Arctic Race of Norway 2014: etap 3

Simon Spilak (Katusha) zwyciężył na trasie trzeciego odcinka Arctic Race of Norway. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął drugi na mecie Steven Kruijswijk (Belkin).

W ucieczce znaleźli się Albert Timmer (Giant-Shimano), Florian Senechal (Cofidis), Robinson Bugge (Team Joker). Trójka podjęła się trudów ucieczki w deszczu, jadąc cały czas spokojnie, 2-3 minuty przed peletonem.

Uciekinierzy podzielili się na pierwszej górskiej premii i na ostatnie 30 kilometrów samotnie wpadł już tylko Timmer, szybko zbliżając się do finałowego podjazdu. Ten nie był wprawdzie stromy, ale za to dość długi, a jazdę utrudniał silny wiatr.

Bitwa o etapowe zwycięstwo rozegrała się na ostatnich 5 kilometrach. Timmer został złapany, a ataki u podnóża finałowego podjazdu nie zdołały wyłonić silnej czołówki. Skrzętnie wykorzystali to Spilak i Steven Kruijswijk (Belkin), przechodząc do ofensywy na ostatnich kilometrach. Z powodu silnego wiatru dwójce nie udało się uzyskać większej przewagi i do mety dotarli oni zaledwie 15 sekund przed goniącą grupką.

Spilak na mecie zameldował się pierwszy, a trzymający się go Holender objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej, koszulkę przejmując od drużynowego kolegi - Larsa Petera Nordhauga.

fot. ARN/P.Ballet

Wyniki 3. etapu Arctic Race of Norway 2014 (2.1), Alta - Kvćnangsfjellet (132 km):

  1 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                            3:18:39
  2 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro
  3 Jonathan Hivert (Fra) Belkin Pro                             00:15
  4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha
  5 Martin Elmiger (Sui) IAM Cycling
  6 Michel Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert
  7 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp - Endura
  8 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne-Séché Environnement
  9 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Métropole
 10 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 11 Maxime Anciaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 12 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 13 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 14 Paul Voss (Ger) Team NetApp - Endura
 15 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 16 Quentin Jauregui (Fra) Roubaix Lille Métropole
 17 Michael Einar Olsson (Swe) Team Ringeriks - Kraft
 18 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker Merida
 19 Frank Bonnamour (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 20 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Sparebanken S?r
 21 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 22 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 23 Marc De Maar (Aho) UnitedHealthcare Pro
 24 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
 25 Johannes Frohlinger (Ger) Giant-Shimano
 26 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Métropole
 27 Frederik Wilman (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 28 Davide Villella (Ita) Cannondale
 29 Gregory Habeaux (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 30 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 31 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 32 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles
 33 ?ivind Lukkedahl (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 34 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
 35 Jan Barta (Cze) Team NetApp - Endura
 36 Stian Remme (Nor) Team FixIt.No
 37 Oskar Svendsen (Nor) Joker Merida
 38 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro
 39 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                             00:41
 40 Nico Sijmens (Bel) Wanty – Groupe Gobert                     00:58
 41 Axel Journiaux (Fra) Bretagne-Séché Environnement            01:17
 42 Haavard Jorbekk Blikra (Nor) Team ?sterHus-Ridley            01:19
 43 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
 44 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles                    01:24
 45 Christophe Premont (Bel) Wallonie - Bruxelles
 46 Ole Andre Austevoll (Nor) Team FixIt.No                      01:30
 47 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits             01:33
 48 August Jensen (Nor) Team ?sterHus-Ridley                     02:09
 49 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro
 50 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
 51 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp - Endura
 52 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
 53 Reidar Borgersen (Nor) Joker Merida
 54 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Métropole                 02:16
 55 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 56 Nick Dougall (Aus) MTN - Qhubeka
 57 Jo Kogstad Ringheim (Nor) Joker Merida                       02:55
 58 Robinson Bugge Vegard (Nor) Joker Merida
 59 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken S?r                  04:23
 60 Fredrik Ludvigsson (Swe) Giant-Shimano                       04:51
 61 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 62 Thierry Hupond (Fra) Giant-Shimano
 63 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 64 Nick Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro
 65 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka
 66 Oscar Landa (Nor) Team ?sterHus-Ridley
 67 Hakon Frengstad Berger (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 68 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro
 69 Sindre Eid Hermansen (Nor) Team FixIt.No
 70 Erwann Corbel (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 71 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 72 Stef Clement (Ned) Belkin Pro                                06:32
 73 Jonas Ahlstrand (Swe) Giant-Shimano                          06:55
 74 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 75 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 76 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
 77 Albert Timmer (Ned) Giant-Shimano
 78 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken S?r                    07:57
 79 Morten Morland (Nor) Team Sparebanken S?r
 80 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
 81 Fridtjof Roeinaas (Nor) Team Sparebanken S?r
 82 Kristian Aasvold (Nor) Team Sparebanken S?r
 83 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Métropole
 84 Frederique Robert (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 85 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 86 Adrian Gjolberg (Nor) Team FixIt.No
 87 Sondre Gjerdevik Sortveit (Nor) Team FixIt.No
 88 Luke Davison (Aus) BMC Racing Team
 89 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro
 90 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro
 91 Petter Theodorsen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 92 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
 93 Marcel Kittel (Ger) Giant-Shimano
 94 Edvin Wilson (Swe) Joker Merida
 95 Thomas Löfkvist (Swe) IAM Cycling
 96 Jan Marcus Faglund Karlsson (Swe) Team Ringeriks - Kraft
 97 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha
 98 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp - Endura
 99 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Métropole
100 Tormod Hausken Jacobsen (Nor) Team ?sterHus-Ridley
101 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
102 Louis Verhelst (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
103 Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka
104 Marco Haller (Aut) Team Katusha
105 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Crédits                 08:20
106 Juraj Sagan (Svk) Cannondale                                 09:13
107 Guillaume Boivin (Can) Cannondale
108 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
109 Aldo Ino Ilesic (Slo) UnitedHealthcare Pro                   10:14
110 Sam Bennett (Irl) Team NetApp - Endura                       13:54
111 Krister Hagen (Nor) Team ?sterHus-Ridley                     14:14
112 Frederik Strand Galta (Nor) Team ?sterHus-Ridley
113 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro                        13:39:57
  2 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                        00:08
  3 Davide Villella (Ita) Cannondale                             00:17
  4 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        00:21
  5 Jonathan Hivert (Fra) Belkin Pro                             00:24
  6 Simon Spilak (Slo) Team Katusha                              00:25
  7 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne-Séché Environnement      00:28
  8 Martin Elmiger (Sui) IAM Cycling
  9 Paul Voss (Ger) Team NetApp - Endura
 10 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                           00:32
 11 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 12 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          00:42
 13 Marc De Maar (Aho) UnitedHealthcare Pro                      00:46
 14 Michael Einar Olsson (Swe) Team Ringeriks - Kraft            00:49
 15 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         00:50
 16 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 17 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 18 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Sparebanken S?r            00:53
 19 Frederik Wilman (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 20 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:56
 21 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
 22 Michel Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert                    01:04
 23 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp - Endura                     01:05
 24 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Métropole
 25 Gregory Habeaux (Bel) Wanty – Groupe Gobert                  01:12
 26 Jan Barta (Cze) Team NetApp - Endura
 27 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                             01:16
 28 Maxime Anciaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                    01:17
 29 Quentin Jauregui (Fra) Roubaix Lille Métropole
 30 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:21
 31 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles                       01:22
 32 Stian Remme (Nor) Team FixIt.No                              01:32
 33 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Métropole                01:57
 34 ?ivind Lukkedahl (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 35 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles                    02:27
 36 Haavard Jorbekk Blikra (Nor) Team ?sterHus-Ridley            02:29
 37 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
 38 Christophe Premont (Bel) Wallonie - Bruxelles                02:34
 39 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits             02:43
 40 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp - Endura                    02:50
 41 Oskar Svendsen (Nor) Joker Merida                            03:00
 42 Johannes Frohlinger (Ger) Giant-Shimano                      03:03
 43 Reidar Borgersen (Nor) Joker Merida                          03:19
 44 Ole Andre Austevoll (Nor) Team FixIt.No                      03:22
 45 Nico Sijmens (Bel) Wanty – Groupe Gobert                     03:27
 46 Frank Bonnamour (Fra) Bretagne-Séché Environnement           03:43
 47 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker Merida
 48 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         03:58
 49 Robinson Bugge Vegard (Nor) Joker Merida                     04:01
 50 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement         04:04
 51 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     06:01
 52 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles                        06:08
 53 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro                06:33
 54 Thierry Hupond (Fra) Giant-Shimano                           07:39
 55 Albert Timmer (Ned) Giant-Shimano                            07:42
 56 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka                          08:01
 57 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            08:05
 58 Nick Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro                          08:19
 59 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 60 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha                         08:35
 61 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 62 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team                       08:37
 63 Axel Journiaux (Fra) Bretagne-Séché Environnement            08:50
 64 Oscar Landa (Nor) Team ?sterHus-Ridley                       09:11
 65 Hakon Frengstad Berger (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 66 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team                           09:33
 67 Marcel Kittel (Ger) Giant-Shimano                            09:39
 68 Jo Kogstad Ringheim (Nor) Joker Merida                       09:46
 69 Jonas Ahlstrand (Swe) Giant-Shimano                          10:23
 70 Edvin Wilson (Swe) Joker Merida                              10:26
 71 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                            10:37
 72 Oscar Gatto (Ita) Cannondale                                 10:55
 73 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro                   10:57
 74 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              11:02
 75 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              11:03
 76 August Jensen (Nor) Team ?sterHus-Ridley                     11:23
 77 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro                       11:25
 78 Erwann Corbel (Fra) Bretagne-Séché Environnement             11:46
 79 Tormod Hausken Jacobsen (Nor) Team ?sterHus-Ridley           12:17
 80 Sindre Eid Hermansen (Nor) Team FixIt.No                     12:19
 81 Nick Dougall (Aus) MTN - Qhubeka                             12:36
 82 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Métropole                 13:47
 83 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Crédits                 14:13
 84 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Métropole                   14:48
 85 Kristian Aasvold (Nor) Team Sparebanken S?r
 86 Fridtjof Roeinaas (Nor) Team Sparebanken S?r                 14:54
 87 Fredrik Ludvigsson (Swe) Giant-Shimano                       15:52
 88 Juraj Sagan (Svk) Cannondale                                 16:04
 89 Adrian Gjolberg (Nor) Team FixIt.No                          17:16
 90 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty – Groupe Gobert               17:19
 91 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka                              18:30
 92 Jan Marcus Faglund Karlsson (Swe) Team Ringeriks - Kraft     18:52
 93 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro                    19:02
 94 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka                           19:28
 95 Louis Verhelst (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 96 Luke Davison (Aus) BMC Racing Team                           19:59
 97 Petter Theodorsen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 98 Frederique Robert (Bel) Wanty – Groupe Gobert                20:05
 99 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            20:14
100 Sondre Gjerdevik Sortveit (Nor) Team FixIt.No                20:18
101 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken S?r                    20:46
102 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Métropole                  20:47
103 Stef Clement (Ned) Belkin Pro                                21:30
104 Aldo Ino Ilesic (Slo) UnitedHealthcare Pro                   21:45
105 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp - Endura                  23:39
106 Thomas Löfkvist (Swe) IAM Cycling                            24:42
107 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken S?r                  24:55
108 Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka                            24:57
109 Sam Bennett (Irl) Team NetApp - Endura                       25:36
110 Morten Morland (Nor) Team Sparebanken S?r                    25:50
111 Frederik Strand Galta (Nor) Team ?sterHus-Ridley             26:22
112 Krister Hagen (Nor) Team ?sterHus-Ridley                     26:41
113 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert                30:13

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: