC. Zarejestrowana w Wielkiej Brytanii ekipa dodała do swojego składu ośmiu zawodników, kompletując zespół przed zbliżającym się sezonem.

Jak podaje Cycling Weekly, Domagalski do ekipy Cherie Pridhama dołączy wraz z brytyjskim mistrzem juniorów z 2012 roku - Samem Lowe - oraz 38-letnim specjalistą od kryteriów - Andym Hawdonem. Na pokładzie znaleźli się także reprezentant RPA Calvin Beneke, Brytyjczyk Steve Lapier oraz Fin Matti Manninen, piąty kolarz mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego orlików.

25-letni Polak przez ostatnie trzy lata ścigał się w hiszpańskiej ekipie Caja Rural Seguros-RGA, ucząc się kolarskiego rzemiosła i pełniąc funkcje pomocnika liderów zespołu.

Team Raleigh GAC to zarejestrowana w Wielkiej Brytanii grupa kontynentalna, ścigająca się w większości we Francji i na Wyspach Brytyjskich. W ostatnich latach jej skład zdominowali reprezentanci Albionu, z dodatkami zawodników z USA i Francji.

Pełny skład Team Raleigh GAC na sezon 2015: Calvin Beneke, Karol Domagalski, Andy Hawdon, Morgan Kniesky, Steve Lampier, Sam Lowe, Matti Manninen, Brad Morgan, Evan Oliphant, George Pym, Liam Stones i Ian Wilkinson.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: