Vuelta a Espana 2014: etap 11 - przekroje/mapki

3 września: Pampeluna - Santuario de San Miguel de Aralar (153,4 km)

Tuż po czasówce, górale będą mieli okazję odrobić choć część poniesionych strat na górskim odcinku Vuleta a Espana, z metą na Alto de San Miguel de Aralar.

Start został usytuowany w dynamicznie rozwijającej się prowincji Nawarra, dokładnie z Pampelunie. Miasto słynie z  sanfermines, czyli fiesty dla Świętego Fermina, w ramach której odbywają się encierros - gonitwy byków i ludzi ulicami miasta, opisanych przez Ernesta Heimngway'a w książce Słońce też wschodzi. Pampeluna leży na Drodze Świętego Jakuba - trasie pielgrzymkowej, której celem jest Santiago de Compostela. Do miasta pielgrzymowali będą też kolarze, kończąc zmagania czasówką w okolicach Sanktuarium św. Jakuba.

Finał zostanie rozegrany w Sanktuarium Świętego Miuguela Aralara w mieście Huarte-Araquil.

vuelta14-11-map
Na kolarzy czkają tylko dwie wspinaczki. Najpierw Puerto de Lizarraga (kat. 3; 121,6 km; 18,3 km; 2,6%), która rozpoczyna się na 103. kilometrze, a z jej szczytu do mety pozostaje około 31 kilometrów. Za premią znajduje się 13-kilometrowy zjazd i 9 kilometrów płaskiego terenu. Na 144. kilometrze rozpocznie się finałowa wspinaczka Alto de San Miguel de Aralar (kat. 1;9,9 km; 7,5%, max 14%). Góra może wprowadzić spore zmianyw klasyfikacji generalnej ze względu na trudność. Najcięższy moment (14%) czeka na kolarzy tuż po najłatwiejszym fragmencie wspinaczki, w okolicach 8. kilometra.

Ataku i odrabiania strat powinien spróbować faworyt wyścigu i zwycięzca tegorocznego Giro d'Italia - Nairo Quintana (Movistar). Z pewnością ujrzymy kilka ataków Alberto Contadora (Tinkoff-Saxo), który jeśli jest w formie może zyskać tu kilka sekund. Nie możemy przekreślać szans Chrisa Froome (Team Sky), Joaquina Rodrigueza (Katiusza) oraz Alejandro Valverde (Movistar).

Lotne premie: 59 km; 96,2 km

Górskie premie:
Puerto de Lizarraga (kat. 3; 121,6 km; 18,3 km; 2,6%)
Alto de San Miguel de Aralar (kat. 1; meta; 9,9 km; 7,5%, max 14%)

vuelta14-11-finisz
Start do etapu o godz. 13:38, planowany finisz: 17:28-17:53.

Początek transmisji w stacji Eurosport: 16:00

mapki: Unipublic

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: