Lars Petter Nordhaug i Wout Poels zasilą Team Sky

Lars Petter Nordhaug w sezonie 2015 ponownie znajdzie się w szeregach brytyjskiej ekipy Sky. Do ekipy z Wysp dołączy też Holender Wout Poels.

Informację o transferze 30-latka podaje norweski serwis procycling.no. Norweski kolarz ścigał się pod skrzydłami Dave'a Brailsforda w latach 2010 - 2012, a po dwóch sezonach spędzonych w holenderskim Belkinie postanowił powrócić do zespołu, w barwach którego rozpoczął wygrywanie ważnych imprez.

Nordhaug w czarnej koszulce Sky wygrał w 2012 roku GP de Montreal, przyjechał 6. w Vuelta al Pais Vasco i 4. w Criterium International. W barwach Belkinu nie zrobił oczekiwanego kroku ku wielkiej karierze - do znaczących wyników zaliczyć można wygrany etap i drugie miejsce w Arctic Race of Norway (2014) i 6. w Tour des Fjords (2013).

Nordhaug w brytyjskiej ekipie ma wzmocnić odcinek walk na trasach wyścigów klasycznych.

Poels to z kolei bardzo dobry góral, w tym roku ścigający się w zespole Omega Pharma-Quick Step. W tym sezonie na swoim koncie zapisał wygrany etap Vuelta al Pais Vasco.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: