Rohan Dennis przechodzi do BMC Racing

Rohan Dennie podpisał kontrakt z amerykańską ekipą BMC Racing. Australijczyk jeszcze w tym sezonie wystartuje w jej barwach w Vuelta a Espana.

Jak poinformowała amerykańska ekipa BMC, Dennis otrzymał pozwolenie od swojego obecnego zespołu - Garmin-Sharp - oraz Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) oraz Rady Kolarstwa Zawodowego (PCC) na zmianę ekip, która, na mocy przepisów UCI, dozwolona jest jedynie w pierwszych 15 dniach sierpnia.

Zmiana zespołu w trakcie sezonu to praktyka niezwykle rzadko stosowana w zawodowym peletonie. Interesujący jest też powód tej szybkiej zmiany - chęć pracy ze znanym sobie dyrektorem.

Rohan to wspaniały zawodnik. Był solidnym elementem zespołu, przez te półtora roku osiągnął spory sukces. Rozumiemy jego chęć pracy z jego byłym dyrektorem Allanem Peiperem, nie chcieliśmy tego przedłużać i wpadliśmy na najlepsze z rozwiązań. Dla nas taki ruch to nie tylko znalezienie najlepszego rozwiązania dla ekipy i zawodnika, ale także pokazanie w jaki sposób powinno się załatwiać transfery. Rohanowi życzymy dużo szczęścia

- powiedział Jonathan Vaughters, były kolarz, szef zespołu Garmin-Sharp.

Dennis pracował z Peiperem w 2012 roku, podczas swojego debiutu w koszulce w romby. 54-latek zdecydował się jednak na przenosiny do BMC, gdzie odpowiada za szkolenie.

Australijczyk nie ukrywał wdzięczności dla ekipy Garmin, równocześnie tłumacząc, że nie może doczekać się ponownej współpracy z Peiperem. Kontrakt z BMC obowiązywał będzie do końca 2015 roku, czyli przez półtora roku.

24-latek w tym sezonie wywalczył srebro w jeździe indywidualnej na czas podczas Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej, wygrał etap Tour of California i w klasyfikacji generalnej uplasował się na drugiej pozycji. Drugi przyjechał też w Circuit de la Sarthe, a przed rokiem triumfował w Tour of Alberta.

Dennis już za trzy tygodnie stanąć ma na starcie hiszpańskiej Vuelta a Espana.

fot. Jakub Zimoch/rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: