Boels Rental Ladies Tour 2014: etap 1

Eleonora van Dijk (Boels Dolmans) wygrała 10-kilometrową jazdę na czas w Tiel i otworzyła zmagania na trasie holenderskiego wyścigu.

Drugi czas na płaskiej jak stół czasówce wykręciła Niemka Lisa Brennauer (Specialized-lululemon), a z trzecim rezultatem zameldowała się jej drużynowa koleżanka Trixi Worrack.

Zmagania przy pięknej pogodzie otworzyły zawodniczki Specialized-lululemon, ostatecznie zajmując cztery miejsca w czołowej dziesiątce etapu. Wynik końcowy ustaliła van Dijk – mistrzyni świata w jeździe na czas zdemolowała konkurencję, pokazując, że odebranie jej tęczowej koszulki w Ponferradzie będzie nie lada wyzwaniem.

Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) została sklasyfikowana na 26. miejscu, ze stratą minuty i czterech sekund. 36. miejsce zajęła Katarzyna Niewiadoma (Rabo Liv), do zwycięskiej Holenderki tracąc 1:13.