Emma Pooley kończy karierę

Emma Pooley kończy swoją zawodową karierę. Ostatnim wyścigiem dla Brytyjki będzie występ w Igrzyskach Wspólnoty Brytyjskiej, w niedzielę, w szkockim Glasgow.

Swoją przygodę 32-latka z Londynu rozpoczynała jako... biegaczka na długich dystansach oraz triatlonistka, po kontuzji przesiadła się całkowicie na rower. W 2006 roku zakotwiczyła w teamie FBUK, potem kręciła dla Specialized, Cervelo, AA Drink-leontien.nl, a ostatnio dla Bigla Cycling i Lotto-Belisol.

Kiedyś trzeba się pożegnać. Na mnie przyszedł już czas i jestem szczęśliwa z mojej decyzji. Kończę nie po urazie czy w wyniku rozpadu zespołu. Kończę, bo czuję, że przyszedł ten właściwy moment

– powiedziała czasowa mistrzyni świata z 2010 roku.

W lipcu Pooley triumfowała na trzech etapach Giro Rosa, dołożyła do tego klasyfikację górską.

Po pierwszym wygranym etapie zastanawiałam się jeszcze, czy czasem nie popełniam błędu. Może jednak przygotować się na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro 2016? Ale nie. Decyzja zapadła. Być może pojechałam tak mocno we Włoszech, ponieważ nie odczuwałam już żadnej presji?

– zastanawiała się Pooley w rozmowie z rouleur.cc.

Rok temu z ekipą Bigla związana była jedynie kontraktem amatorskim, bo równolegle skoncentrować się chciała na studiach oraz biegach i triatlonie. Swoim „miłościom” pozostanie wierna i po rozstaniu z belgijskim zespołem.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: