Egoitz Garcia poprowadzi nowy baskijski zespół

Portal Bicicilismo donosi, że Egoitz Garcia będzie jednym z liderów nowej baskijskiej drużyny, która otrzyma nazwę Badque Murias Taldea.

Prezentacja zespołu ma odbyć się w przyszły czwartek w Bilbao - stolicy Kraju Basków. Za sterami ekipy stanie Jon Odriozola znany z pracy dyrektora sportowego w takich drużynach, jak Orbea (2005-2006) i Euskaltel Euskadi (2007-2008). Jako zawodnik wygrał wyścig Subida a Urkiola i ukończył trzy wielkie toury w jednym roku.

Garcia będzie pełnił rolę lidera oraz kapitana, dzięki doświadczeniu jakie nabył podczas zawodowej kariery. W latach 2010-2011 ścigał się w Caja Rural, a następnie od 2012 do 2014 roku był zawodnikiem Cofidisu. Jego największym osiągnięciem w karierze jest triumf w Paris-Correze, ponadto Hiszpan zajmował 3. miejsca w La Tropicale Amissa Bongo i Circuito de Getxo oraz 7. w Presidental Tour of Tureky. Zaliczył również trzy starty w wielkich tourach - wystąpił dwa razy w Tour de France oraz w Vuelta a Espana. Na jednym z etapów Wielkiej Pętli finiszował na 5. miejscu

Jon Odriozola planuje zatrudnić kolejnych zawodników, którzy mieli styczność z wielkim ściganiem. Celem ekipy jest promowanie baskijskiego kolarstwa oraz rozwój młodych zawodników.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: