Eneco Tour 2014: etap 2

Mistrz Czech Zdenek Stybar (Omega Pharma-Quick Step) odniósł zwycięstwo na trasie drugiego etapu Eneco Tour oraz objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Obrońca tytułu na ostatnich metrach ubiegł zawodników Belkin Larsa Booma i Sepa Vanmarcke.

Pavel Brutt (Katusha), Kevin Van Melsen (Wanty) i Alexis Gougeard (Ag2r) utworzyli ucieczkę dnia, wypracowując następnie blisko 6 minut przewagi.

Peleton napędzały na trasie ekipy Belkin i Garmin. Po defekcie bezpowrotnie kontakt z główną grupą stracił lider zespołu Giant-Shimano Tom Dumoulin.

Utrzymujący się z przodu harcownicy nie zamierzali bez walki oddać broni, 25 kilometrów przed metą utrzymywali w zapasie 3:36. Szanse na powodzenie akcji rosły, dlatego Brutt nie zamierzał czekać do samego finiszu. Odskoczył rywalom na ostatnich 13 kilometrach.

Do pościgu włączyły się ekipy Omega Pharma, BMC, Movistar i Lotto. 32-letni Rosjanin wobec takiej nawałnicy był bez szans. Rozpędzona grupa dopadła kolarza Katushy, gdy do celu pozostało 4,7 kilometra.

Z porozrywanego peletonu rozpoczęły się ataki. Wyłoniła się kilkuosobowa grupa, z której na końcowych metrach wyskoczył Stybar. Za mistrzem Czech ruszyli kolarze Belkin, ale dość szybki ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu, nie dał się pokonać.

fot. @zdenekstybar

Wyniki 2. Eneco Tour 2014 (WT), Waalwijk - Vlijmen (177,4 km):

  1 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma - Quick-Step              4:06:16
  2 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro
  3 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin-Pro
  4 Marco Marcato (Ita) Cannondale
  5 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
  6 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  7 Davide Appollonio (Ita) Ag2r La Mondiale
  8 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro
  9 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 10 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
 11 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
 12 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge
 13 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
 14 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
 15 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida
 16 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
 17 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
 18 José Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
 19 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 20 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 21 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         00:06
 22 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
 23 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 24 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro
 25 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
 26 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
 27 Alexandr Porsev (Rus) Team Katusha
 28 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 29 André Greipel (Ger) Lotto Belisol                            00:10
 30 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
 31 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 32 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 33 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 34 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen -
 35 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
 36 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 37 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                00:14
 38 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
 39 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
 40 Alexsei Tcatevich (Rus) Team Katusha
 41 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 42 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 43 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 44 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp
 45 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 46 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp
 47 Bram Tankink (Ned) Belkin-Pro
 48 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
 49 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 50 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert
 51 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
 52 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 53 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 54 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 55 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
 56 Francisco Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 57 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
 58 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen -
 59 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
 60 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
 61 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
 62 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
 63 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale
 64 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 65 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
 66 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
 67 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp
 68 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
 69 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
 70 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale
 71 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing
 72 Leigh Howard (Aus) Orica Greenedge
 73 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 74 Julian Kern (Ger) Ag2r La Mondiale
 75 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen -
 76 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
 77 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team
 78 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo                              00:27
 79 Barry Markus (Ned) Belkin-Pro
 80 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
 81 Jens Mouris (Ned) Orica Greenedge                            00:37
 82 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol                           00:57
 83 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp                               01:16
 84 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 85 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 86 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
 87 David Millar (GBr) Garmin Sharp
 88 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen -
 89 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 90 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar
 91 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen -                 00:14
 92 David Boucher (Bel) FDJ.fr                                   02:17
 93 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 94 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               02:37
 95 Mikhail Ignatyev (Rus) Team Katusha
 96 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge
 97 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano
 98 Thomas Leezer (Ned) Belkin-Pro
 99 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
100 Mathew Hayman (Aus) Orica Greenedge
101 Luke Rowe (GBr) Team Sky
102 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
103 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
104 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
105 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
106 Christian Knees (Ger) Team Sky                               03:01
107 Jos Van Emden (Ned) Belkin-Pro                               03:43
108 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
109 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale                       04:29
110 Steve Chainel (Fra) Ag2r La Mondiale
111 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                    05:35
112 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano                         06:04
113 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen -
114 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen -
115 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
116 Brian Bulgac (Ned) Team Giant-Shimano
117 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano
118 Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano
119 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
120 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
121 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen -
122 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
123 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
124 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
125 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
126 Ivan Rovni (Rus) Tinkoff-Saxo
127 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol
128 Patrick Gretsch (Ger) Ag2r La Mondiale
129 Ian Stannard (GBr) Team Sky
130 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
131 Nathan Earle (Aus) Team Sky                                  09:16
132 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
133 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
134 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
135 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team
136 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
137 Moreno Moser (Ita) Cannondale
138 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
139 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha
140 Matthew Harley Goss (Aus) Orica Greenedge
141 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol
142 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp
143 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
144 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr
145 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
146 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
147 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
148 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
149 Maxime Daniel (Fra) Ag2r La Mondiale
150 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
151 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
152 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team                     11:18
153 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team
154 Damien Howson (Aus) Orica Greenedge
155 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                         16:30

Klasyfikacja po 3. etapie

  1 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma - Quick-Step              8:20:39
  2 Lars Boom (Ned) Belkin-Pro                                   00:01
  3 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin-Pro                               00:06
  4 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha                               00:07
  5 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       00:09
  6 Marco Marcato (Ita) Cannondale                               00:10
  7 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff-Saxo
  8 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
  9 Aidis Kruopis (Ltu) Orica Greenedge
 10 Jens Keukeleire (Bel) Orica Greenedge
 11 José Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
 12 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 13 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 14 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma - Quick-Step
 15 Bauke Mollema (Ned) Belkin-Pro
 16 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
 17 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
 18 Kristijan Koren (Slo) Cannondale
 19 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        00:14
 20 Alexandr Porsev (Rus) Team Katusha                           00:16
 21 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step
 22 Paolo Longo Borghini (Ita) Cannondale
 23 Maarten Wynants (Bel) Belkin-Pro
 24 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 25 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                              00:18
 26 Laurens De Vreese (Bel) Wanty - Groupe Gobert                00:19
 27 André Greipel (Ger) Lotto Belisol                            00:20
 28 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano
 29 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ.fr
 30 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Team Katusha
 31 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen -
 32 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
 33 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 34 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 35 Davide Appollonio (Ita) Ag2r La Mondiale                     00:22
 36 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
 37 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp                              00:24
 38 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Shimano
 39 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 40 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 41 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 42 Yoann Offredo (Fra) FDJ.fr
 43 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp
 44 Matti Breschel (Den) Tinkoff-Saxo
 45 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 46 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 47 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol
 48 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team
 49 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen -
 50 Bram Tankink (Ned) Belkin-Pro
 51 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 52 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida
 53 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 54 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
 55 Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
 56 Francisco Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
 57 Jean-Pierre Drucker (Lux) Wanty - Groupe Gobert
 58 Karsten Kroon (Ned) Tinkoff-Saxo
 59 Leigh Howard (Aus) Orica Greenedge
 60 Stijn Steels (Bel) Topsport Vlaanderen -
 61 Ben Gastauer (Lux) Ag2r La Mondiale
 62 Dylan Van Baarle (Ned) Garmin Sharp
 63 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
 64 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen -
 65 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo                              00:37
 66 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Sky
 67 Barry Markus (Ned) Belkin-Pro
 68 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Omega Pharma - Quick-Step     00:38
 69 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing                  00:42
 70 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp                                00:46
 71 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
 72 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                           00:47
 73 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
 74 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         00:50
 75 Julian Kern (Ger) Ag2r La Mondiale                           01:08
 76 Gediminas Bagdonas (Ltu) Ag2r La Mondiale                    01:16
 77 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol                           01:23
 78 Kenneth Van Bilsen (Bel) Topsport Vlaanderen -               01:24
 79 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                            01:26
 80 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 81 David Millar (GBr) Garmin Sharp
 82 Nick Nuyens (Bel) Garmin Sharp
 83 Alexsei Tcatevich (Rus) Team Katusha                         01:43
 84 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
 85 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                           02:18
 86 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     02:27
 87 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                     02:47
 88 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
 89 Mathew Hayman (Aus) Orica Greenedge
 90 Thomas Leezer (Ned) Belkin-Pro
 91 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) Lampre-Merida                02:57
 92 Jens Mouris (Ned) Orica Greenedge                            03:03
 93 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               03:10
 94 Christian Knees (Ger) Team Sky                               03:29
 95 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma - Quick-Step               03:42
 96 Jos Van Emden (Ned) Belkin-Pro                               03:53
 97 Steve Chainel (Fra) Ag2r La Mondiale                         04:39
 98 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     05:03
 99 David Boucher (Bel) FDJ.fr                                   05:20
100 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team                     05:25
101 Tom Veelers (Ned) Team Giant-Shimano                         05:43
102 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen -              06:14
103 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma - Quick-Step
104 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Shimano
105 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Shimano
106 Ivan Rovni (Rus) Tinkoff-Saxo
107 Mikhail Ignatyev (Rus) Team Katusha                          06:30
108 Bryan Nauleau (Fra) Team Europcar
109 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen -                     06:37
110 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
111 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen -                    06:45
112 Janse Van Rensburg (RSA) Team Giant-Shimano                  06:46
113 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team                     06:55
114 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         07:06
115 Evgeny Petrov (Rus) Tinkoff-Saxo
116 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                    07:51
117 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  08:02
118 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale                       08:16
119 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    08:21
120 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  08:30
121 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                               09:07
122 Patrick Gretsch (Ger) Ag2r La Mondiale
123 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                   09:08
124 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol                         09:26
125 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
126 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                         09:31
127 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Shimano                     09:57
128 Brian Bulgac (Ned) Team Giant-Shimano
129 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ.fr                                  10:18
130 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                        10:27
131 Michael Hepburn (Aus) Orica Greenedge                        10:52
132 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 11:09
133 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                           11:29
134 Gatis Smukulis (Lat) Team Katusha                            12:14
135 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                               12:19
136 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
137 Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team                             13:09
138 Maxime Daniel (Fra) Ag2r La Mondiale
139 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    13:45
140 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol                               14:19
141 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                       14:41
142 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
143 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin Sharp
144 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
145 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar
146 Nathan Earle (Aus) Team Sky                                  17:31
147 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale
148 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale
149 Moreno Moser (Ita) Cannondale
150 Matthew Harley Goss (Aus) Orica Greenedge
151 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
152 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                         19:33
153 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
154 Damien Howson (Aus) Orica Greenedge
155 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team                           20:39

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: