Drużynowa czasówka pozostanie w MŚ na swoim miejscu

Międzynarodowa Unia Kolarska zapewniła, że z programu przyszłorocznych mistrzostw świata w lezącym na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonym Richmond nie wypadnie drużynowa jazda na czas.

Taką ewentualność ze względu na koszty przelotów miały rozważać kolarskie władze, ale według Seana Petty z USA Cycling, to tylko plotka.

Taka dyskusja mogłaby się odbyć na poziomie Komisji ds. Kolarstwa Szosowego, ale nic takiego nie miało miejsca podczas naszego ostatniego spotkania pod koniec sierpnia

- cytuje Petty serwis Velonews.

Drużyna aktualnych mistrzów świata BMC Racing już zdążyła zaprotestować przeciwko ewentualnym zmianom, podobnie uważa Tom Steels z Omega Pharma-Quick Step.

To by było całkiem coś innego, gdyby zostało przeniesione na inny termin. Wyścig dla zespołów już stał się ważny, zwłaszcza dla producentów sprzętu, ale jeżeli chodzi o zainteresowanie publiczności ma ciągle długą drogę do przebycia. Jest zbyt świeży, by oddzielić od głównego wydarzenia

- powiedział Belg w Cyclingnews.

fot. LaPresse

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: