Open de Suède Vargarda 2014: ekipa Specialized-lululemon broni tytułu

Ekipa Specialized-lululemon triumfowała w jeździe drużynowej na czas, rozgrywanej w ramach siódmej rundy Kobiecego Pucharu Świata.

Drugi wynik na 42-kilometrowej trasie w szwedzkiej Vargardzie wykręciły zawodniczki holenderskiego zespołu Rabobank-Liv, a trzeci rezultat zanotowała Katarzyna Pawłowska i jej koleżanki z ekipy Boels Dolmans.

Niemiecka ekipa po trasie przetoczyła się niczym ekspresowy pociąg, w takt padającego deszczu wykręcając świetne międzyczasy. Prowadzone przez Lisę Brennauer zawodniczki ani przez chwilę nie były zagrożone, po 32 kilometrach notując nawet dwie minuty przewagi.

Zawodniczki Rabobank-Liv robiły co mogły by zredukować straty, ale nie były w stanie pokonać broniących tytułu rywalek i ich czas okazał się niemal półtorej minuty gorszy. Tym samym dwa pierwsze miejsca na podium zostały obsadzone dokładnie tak, jak przed rokiem.

Walkę o trzecie miejsce przegrała australijska ekipa Orica-AIS, nieznacznie ulegając holenderskiemu Boels Dolmans.

12. miejsce zajęła słoweńska ekipa BTC City Ljubljana, w składzie z Eugenią Bujak.

24 sierpnia, a więc w niedzielę, zawodniczki walczyły będą w wyścigu ze startu wspólnego, także rozgrywanego w Vargardzie.

Wyniki Open de Suède Vargarda 2014 (CDM), Vargarda – Vargarda (42 km, jazda drużynowa na czas):

1. Specialized-lululemon                  52:12 (48,3 km/h)
2. Rabobank-Liv                           01:21
3. Boels Dolmans                          02:33
4. Orica-AIS                              02:51
5. Bigla                                  03:54
6. Estado de Mexico Faren                 04:11
7. Giant-Shimano                          04:19
8. Rusvelo                                05:05