Cult Energy rekrutuje Linusa Gerdemanna

Niemiec Linus Gerdemann podpisał dwuletni kontrakt z duńską ekipą Cult Energy.

31-latek po sezonie spędzonym w południowoafrykańskim MTN - Qhubeka zdecydował się na przenosiny na Półwysep Jutlandzki.

Cult Energy Vital Water to duński zespół jeżdżący z licencją kontynentalną, stawiający głównie na orlików z Danii. W przyszłym sezonie ekipa będzie miała status ProContinental i prawdopodobnie rozbuduje swój skład. Do zespołu miałby dołączyć między innymi Luksemburczyk Andy Schleck.

Gerdemann w barwach MTN - Qhubeka miał przejść odrodzenie po kilku chudych latach i niemożności nawiązania do sukcesów, jakie odnosił pod koniec ubiegłej dekady. Wielkiego skoku jednak nie zrobił - jedynym jego sukcesem jest wygrany etap Tour d'Azerbejdżan i triumf w klasyfikacji górskiej tegoż wyścigu.

Gerdemann celował będzie w wyścigi etapowe i wierzy, że wciąż jest w stanie wygrywać, mimo kilku trudniejszych sezonów i roku przerwy od ścigania w 2013 roku.

W palmares Niemca znajdują się między innymi - wygrany etap Tour de France i koszulka lidera wyścigu (2007), wygrana w Tour del'Ain (2008), Bayern Rundfahrt (2009), Tour of Luksemburg (2011) czy nieistniejącym już dziś Deutschland Tour (2008).

 

 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: