Belkin i Cult Energy z nowymi zawodnikami na pokładzie

Timo Roosen i Tom van Asbroeck dołączą do zespołu Belkin, Christian Mager i Rasmus Quaade do duńskiego Cult Energy.

Zespół Belkin, w przyszłym sezonie zmieniający się w Team LottoNL, podpisał kontrakty z Timo Roosenem i Tomem van Asbroeckiem. Dwójka parafowała dwuletnie umowy i przyszłym sezonie postawi pierwsze kroki w wyścigach ProTour.

21-letni Roosen znany jest polskim kibicom, gdyż w 2013 roku ścigał się na trasie Karpackiego Wyścigu Kurierów. Holender wygrał też etap Tour de Berlin (2013), a w tym sezonie, w barwach Rabobank Development Team zajął drugie miejsce w Kreiz Breizh Elites (2.2), po drodze wygrywając etap i klasyfikację młodzieżową. Błysnął też 6. miejscem w Olympia Tour, widoczny był na prologu Tour de l'Ain i Tour de l'Avenir, a wyścig orlików w Ponferradzie skończył na 14. miejscu.

Kontrakt z ekipą ProTour to zwieńczenie świetnego sezonu Belga Toma van Asbroecka. 24-latek sezon zaczął od wygranej w klasyfikacji górskiej w Vuelta a Andalucia, potem zajmując 2. miejsce w Nokere Koerse i wygrywając Cholet - Pays de Loire. Kolarz TopSport Vlaanderen Baloise zajmował też 7. miejsce w Dwars door Vlaanderen oraz 6. w Gandawa - Wevelgem, był 4. w GP Pino Cerami, a w ostatnich dniach zaliczał świetną passę w belgijskich jednodniówkach, na podium stając w GP de Fourmies, Grote Prijs Jef Scherens czy Druivenkoers - Overijse.

Z holenderską ekipą kontrakty do końca 2015 roku przedłużyli Rick Flens i Maarten Tjallingii, a do końca 2016 Robert Wagner oraz Maarten Wynants.

Zbroi się też zespół Cult Energy, w przyszłym mający należeć do drugiej dywizji. Po zakontraktowaniu Russela Downinga i Linusa Gerdemanna, kontrakty podpisali Christian Mager i Rasmus Quaade.

Quaade to 24-letni zawodnik, specjalista w jeździe na czas. 6. kolarz ubiegłorocznych mistrzostw świata w tej specjalności, mistrz Europy, dwukrotny mistrz Danii. Propozycje z czołowych ekip miał już wcześniej, po zdobyciu srebra na mistrzostwach świata w jeździe na czas orlików w Kopenhadze (2011), ale na zawodowstwo nie zdecydował się ze względu na strach przed jazdą w większej grupie i problemy z odnalezieniem się jako kolarz.

Problem młodego Duńczyka i jego koncentracja na walce z czasem przyciągnęła filmowców - o młodym zawodniku powstał nawet film dokumentalny, o sugestywnym tytule "Moon rider".

Mager to 4. kolarz Tour de Berlin (2.2U), błyszczący też na jednym z etapów Giro della Valle d'Aosta Mont Blanc (2.2U).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: