MTN-Qhubeka złowiła Theo Bosa, co dalej z IAM Cycling?

Potwierdziły się wcześniejsze plotki transferowe. Kontrakt z drużyną MTN-Qhubeka podpisał Theo Bos. „Wyścig zbrojeń” trwa.

31-letni Holender po czterech sezonach opuści szeregi drużyny Belkin/Rabobank. W tym sezonie odniósł siedem zwycięstw, w tym jedno na etapie Tour de Pologne z metą w Rzeszowie. Bos, wielokrotny torowy mistrz świata i Europy, na szosę przeniósł się w 2009 roku.

Po epizodzie z młodzieżową sekcją Rabobanku związał się ze szwajcarskim projektem Cervelo TestTeam. Na ostatnim etapie Tour of Turkey w 2009 roku upadł w finale ciągnąc za sobą Daryla Impeya i doznając złamania kręgu, tracąc przy okazji kilka zębów.

UCI go zdyskwalifikowała na miesiąc z powodu zachowania niegodnego ducha fair play.

Apropos wspomnianych szwajcarskich ekip. Przyszłość grupy IAM Cycling zagwarantowana jest do końca 2015 roku. Kierownictwo szuka nowego sponsora generalnego. Szef teamu Michel Thétaz powiedział, że jak na razie drużyna nie ma aspiracji awansu do WorldTouru.

Wszyscy chcą, byśmy jeździli w WorldTourze, ale my tego nie chcemy. Mamy jednak nadzieję, że i w przyszłym roku otrzymamy dzikie karty na kilka ważniejszych wyścigów z pierwszoligowego kalendarza

– mówił Thétaz.

IAM Cycling zrezygnowało ze startu w drużynowych czasowych mistrzostwach świata, ponieważ zbyt wielu specjalistów w tej dyscyplinie jest po prostu kontuzjowanych. W nowym sezonie ekipę ma wzmocnić pięciu, sześciu nowych kolarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: