Tour du Limousin 2014: etap 1

Belg Bjorn Leukemans (Wanty - Groupe Gobert) zwyciężył na pierwszym etapie 47. Tour du Limousin i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Z czołowej grupy po drugie miejsce finiszował Stephane Rossetto (BigMat - Auber 93), a po trzecie Mauro Finetto (Neri Sottoli).

W imprezie, która potrwa do piątku, startuje ekipa CCC Polsat Polkowice. Davide Rebellin przyjechał na początek 12.

Wyniki 1. etapu Tour du Limousin 2014 (2.1), Limoges - Brive (174,4 km):

  1 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                4:22:23
  2 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat - Auber 93                    00:05
  3 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli
  4 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
  5 Rémy Di Gregorio (Fra) Team La Pomme Marseille 13
  6 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            00:14
  7 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
  8 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole
  9 Arthur Vichot (Fra) Fdj.fr
 10 José Gonçalves (Por) Team La Pomme Marseille 13
 11 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits
 12 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 13 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli
 14 Antonio Parrinello (Ita) Androni Giocattoli
 15 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 16 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 17 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 18 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                          00:49
 19 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement       00:56
 20 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole                  06:54
 21 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 22 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
 24 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Polsat Polkowice
 25 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 26 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 27 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 28 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 29 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 30 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 31 Karel Hnik (Cze) MTN - Qhubeka
 32 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka
 33 Maxime Renault (Fra) Bigmat - Auber 93
 34 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 35 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 36 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli
 37 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 38 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
 39 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
 40 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole
 41 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 42 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 43 Flavien Dassonville (Fra) Bigmat - Auber 93
 44 Steven Tronet (Fra) Bigmat - Auber 93
 45 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA
 46 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 47 Anthony Geslin (Fra) Fdj.fr
 48 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 49 Matthieu Ladagnous (Fra) Fdj.fr
 50 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 51 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 52 Julien El Fares (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 53 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 54 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 55 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 56 Michel Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 57 Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli
 58 Davide Vigano (Ita) Caja Rural - Seguros RGA
 59 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           10:36
 60 Thomas Vaubourzeix (Fra) Team La Pomme Marseille 13          10:37
 61 Pierrick Fedrigo (Fra) Fdj.fr
 62 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 65 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
 66 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
 67 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 68 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 69 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
 70 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
 71 Jérémy Bescond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 72 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      17:42
 73 Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia
 74 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 75 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 76 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
 77 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF
 78 Frédéric Brun (Fra) Bigmat - Auber 93
 79 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice
 80 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice
 81 Clement Saint Martin (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 82 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 83 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 84 Alo Jakin (Est) Bigmat - Auber 93
 85 Christophe Laborie (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 86 Antonio Molina (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 87 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 88 Heiner Parra Bustamente (Col) Caja Rural - Seguros RGA
 89 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli
 90 Andrea Zordan (Ita) Androni Giocattoli
 91 Jonathan Paredes (Col) Colombia
 92 William Bonnet (Fra) Fdj.fr
 93 Arnaud Demare (Fra) Fdj.fr
 94 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 95 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN - Qhubeka
 96 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
 97 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
 98 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 99 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
100 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
101 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
102 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
103 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli                       19:52
104 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team La Pomme Marseille 13
105 Mickael Delage (Fra) Fdj.fr
106 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Colombia                  19:54
107 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
108 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) Fdj.fr
109 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
110 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
111 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
112 Samuele Conti (Ita) Neri Sottoli                             23:59
113 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
114 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli
115 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice
116 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
117 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka
118 Yannis Yssaad (Fra) Bigmat - Auber 93
119 Claudio Imhof (Swi) IAM Cycling
120 David Menut (Fra) Bigmat - Auber 93
121 Julien Antomarchi (Fra) Team La Pomme Marseille 13
122 Duber Quintero (Col) Colombia
123 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole
124 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
125 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
126 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole
127 Paweł Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice
128 Andrea Dal Col (Ita) Neri Sottoli
129 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits
130 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
131 Jimmy Raibaud (Fra) AG2R La Mondiale
132 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN - Qhubeka
133 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
134 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
135 Romain Le Roux (Fra) Roubaix Lille Metropole
136 Piotr Gawronski (Pol) CCC Polsat Polkowice                   24:05
137 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Jean-Lou Paiani (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNS Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                4:22:10
  2 Stéphane Rossetto (Fra) Bigmat - Auber 93                    00:12
  3 Mauro Finetto (Ita) Neri Sottoli                             00:14
  4 Christophe Kern (Fra) Team Europcar                          00:18
  5 Rémy Di Gregorio (Fra) Team La Pomme Marseille 13
  6 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole                   00:26
  7 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            00:27
  8 Florian Vachon (Fra) Bretagne - Seche Environnement
  9 Arthur Vichot (Fra) Fdj.fr
 10 José Gonçalves (Por) Team La Pomme Marseille 13
 11 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits
 12 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 13 Simone Ponzi (Ita) Neri Sottoli
 14 Antonio Parrinello (Ita) Androni Giocattoli
 15 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 16 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
 17 Ruben Fernandez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 18 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia                          01:00
 19 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Seche Environnement       01:09
 20 Flavien Dassonville (Fra) Bigmat - Auber 93                  07:04
 21 Florian Guillou (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 22 Jérémy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole                  07:07
 23 Romain Feillu (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 24 Steve Chainel (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
 26 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Polsat Polkowice
 27 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling
 28 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 29 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 30 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 31 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 32 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 33 Karel Hnik (Cze) MTN - Qhubeka
 34 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN - Qhubeka
 35 Maxime Renault (Fra) Bigmat - Auber 93
 36 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 37 Angelo Tulik (Fra) Team Europcar
 38 Andrea Fedi (Ita) Neri Sottoli
 39 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 40 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
 41 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
 42 Julien Duval (Fra) Roubaix Lille Metropole
 43 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 44 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 45 Steven Tronet (Fra) Bigmat - Auber 93
 46 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural - Seguros RGA
 47 Omar Fraile Matarranza (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 48 Anthony Geslin (Fra) Fdj.fr
 49 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 50 Matthieu Ladagnous (Fra) Fdj.fr
 51 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 52 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
 53 Julien El Fares (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 54 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
 55 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 56 Michel Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 57 Fabio Taborre (Ita) Neri Sottoli
 58 Davide Vigano (Ita) Caja Rural - Seguros RGA
 59 Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           10:49
 60 Thomas Vaubourzeix (Fra) Team La Pomme Marseille 13          10:50
 61 Pierrick Fedrigo (Fra) Fdj.fr
 62 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
 65 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
 66 Johnny Hoogerland (Ned) Androni Giocattoli
 67 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 68 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 69 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne - Seche Environnement
 70 Jérôme Pineau (Fra) IAM Cycling
 71 Jérémy Bescond (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 72 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                17:52
 73 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 74 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      17:55
 75 Edward Fabian Diaz Cardenas (Col) Colombia
 76 Stefano Pirazzi (Ita) Bardiani CSF
 77 Jacek Morajko (Pol) CCC Polsat Polkowice
 78 Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF
 79 Frédéric Brun (Fra) Bigmat - Auber 93
 80 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice
 81 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Polsat Polkowice
 82 Clement Saint Martin (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 83 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 84 Thomas Rostollan (Fra) Team La Pomme Marseille 13
 85 Alo Jakin (Est) Bigmat - Auber 93
 86 Christophe Laborie (Fra) Bretagne - Seche Environnement
 87 Antonio Molina (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 88 Heiner Parra Bustamente (Col) Caja Rural - Seguros RGA
 89 Matteo Rabottini (Ita) Neri Sottoli
 90 Andrea Zordan (Ita) Androni Giocattoli
 91 Jonathan Paredes (Col) Colombia
 92 William Bonnet (Fra) Fdj.fr
 93 Arnaud Demare (Fra) Fdj.fr
 94 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF
 95 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN - Qhubeka
 96 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli
 97 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
 98 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF
 99 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
100 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Seche Environnement
101 Kevin Ista (Bel) IAM Cycling
102 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
103 Omar Bertazzo (Ita) Androni Giocattoli                       20:05
104 Evaldas Siskevicius (Ltu) Team La Pomme Marseille 13
105 Mickael Delage (Fra) Fdj.fr
106 Juan Esteban Arango Carvajal (Col) Colombia                  20:07
107 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
108 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) Fdj.fr
109 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits
110 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
111 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
112 Samuele Conti (Ita) Neri Sottoli                             24:12
113 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
114 Francesco Chicchi (Ita) Neri Sottoli
115 Jarosław Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice
116 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
117 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka
118 Yannis Yssaad (Fra) Bigmat - Auber 93
119 Claudio Imhof (Swi) IAM Cycling
120 David Menut (Fra) Bigmat - Auber 93
121 Julien Antomarchi (Fra) Team La Pomme Marseille 13
122 Duber Quintero (Col) Colombia
123 Franck Vermeulen (Fra) Roubaix Lille Metropole
124 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
125 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
126 Rudy Kowalski (Fra) Roubaix Lille Metropole
127 Paweł Charucki (Pol) CCC Polsat Polkowice
128 Andrea Dal Col (Ita) Neri Sottoli
129 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits
130 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
131 Jimmy Raibaud (Fra) AG2R La Mondiale
132 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN - Qhubeka
133 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
134 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
135 Romain Le Roux (Fra) Roubaix Lille Metropole
136 Piotr Gawronski (Pol) CCC Polsat Polkowice                   24:18
137 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: