Puchar Ministra Obrony Narodowej 2014

Konrad Dąbkowski (ActiveJet Team) wygrał 53. Wyścig "O Puchar Ministra Obrony Narodowej".

Podopieczny Piotra Kosmali na ostatnich metrach wyprzedził Grzegorza Stępniaka (CCC Polsat Polkowice) i 20-letniego Erika Baskę (Dukla Trencin Trek).

Krótko po starcie z Szydłowca zawiązała się dwuosobowa ucieczka, w której uczestniczyli Andrzej Bartkiewicz (Sante Whistle Ziemia Brzeska) i Piotr Wojciechowski (Mexller). Ich przewaga utrzymywała się na poziomie trzech minut przez pierwsze 80 kilometrów, jednak później szybko zaczęła spadać, gdy w peletonie tempo podkręcili zawodnicy BDC MarcPol.

Dalsze kontrataki z czołowej grupy zakończyły akcję 50 kilometrów przed metą. Peleton do mety dojechał już razem, mimo licznych ataków i prób podziału. Finisz należał do Dąbkowskiego, który na kresce ograł Stępniaka. Podium dopełnił młody Słowak Erik Baska.

Bardzo dziękuję mojej ekipie, bo to dzięki nim dzisiaj wygrałem. Już przed startem założyliśmy sobie, że chcemy aby przyszła cała grupa, a ja miałem wykończyć pracę kolegów. Cieszę się, że nie zawiodłem i odniosłem kolejne zwycięstwo dla ActiveJet Team

- powiedział Konrad Dąbkowski.

fot. ActiveJet Team

Wyniki Pucharu Ministra Obrony Narodowej (1.2), Szydłowiec - Szydłowiec (149,6 km):

1. Konrad Dąbkowski (ActiveJet Team)
2. Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice)
3. Erik Baska (Dukla Trencin Trek)

KOMPLET WYNIKÓW

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: