Giro d'Italia 2015 wystartuje z Ligurii

Jazda drużynowa na czas po ścieżce rowerowej rozpocznie 98. edycję włoskiego Grand Touru.

RCS Sport, organizator Giro d'Italia, na specjalnej konferencji prasowej poinformował dziś, że na miejsce startu przyszłorocznego wyścigu wybrana została nadmorska prowincja Liguria. Tym samym potwierdziły się informacje napływające z Włoch już od połowy miesiąca.

grandepartenza2015-mapka

Pierwszy odcinek poprowadzi z San Lorenzo al Mare do Sanremo, a na dystansie 18 kilometrów zespoły rywalizowały będą w walce z czasem. Start etapu odbędzie się u stóp Cipressy - podjazdu znanego z końcówki wyścigu Mediolan - San Remo. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii, cały odcinek zostanie przeprowadzony trasą ścieżek rowerowych.

W Ligurii odbędą się pierwsze trzy etapy wyścigu. Nadmorski rejon, znany z łagodnego klimatu, wspaniałej kuchni i lokalnego dialektu gościł będzie start Corsa Rosa po raz piąty. Drugi odcinek poprowadzi kolarzy z Albengi do portowego miasta Genui - średniowiecznej potęgi morskiej, miejsca urodzenia odkrywcy Ameryki - Krzysztofa Kolumba. Do pokonania około 150 kilometrów, w tym kilka rund w centrum miasta, co sprzyjało będzie sprinterom.

Następnego dnia peleton wystartuje z Chiavari i finiszował będzie w La Spezia. Stolica prowincji o tej samej nazwie to wysunięty najdalej na południe skraj Ligurii. Tu kolarze napotkają pierwsze pagórki, przemierzając śródziemnomorski region Cinque Terre - pełen wąskich dróg, trudnych "ścianek" i winnic.

Giro d'Italia rozpoczyna się w piątek, 9 maja 2015 roku.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: