Arctic Race of Norway 2014: etap 1

Lars-Petter Nordhaug (Belkin) został zwycięzcą pierwszego etapu 2. Arctic Race of Norway i objął prowadzenie w wyścigu.

Norweg rozstrzygający atak przeprowadził na małym wzniesieniu 2 kilometry przed metą na Przylądku Nordkapp.

Polscy kolarze nie jadą w imprezie.

fot. P.Ballet/ARN

Wyniki 1. etapu Arctic Race of Norway 2014 (2.1), Hammerfest - Nordkapp (204 km):

  1 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro                      4:51:14
  2 Davide Villella (Ita) Cannondale                             00:06
  3 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro
  4 Martin Elmiger (Sui) IAM Cycling                             00:09
  5 Jonathan Hivert (Fra) Belkin Pro
  6 Paul Voss (Ger) Team NetApp - Endura
  7 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne-Séché Environnement
  8 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement            00:13
  9 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 10 Alexander Kristoff (Nor) Team Katusha                        00:15
 11 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          00:23
 12 Marc De Maar (Aho) UnitedHealthcare Pro                      00:27
 13 Michael Einar Olsson (Swe) Team Ringeriks - Kraft            00:31
 14 Simon Spilak (Slo) Team Katusha
 15 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 16 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 17 Matthias Brandle (Aut) IAM Cycling
 18 Frederik Wilman (Nor) Team Ringeriks - Kraft                 00:34
 19 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha
 20 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Sparebanken S?r
 21 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                           00:37
 22 Scott Thwaites (GBr) Team NetApp - Endura
 23 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 24 Michel Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert                    00:45
 25 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Métropole            00:46
 26 Daniel Schorn (Aut) Team NetApp - Endura
 27 Albert Timmer (Ned) Giant-Shimano                            00:49
 28 Gregory Habeaux (Bel) Wanty – Groupe Gobert                  00:53
 29 Jan Barta (Cze) Team NetApp - Endura
 30 Quentin Jauregui (Fra) Roubaix Lille Métropole               00:58
 31 Maxime Anciaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
 32 Laurent Evrard (Bel) Wallonie - Bruxelles                    01:03
 33 Tom Dernies (Bel) Wallonie - Bruxelles
 34 Christophe Premont (Bel) Wallonie - Bruxelles                01:06
 35 Haavard Jorbekk Blikra (Nor) Team ?sterHus-Ridley
 36 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 37 Matthias Krizek (Aut) Cannondale                             00:31
 38 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            01:06
 39 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 40 Reidar Borgersen (Nor) Joker Merida
 41 Robinson Bugge Vegard (Nor) Joker Merida
 42 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 43 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling
 44 Stian Remme (Nor) Team FixIt.No                              01:13
 45 Guillaume Boivin (Can) Cannondale                            01:20
 46 Sam Bennett (Irl) Team NetApp - Endura                       01:25
 47 Thierry Hupond (Fra) Giant-Shimano                           01:38
 48 Johannes Frohlinger (Ger) Giant-Shimano
 49 ?ivind Lukkedahl (Nor) Team Ringeriks - Kraft
 50 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro
 51 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 52 Marcel Kittel (Ger) Giant-Shimano
 53 Nick Dougall (Aus) MTN - Qhubeka
 54 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Métropole
 55 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
 56 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
 57 Oscar Gatto (Ita) Cannondale
 58 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 59 Nico Sijmens (Bel) Wanty – Groupe Gobert
 60 Ole Andre Austevoll (Nor) Team FixIt.No                      01:48
 61 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement         01:51
 62 Edvin Wilson (Swe) Joker Merida                              01:56
 63 Oskar Svendsen (Nor) Joker Merida
 64 Martin Wesemann (RSA) MTN - Qhubeka                          02:37
 65 Fridtjof Roeinaas (Nor) Team Sparebanken S?r                 02:39
 66 Marco Haller (Aut) Team Katusha                              03:02
 67 Krister Hagen (Nor) Team ?sterHus-Ridley                     03:24
 68 Nick Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro
 69 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker Merida
 70 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro
 71 Jonas Ahlstrand (Swe) Giant-Shimano
 72 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 73 Frank Bonnamour (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 74 Hakon Frengstad Berger (Nor) Team Ringeriks - Kraft          04:16
 75 Oscar Landa (Nor) Team ?sterHus-Ridley
 76 Tormod Hausken Jacobsen (Nor) Team ?sterHus-Ridley
 77 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                05:25
 78 Zakkari Dempster (Aus) Team NetApp - Endura
 79 Jan Marcus Faglund Karlsson (Swe) Team Ringeriks - Kraft
 80 Sondre Holst Enger (Nor) IAM Cycling
 81 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 82 Andreas Erland (Nor) Team Sparebanken S?r                    05:49
 83 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert
 84 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Crédits
 85 Boris Dron (Bel) Wallonie - Bruxelles
 86 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            06:47
 87 Sindre Eid Hermansen (Nor) Team FixIt.No
 88 Fredrik Ludvigsson (Swe) Giant-Shimano
 89 Jo Kogstad Ringheim (Nor) Joker Merida
 90 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Métropole
 91 Juraj Sagan (Svk) Cannondale
 92 Kristian Aasvold (Nor) Team Sparebanken S?r
 93 Sondre Gjerdevik Sortveit (Nor) Team FixIt.No                06:51
 94 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro
 95 Martin Reimer (Ger) MTN - Qhubeka
 96 Thomas Löfkvist (Swe) IAM Cycling
 97 Erwann Corbel (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 98 Axel Journiaux (Fra) Bretagne-Séché Environnement            07:08
 99 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka                              07:39
100 Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty – Groupe Gobert               08:46
101 Adrian Gjolberg (Nor) Team FixIt.No                          09:15
102 August Jensen (Nor) Team ?sterHus-Ridley
103 Stef Clement (Ned) Belkin Pro                                10:44
104 Petter Theodorsen (Nor) Team Ringeriks - Kraft
105 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Métropole
106 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro
107 Frederik Strand Galta (Nor) Team ?sterHus-Ridley             11:27
108 Filip Eidsheim (Nor) Team FixIt.No
109 Luke Davison (Aus) BMC Racing Team
110 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Métropole
111 Frederique Robert (Bel) Wanty – Groupe Gobert
112 Andreas Stauff (Ger) MTN - Qhubeka
113 Aldo Ino Ilesic (Slo) UnitedHealthcare Pro
114 Morten Morland (Nor) Team Sparebanken S?r
115 Andreas Vangstad (Nor) Team Sparebanken S?r
116 Louis Verhelst (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
117 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles                00:31
DNF David Tanner (Aus) Belkin Pro

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: